App Store Google Play

Після обурення громадян дизайнери відмовились від написів російською в стінах новозбудованого садка в Обухівці

11 Серпня 20:00
Після обурення громадян дизайнери відмовились від написів російською в стінах новозбудованого садка в Обухівці

У ДніпроОДА визначили остаточний варіант ескізів стін в дитячому садку в Обухівці. Завдяки активності громадськості діти читатимуть назви улюблених мультфільмів українською мовою,а не російською, як передбачалося спочатку. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голік, передає Дніпроград.

Зазначимо, що спочатку для дитсадочка обрали мультиплікаційні зображення з російськими написами. Однак свідома громада Дніпра та області розкритикувала таке рішення дизайнерів.

Крім того, відповідно до Конституції, Закону України «Про освіту» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна українська мова.

Міністр освіти й науки України Лілія Гриневич відзначає, що законодавство передбачає використання працівниками в робочий час української мови в закладах освіти всіх рівнів – від дитсадків до університетів, включно з закладами позашкільної освіти (до яких належать, наприклад, музичні та спортивні школи).

Це стосується не лише уроків, лекцій чи семінарів, але й навчальних матеріалів, різноманітних заходів і взагалі «спілкування педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників зі здобувачами освіти в рамках навчального процесу».

За повідомленням, ескізи з україномовними написами  збираються нанести на стіни садочка в Обухівці з понеділка. Прикрашати ескізи діти будуть самостійно. Тож від шпалер та пастельних тонів відмовились.

Раніше повідомлялося, що будівля дитсадка в Обухівці вже готова. Наразі триває фінальна стадія будівництва – внутрішні оздоблювальні роботи. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...