App Store Google Play

Нам допомагає кремлівський дилетантизм

13.09.2018 18:00
Нам допомагає кремлівський дилетантизм

Колишній перший секретар Кримського обкому Компартії України Віктор Макаренко залишив спогади про своє спілкування із керівниками країн колишнього соціалістичного табору - в тому числі і з першим секретарем ЦК МНРП Юмжагійном Цеденбалом. Коли Макаренко розповідав про владність дружини монгольського правителя Анастасії Філатової, він спеціально підкреслив, що навіть вдома вона називала чоловіка Цеденбалом і це "різало слух". Сам радянський партійний чиновник називав колегу по-свійськи, Юмжагійном.

Все б добре, та ось тільки Цеденбал - це ім'я, а Юмжагійн - по-батькові. Дружина першого секретаря ЦК МНРП і не могла називати його інакше. Колишній перший секретар Кримського обкому нічого про це не знав - та так і не дізнався до кінця життя. І через десятиліття розповідав про подружжя Цеденбал з незаперечною впевненістю людини, яка розуміла ситуацію. Але ж, здавалося б, мова йшла про "братню країну", найближчого союзника Радянського Союзу. Можна було б і підготуватися до поїздки. Який-небудь Міжнародний відділ ЦК КПРС міг би і написати кримському керівникові довідку про те, як правильно звертатися до глави Монголії.

Але нікому в Радянському Союзі це навіть на думку не спадало. Взагалі. Цікавитися якимись там монголами, поляками, угорцями - це не завдання "старшого брата". А якщо щось не так - можна просто надіслати війська.

До речі, введення радянських військ в Афганістан обернулося справжньою катастрофою ще й тому, що радянські керівники просто нічого не знали про кланову і міжнаціональну боротьбу у правлячій Народно-демократичній партії Афганістану і не розуміли, якими будуть реальні наслідки втручання. Але ж серед тих, хто ухвалював фатальне рішення, були голова КДБ Юрій Андропов, міністр закордонних справ Андрій Громико і міністр оборони Дмитро Устинов. В їх інтелекті в Росії навіть зараз не прийнято сумніватися.

Так, ці чиновники були досвідченими інтриганами, які вміли позбавлятися конкурентів. Вміли налагодити роботу своїх відомств, цілих галузей економіки. Проблеми у них були тільки з елементарною політичною ерудицією, з інтересом до навколишнього світу - тому всі разом вони і викопали Радянському Союзу могилу, за що їм величезна подяка.

Радянський - а тепер і російський - дилетантизм - породжує гори трупів, але одночасно і створює шанси. Вчора - для країн соціалістичного табору, сьогодні - для колишніх радянських республік. Питання навіть не в тому, що Володимир Путін нічого не розуміє в Україні. Путін взагалі не любить вдаватися в подробиці, він досі не помітив проблем у відносинах між сунітами і шиїтами в Сирії - хоча його авіація і перетворила цю країну на випалене поле. Головне - що в Україні нічого не розуміють навіть ті, кому доручено в ній розбиратися.

Одіозний Костянтин Затулін постарів на боротьбі з українською державністю - але продовжує вперто нести ту ж саму ахінею, яку він репродукував 24 роки тому, коли йому було доручено допомогти в перемозі на президентських виборах приятелю Бориса Єльцина і Віктора Черномирдіна Леоніду Кучмі.

Розчарування почалося буквально за кілька місяців, але навіть зараз Затулін продовжує шукати все тих же чарівних людей, які забезпечать йому федералізацію, російську мову і московську церкву. І не розуміє, чому ж коли ці люди "майже знаходяться" вони або забувають про свої обіцянки російським друзям і покровителям, або вирушають до Ростову.

І ніколи ані Затулін, ані Глазьєв, ані інші численні українознавці і українолюби не ставлять собі просте питання: може, вони чогось не розуміють? Може, щось роблять не так? Може, Україна - і справді не Росія?

А все дуже просто, нешановні кремлівські і навколокремлівські вороги України і всього цивілізованого світу. Цеденбал - це ім'я. Юмжагійн - по-батькові. Запам'ятайте для початку хоча б це.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...