App Store Google Play

Коли курс долара припиниться коливатися, - висновок експерта

20 Серпня 13:40
Коли курс долара припиниться коливатися, - висновок експерта

Падіння курсу гривні вдалося призупинити, наразі вартість одного долара знизилась з 28 гривень до 27,89 гривень. Про курс валют, який очікується в найближчій час повідомив президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

«На готівковому ринку України оперують спекулянти, яким вигідно, коли вартість долара постійно коливається. Наразі саме вони користуються ситуацією за рахунок різниці між купівлею та продажом долара, а також через панічні настрої населення», - зазначив Володимир Косюга.

Президент асоціації «Дніпровський банківський союз» назвав причини подорожчання долару в серпні:

  • На початку року уряд випустив велику кількість єврооблігацій, які виплачували саме у серпні. Тому в Україні скоротили золотовалютні фонди на 500 мільйонів гривень, аби виплатити валютний дохід інвесторам. Для того, щоб виплатити валюту, Мінфін скупив валюту на ринку. Ті хто мав долари, продавали їх дорожче.
  • Передчасна та непродумана лібералізація валютного законодавства, адже не вистачає запасів валютного резерву, щоб ринок формував самостійну ціну на долар.
  • Два тижні тому різко знецінилась турецька ліра на Східному ринку. Україна знаходиться в сегменті розвиваючого ринку, а також входить до Чорноморського басейну. Тож зниження ліри відобразилось на валютному стані нашої держави, адже вартість єврооблігацій Туреччини зросла.
  • Крім того, відіграли роль панічні настрої населення, через які почалася масова скупка долару.

«Рівно рік тому, 19 серпня 2017, курс долара складав 25,75 гривень. На сьогодні зростання відбулось на дві гривні. Що буде надалі – прогнозувати складно. Наразі НБУ вчергове намагається не допустити різкого падіння гривні. Для цього НБУ витратив 217 мільйонів доларів інтервенції, яка була випущена на ринок. Тобто НБУ невигідно діяти за такою стратегією», - пояснив Володимир Косюга.

Експерт додав, якщо до кінця серпня вартість долара підвищиться до 29 гривень, то можливі обмеження на зняття дострокових депозитів або ж збільшена обов’язковий продаж валютного прибутку. Таким чином, НБУ буде стримувати зростання долара.

«До президентських виборів в Україні не варто чекати приходу інвесторів, які увіллють в державу гроші. На сьогодні все ж рекомендовано зберігати гроші в іноземній валюті. До того, ж кошти краще залишити на банківському рахунку для власної безпеки», - додав Володимир Косюга.

Раніше повідомлялося, що протягом 2018 року курс долару буде нестабільним та коливатиметься від 28 до 30 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...