App Store Google Play

Міськрада Дніпра не сплачує за рахунками і не карає підрядників

13 Вересня 12:00
Міськрада Дніпра не сплачує за рахунками і не карає підрядників

Департамент гуманітарної політики не ходить в судові засідання, не надає суду документи і не заперечує рішення судів.

Такий висновок зробили журналісти видання «Деньги.Информатор», проаналізувавши ситуацію з судовими процесами стосовно «розпилювання» бюджету Дніпра.

Міську раду визнають постраждалою стороною у справах невиконання підрядником зобов’язань, справа розглядається в порядку приватного звинувачення, аж раптом міськрада відмовляється від звинувачення несумлінних підрядників, справу закривають.  

Подібну практику мерія Дніпра взяла на озброєння, аби «прикрити тили» і, водночас, тримати підрядників на гачку.

В якості прикладу, видання наводить ситуацію з ремонтом покрівлі школи №56. 23 листопада 2016 рок директор ПП «Фенікс» Ігор Сєдих підписав акт виконаних робіт на капітальний ремонт покрівлі. Згодом, в процесі слідства, з’ясувалось, що між Департаментом гуманітарної політики і «Феніксом» не було укладено договір про технічний нагляд, власне і самі роботи виконані не були. Договір бв підписаний лише в серпні 2018.

У такий спосіб, на підставі фальшивого акту, підрядник – ТОВ «Будівельна компанія «Еталон-2010» отримала за нібито виконаний капітальний ремонт покрівлі 290 тисяч гривень.. Договір було підписано 23 листопада 2016 рок, цього ж дня підписано і «липовий» акт виконаних робіт, а гроші фірма отримала вже наступного дня.

Те, що роботи виконано не було встановила судово-будівельна експертиза 29 грудня 2017 року, через рік після завершення дії договору. Вартість невиконаних робіт склала 243 445,5 грн.

Щоправда, в березні 2018 Департамент повідомив, що покрівлю таки відремонтували, а отже жодної шкоди громаді завдано не було. За цей час «Еталон-2010» встиг виграти низку тендерів на загальну суму понад 38 млн.грн, причому левова їх частка – тендери Департаменту.

Директору ПП «Фенікс», який  2016 підписав «липовий» акт, загрожувало п’ять років з конфіскацією за ч.3 ст.36502 КК, однак у підготовчому засіданні міська рада відмовилась від обвинувачення і попросила справ закрити, що і виконав суддя Жовтневого райсуду Кирило Шелестов, позаяк справа розглядалась в рамках приватного обвинувачення.

Приватне обвинувачення, згідно з новим КПК, передбачає порушення кримінальної справи не слідчим або прокурором від імені держави, а за скаргою від постраждалого, відтак саме постраждала сторона, яка може бути також і юридичною особою, і вирішує, у  підсумку долю обвинуваченого.

Керівника ТОВ «Будівельна компанія «Еталон-2010» звинувачують за ч.4 ст. 191 – привласнення або розтрата майна. Втім, керівник у червні 2018 стала колишньою – компанія змінила власника, керівника і юридичну адресу. І тепер на  підставі актів виконаних робіт фірма в оновленому складі в судовому порядку вимагає від Департамента гумполітики сплатити за рахунками включно з штрафами, пенею та іншими втратами підприємства.

Далі журналіст видання наводить інші судові рішення за цією ж схемою:

28 серпня Господарський суд ухвалив рішення, що Департамент гумполітики винен компанії 152 тис.грн за ремонт НВК №106.

6 серпня – рішення про виплат компанії 271,264 тис.грн за ремонт СШ №97.

31 липня – рішення про заборгованість Департамента перед компанією за ремонт СШ №18 в сумі 210,874 тис.грн.

24 серпня – 118,49 тис.грн за ремонт дитсадка №392.

19 липня – 210,039 тис.грн за ремон харчоблоку школи №52.

В усіх цих випадках представник Департаменту в судове засідання не з’явився.

Чому Департамент не відвідує судові засідання і не оскаржує рішення судів – це питання, вочевидь, є риторичним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Здавалося б, народ, який хоче вижити в буремному світі перманентної агресії, має усвідомлювати необхідність наявності сильної армії, а також мовної та духовної ідентичності. В даний момент кому як не...
У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...