App Store Google Play

Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

12.09.2018 20:00
Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

Сьогодні, 12 вересня, у інформаційному хабі Mediaprostir відбувся круглий стіл за участі представників громадськості, органів самоорганізації населення та міської влади. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

За словами одного із організаторів заходу Романа Сердюка, у найближчі роки в Дніпрі постане питання необхідності розвитку органів самоорганізації населення. Це пов’язано як із необхідністю розвитку громадянського суспільства, так і з майбутньою ліквідацією районних у місті рад.

“Треба поступово розширювати повноваження органів самоорганізації населення і надавати їм реальні механізми для реалізації та захисту їхніх потреб. Цей процес повинен розпочатися з міської ради, де мають прийняти відповідні рішення”, - зазначив Роман Сердюк.

Він презентував наявні проблеми ОСН та шляхи їх вирішення. Наприклад, органи самоорганізації населення для ефективної роботи мають фінансуватися з бюджету міста і вирішувати питання благоустрою в межах свого життєвого простору.

Цю ідею підтримав і колишній перший заступник міського голови Вадим Шебанов, який підкреслив, що це — один із найважливіших шляхів до розвитку міста.

Як приклад, на круглому столі представили досвід інших великих міст України, зокрема Києва, Вінниці та Харкова, де вже реалізовуються подібні рішення.

У свою чергу, депутат міської ради Артем Хмельников зауважив, що першочергово ініціатива має виходити саме від ОСН, а не від міської влади.

“Часто можна побачити як до нас звертаються люди з проханням виділити гроші на ОСН. Але коли справа доходить до реальних дій, то всі уникають відповідальності. Тому треба, аби органи самоорганізації населення чітко розуміли що вони роблять і відповідно були готові взяти на себе окремі функції влади”, - зазначив Хмельников.

Загалом, тема круглого столу в окремих моментах викликала неабияку дискусію серед учасників. Втім, більшість з них зійшлася на тому, що нинішній підхід треба поступово змінювати і удосконалювати.

Детальну інформацію щодо перебігу ініціативи внесення змін в діючу систему ОСН можна знайти на сторінці спільноти Samoorg.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...