App Store Google Play

Міськрада Дніпра не сплачує за рахунками і не карає підрядників

13 Вересня 12:00
Міськрада Дніпра не сплачує за рахунками і не карає підрядників

Департамент гуманітарної політики не ходить в судові засідання, не надає суду документи і не заперечує рішення судів.

Такий висновок зробили журналісти видання «Деньги.Информатор», проаналізувавши ситуацію з судовими процесами стосовно «розпилювання» бюджету Дніпра.

Міську раду визнають постраждалою стороною у справах невиконання підрядником зобов’язань, справа розглядається в порядку приватного звинувачення, аж раптом міськрада відмовляється від звинувачення несумлінних підрядників, справу закривають.  

Подібну практику мерія Дніпра взяла на озброєння, аби «прикрити тили» і, водночас, тримати підрядників на гачку.

В якості прикладу, видання наводить ситуацію з ремонтом покрівлі школи №56. 23 листопада 2016 рок директор ПП «Фенікс» Ігор Сєдих підписав акт виконаних робіт на капітальний ремонт покрівлі. Згодом, в процесі слідства, з’ясувалось, що між Департаментом гуманітарної політики і «Феніксом» не було укладено договір про технічний нагляд, власне і самі роботи виконані не були. Договір бв підписаний лише в серпні 2018.

У такий спосіб, на підставі фальшивого акту, підрядник – ТОВ «Будівельна компанія «Еталон-2010» отримала за нібито виконаний капітальний ремонт покрівлі 290 тисяч гривень.. Договір було підписано 23 листопада 2016 рок, цього ж дня підписано і «липовий» акт виконаних робіт, а гроші фірма отримала вже наступного дня.

Те, що роботи виконано не було встановила судово-будівельна експертиза 29 грудня 2017 року, через рік після завершення дії договору. Вартість невиконаних робіт склала 243 445,5 грн.

Щоправда, в березні 2018 Департамент повідомив, що покрівлю таки відремонтували, а отже жодної шкоди громаді завдано не було. За цей час «Еталон-2010» встиг виграти низку тендерів на загальну суму понад 38 млн.грн, причому левова їх частка – тендери Департаменту.

Директору ПП «Фенікс», який  2016 підписав «липовий» акт, загрожувало п’ять років з конфіскацією за ч.3 ст.36502 КК, однак у підготовчому засіданні міська рада відмовилась від обвинувачення і попросила справ закрити, що і виконав суддя Жовтневого райсуду Кирило Шелестов, позаяк справа розглядалась в рамках приватного обвинувачення.

Приватне обвинувачення, згідно з новим КПК, передбачає порушення кримінальної справи не слідчим або прокурором від імені держави, а за скаргою від постраждалого, відтак саме постраждала сторона, яка може бути також і юридичною особою, і вирішує, у  підсумку долю обвинуваченого.

Керівника ТОВ «Будівельна компанія «Еталон-2010» звинувачують за ч.4 ст. 191 – привласнення або розтрата майна. Втім, керівник у червні 2018 стала колишньою – компанія змінила власника, керівника і юридичну адресу. І тепер на  підставі актів виконаних робіт фірма в оновленому складі в судовому порядку вимагає від Департамента гумполітики сплатити за рахунками включно з штрафами, пенею та іншими втратами підприємства.

Далі журналіст видання наводить інші судові рішення за цією ж схемою:

28 серпня Господарський суд ухвалив рішення, що Департамент гумполітики винен компанії 152 тис.грн за ремонт НВК №106.

6 серпня – рішення про виплат компанії 271,264 тис.грн за ремонт СШ №97.

31 липня – рішення про заборгованість Департамента перед компанією за ремонт СШ №18 в сумі 210,874 тис.грн.

24 серпня – 118,49 тис.грн за ремонт дитсадка №392.

19 липня – 210,039 тис.грн за ремон харчоблоку школи №52.

В усіх цих випадках представник Департаменту в судове засідання не з’явився.

Чому Департамент не відвідує судові засідання і не оскаржує рішення судів – це питання, вочевидь, є риторичним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...