App Store Google Play

Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

12 Вересня 20:00
Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

Сьогодні, 12 вересня, у інформаційному хабі Mediaprostir відбувся круглий стіл за участі представників громадськості, органів самоорганізації населення та міської влади. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

За словами одного із організаторів заходу Романа Сердюка, у найближчі роки в Дніпрі постане питання необхідності розвитку органів самоорганізації населення. Це пов’язано як із необхідністю розвитку громадянського суспільства, так і з майбутньою ліквідацією районних у місті рад.

“Треба поступово розширювати повноваження органів самоорганізації населення і надавати їм реальні механізми для реалізації та захисту їхніх потреб. Цей процес повинен розпочатися з міської ради, де мають прийняти відповідні рішення”, - зазначив Роман Сердюк.

Він презентував наявні проблеми ОСН та шляхи їх вирішення. Наприклад, органи самоорганізації населення для ефективної роботи мають фінансуватися з бюджету міста і вирішувати питання благоустрою в межах свого життєвого простору.

Цю ідею підтримав і колишній перший заступник міського голови Вадим Шебанов, який підкреслив, що це — один із найважливіших шляхів до розвитку міста.

Як приклад, на круглому столі представили досвід інших великих міст України, зокрема Києва, Вінниці та Харкова, де вже реалізовуються подібні рішення.

У свою чергу, депутат міської ради Артем Хмельников зауважив, що першочергово ініціатива має виходити саме від ОСН, а не від міської влади.

“Часто можна побачити як до нас звертаються люди з проханням виділити гроші на ОСН. Але коли справа доходить до реальних дій, то всі уникають відповідальності. Тому треба, аби органи самоорганізації населення чітко розуміли що вони роблять і відповідно були готові взяти на себе окремі функції влади”, - зазначив Хмельников.

Загалом, тема круглого столу в окремих моментах викликала неабияку дискусію серед учасників. Втім, більшість з них зійшлася на тому, що нинішній підхід треба поступово змінювати і удосконалювати.

Детальну інформацію щодо перебігу ініціативи внесення змін в діючу систему ОСН можна знайти на сторінці спільноти Samoorg.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...