App Store Google Play

У Дніпрі представили роботи найвідоміших художників-модерністів ХХ століття

31 Серпня 10:40
У Дніпрі представили роботи найвідоміших художників-модерністів ХХ століття

Вчора, 30 серпня, у Дніпрі відбулася визначна подія для культурної частини міста – відкриття виставки західноєвропейської графіки художників-модерністів ХХ століття, де зібрано декілька десятків оригінальних робіт таких художників як Пабло Пікассо, Анрі Матісс, Сельвадор Далі та інших яскравих постатей. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – Музею українського живопису.

Виставка західноєвропейської графіки художників-модерністів ХХ століття із зібрання знаного вченого в галузі будівництва, колекціонера і мистецтвознавця І.Я. Лучковського (власність Харківського художнього музею) містить як відомі, так і рідко репродуковані у виданнях роботи видатних майстрів авангардного руху.

За словами головного мистецтвознавця музею Людмили Тверської, на виставці представлено 81 робота найвідоміших художників-модерністів: Пабло Пікассо, Анрі Матісс, Марк Шагал, Жорж Брак Жоан Міро, Генрі Мур, Андре Дерен, Дієго Рівера, Сальвадор Далі. Представлені роботи - це тиражна графіка.

Модернізм – один з найбільш масштабних напрямків у мистецтві ХХ століття. Він яскраво втілив пошуки нових і часом епатажних форм, які роблять його одним із суперечливих і бунтарських явищ мистецтва, що було відображенням складної соціально-політичної атмосфери в Європі.

Йому притаманні заперечення культурної спадщини, відмова від реалістичного зображення дійсності, переважання форми над змістом, суб'єктивне сприйняття і деформація образів.

Як зазначила Людмила Тверська, період характеризує, перш за все, пошук нових поглядів на світ та людину, на практику художньої діяльності. Вона наголосила, що його називають періодом пошуків різноманітних стилів.

Директор Музею українського живопису Сергій Бурбело наголосив, що виставка є дуже визначною для нашого міста, оскільки в цьому місці зібрані роботи найвідоміших художників.

Виставка триватиме до 20 жовтня на другому поверсі Музею українського живопису, що за адресою вулиця Троїцька площа, 5-а. Вартість квитків: 100 грн. - дорослий, з екскурсоводом 150 грн., 75 грн. – студентський, 50 грн. – дитячий.

Нагадаємо, що дніпрянам демонстрували як малювали на корі австралійські аборигени.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...