App Store Google Play

Корбан назвався учасником Іловайської трагедії. Справжні ветерани обурені

21 Серпня 11:40
Корбан назвався учасником Іловайської трагедії. Справжні ветерани обурені

Колишній заступник голови Дніпропетровської ОДА, а нині – радник Бориса Філатова Геннадій Корбан назвав себе «безпосереднім учасником іловайських подій».

Про це він написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук напередодні річниці трагедії.

«Я був безпосереднім учасником іловайських подій. І пам’ятаю багато. І багатьох. Я знаю поіменно і тих, хто сьогодні намагається стерти ці дати з історії», - заявив Корбан.

У своєму дописі він вимагає надати офіційний статус Іловайській трагедії, знайти і покарати винних в фатальній помилці, яка забрала життя та скалічила його тисячам людей – лише за офіційними даними загинуло майже п’ятсот бійців, ще 470 отримали поранення. Реальні втрати оцінюють ще вище – понад тисяча загиблих і сотні тих, хто потрапив у полон.

При цьому, самопроголошений учасник бойових дій, який у ті дні перебував в затишному тилу в українському Дніпрі, не згадує про свою роль в трагічних подіях.

Як відомо, військова операція по штурму Іловайська здійснювалась за участі добровольчих батальйонів «Дніпро-1», «Азов», «Шахтарськ» та «Донбас», котрі на той час не всі були оформлені офіційно і підпорядковувались тодішньому штабу територіальної оборони Дніпропетровської області, зокрема і Геннадію Корбану та Борису Філатову, які керували ними і видавали бійцям вказівки. І саме в кабінеті Геннадія Корбана відбулася нарада, на якій планувалась операція по взяттю і зачистці Іловайська. Сам Корбан, який загалом відхрестився від своєї участі в тих подіях і зацікавленості у взятті під контроль ахметівської Зуєвської ТЕЦ, визнав, що зустріч мала місце, хоча й була «суто консультативного характеру».

Приписування собі участі в Іловайських подіях обурило реальних їх учасників. Один із реальних бійців, який, на відміну від Корбана, справді воював в Іловайську на чолі групи ПС у складі "Дніпра-1", відомий дніпровський блогер Ярема Галайда, назвав заяву Корбана танком на кістках загиблих, а його самого - рейдером чужої слави і болю.

«Пригадується мені, що ще до недавна він все більше героїчно відхрещувався від своєї участі в тих подіях. Руцями і нозями відбрикувався від будь-яких заяв про його роль в тому, чому це і як добробати опинилися в Іловайську. А роляшка його цікава...Ну то на його совісті. А от те, що на хребтині бійців, які пройшли Іловайське пекло та на кістках загиблих в ньому, хоче в рай в‘їхати черговий самозванець, «безпосередній учасник» - оце вже чергова гидота. Герой, на колчаківських фронтах, так би мовити», - написав він у своєму блозі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...