App Store Google Play

У Дніпрі представили роботи найвідоміших художників-модерністів ХХ століття

31 Серпня 10:40
У Дніпрі представили роботи найвідоміших художників-модерністів ХХ століття

Вчора, 30 серпня, у Дніпрі відбулася визначна подія для культурної частини міста – відкриття виставки західноєвропейської графіки художників-модерністів ХХ століття, де зібрано декілька десятків оригінальних робіт таких художників як Пабло Пікассо, Анрі Матісс, Сельвадор Далі та інших яскравих постатей. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – Музею українського живопису.

Виставка західноєвропейської графіки художників-модерністів ХХ століття із зібрання знаного вченого в галузі будівництва, колекціонера і мистецтвознавця І.Я. Лучковського (власність Харківського художнього музею) містить як відомі, так і рідко репродуковані у виданнях роботи видатних майстрів авангардного руху.

За словами головного мистецтвознавця музею Людмили Тверської, на виставці представлено 81 робота найвідоміших художників-модерністів: Пабло Пікассо, Анрі Матісс, Марк Шагал, Жорж Брак Жоан Міро, Генрі Мур, Андре Дерен, Дієго Рівера, Сальвадор Далі. Представлені роботи - це тиражна графіка.

Модернізм – один з найбільш масштабних напрямків у мистецтві ХХ століття. Він яскраво втілив пошуки нових і часом епатажних форм, які роблять його одним із суперечливих і бунтарських явищ мистецтва, що було відображенням складної соціально-політичної атмосфери в Європі.

Йому притаманні заперечення культурної спадщини, відмова від реалістичного зображення дійсності, переважання форми над змістом, суб'єктивне сприйняття і деформація образів.

Як зазначила Людмила Тверська, період характеризує, перш за все, пошук нових поглядів на світ та людину, на практику художньої діяльності. Вона наголосила, що його називають періодом пошуків різноманітних стилів.

Директор Музею українського живопису Сергій Бурбело наголосив, що виставка є дуже визначною для нашого міста, оскільки в цьому місці зібрані роботи найвідоміших художників.

Виставка триватиме до 20 жовтня на другому поверсі Музею українського живопису, що за адресою вулиця Троїцька площа, 5-а. Вартість квитків: 100 грн. - дорослий, з екскурсоводом 150 грн., 75 грн. – студентський, 50 грн. – дитячий.

Нагадаємо, що дніпрянам демонстрували як малювали на корі австралійські аборигени.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...