App Store Google Play

В ОТГ на Січеславщині вперше виготовлятимуть ягідні соки та джем

7 Серпня 16:00
В ОТГ на Січеславщині вперше виготовлятимуть ягідні соки та джем

У Могилівській ОТГ підприємці створили перший на Січеславщині ягідний кооператив для виробництва та продажу партії соків та джемів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування.

У новоствореному кооперативі Могилівської ОТГ зараз працюють над створенням власного бренду та яскравого логотипу. Цього сезону спробують виробити пробну партію джемів. А ще у планах відродити старовинний ягідний фестиваль. На святі куштуватимуть різноманітні вироби з ароматних та смачних ягід, вирощених саме на Січеславській землі.   

«В середньому морозильна камера коштує 100-150 тисяч доларів, закупити таке обладнання одному підприємцю не під силу. До складу нашого кооперативу увійшли 12 підприємців, а загальна ягідна площа - 30 гектарів. В області це перше об’єднання подібного профілю, саме тому і назва його символічна - «Перший ягідний», - розповів голова кооперативу Андрій Оселедець.

На думку співробітників Центру розвитку місцевого самоврядування, кооперація дозволяє розширити ринки збуту і виходити на торговельні мережі. Завдяки об'єднанню провели повну експертизу ґрунтів, підземних водних колодязів на кожному з 12 підприємств. Компанія "Агроаналізексперт"  надала рекомендації за схемами захисту та підкормки самих рослин.

Як зазначається, громади Січеславщини почали роботу над місцевими програмами підтримки розвитку кооперативного руху. Найближчим часом планується створити ягідний кластер, куди увійдуть представники кількох громад - Могилівської, Новоолександрівської, Солонянської та Сакасаганської.

«Сільськогосподарські кооперативи – це вигідна економічна модель, вона дає додаткові робочі місця, поповнює бюджету громади, адже прибуток від доходу підприємців залишається на місцях», - вважає директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

Раніше повідомлялося, що спеціалісти ОТГ Січеславщини вчилися створювати туристичні бренди на Івано-Франківщині. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...