App Store Google Play

Фіктивне розлучення Філатова і Мішалова: вистава на мільярд

6 Серпня 14:00
Фіктивне розлучення Філатова і Мішалова: вистава на мільярд

Весь 2017 рік у Дніпровській міській раді час від часу проходив під гучними заявами щодо звільнення секретаря міськради В’ячеслава Мішалова та його відклик з лав депутатів. Спостерігаючи за цим, міський голова Борис Філатов намагався або тихо захищати свого колегу, або ж триматися осторонь резонансних процесів. Зокрема, у свій час пану Мішалову закидали лобіювання інтересів компаній свого батька під час проведення бюджетних закупівель, невиконання обіцянок, порушення процедур тощо.

Після багатьох місяців тиску з усіх сторін, наприкінці минулого року В’ячеслав Мішалов все ж залишив посаду секретаря та відійшов у тінь політичного життя міста. Окрім політичної поразки, у його оточення почалися і економічні проблеми — Борис Філатов почав публічно обвинувачувати компанію Мішалова-старшого “Майстер-Буд” в саботажі реконструкції Центрального мосту та Набережної Перемоги, на які з місцевого бюджету виділялися колосальні гроші (разом близько 300 мільйонів). Як наслідок, міськрада розірвала угоди з Мішаловим-старшим і на перший погляд “закрила” для нього дніпровський ринок бюджетних закупівель.

Втім, попри традиційні пафосні та гучні заяви з боку міського голови Філатова, з часом у компаній з орбіти родини Мішалових справи в Дніпрі пішли вгору.

Так, у січні 2018 року на дніпровський ринок стрімко вривається компанія “Тракція Інфра”, дочірнє утворення ТОВ “Тракція Україна” яким володіє начебто польська будівельна група “Trakcja". “Польска” компанія отримала з бюджету Дніпра 200 мільйонів на поточний ремонт доріг. До слова, це був перший досвід компанії на “бюджетному” ринку.

Але, як виявилося згодом, полякам належить лише 51% компанії, а інша частина — ТОВ “Келіо” зі статутним капіталом у 1000 гривень, яка належить до орбіти Дмитра Мішалова. Про це свідчить, зокрема,  той факт, що ця фірма зареєстрована за адресою вулиця Харківська 8А у Дніпрі, де разом із “Келіо” за цією адресою знаходяться ТОВ “Келіо Груп” та ТОВ “Мезон”. В документах останньої кінцевими бенефіціарами зазначені Дмитро Мішалов та його партнер Михайло Тульчинський. Окрім цього, землю на вулиці Харківській 8А орендує компанія “Світязь”, у власниках якої значаться все ті ж Тульчинський і Мішалов.

До того ж, дивним чином “нові поляки” для проведення робіт у Дніпрі чомусь орендують техніку саме в “Майстер Буду”.

 

“Поляки” з “Тракції Інфра” чомусь мають українські прізвища.

Згодом, з міського бюджету “Тракція Інфра” отримала ще 222 мільйони гривень на проведення чергового поточного ремонту комунальних доріг у місті.

Але 422 мільйони гривень з бюджету за півроку — це не межа для “Тракції Інфра”. Так, наразі ця компанія займається реконструкцією “золотого” кілометра вулиці Курчатова у Дніпрі, на яку з кишені дніпрян виклали 126,4 мільйона гривень. Що цікаво, за матеріалами розслідування Громадського Контролю, субпідрядниками ремонту Курчатова виступають компанії вже з орбіти “сірого кардинала” Дніпра, радника міського голови Геннадія Корбана.

Таким чином, з моменту показової вистави і розірвання угод з Мішаловими, підопічні міського голови лише за цей рік встигли виділити з бюджету новому проекту “Тракція Інфра” понад півмільярда гривень. Зважаючи на очевидний зв’язок цієї компанії з власниками “Майстер Буду”, можна припустити, що публічне “розлучення” Філатова та Мішалова виявилося фікцією.

Якщо приблизно підрахувати вартість усіх тендерів Дніпровської міської ради, в яких протягом останніх трьох років перемогли компанії з орбіти родини Мішалових, то виявиться, що на їхні рахунки з міського бюджету було виділено близько 1 мільярда гривень.

Нагадаємо, що не зважаючи на провал проекту реконструкції Центрального мосту, з дніпровського бюджету новим підрядникам виділили ще понад 300 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що у 2017 році у міськраді оцінювали ремонт у 150 мільйонів, а згодом підрядникам "накинули" зверху ще більше 70 мільйонів гривень. Заступник міського голови Михайло Лисенко спочатку обіцяв завершити ремонт до 2018 року і спростовував чутки про здорожчання проекту, а тепер  згідно тендеру,  роботи на 314 млн грн мають завершити вже до 31 грудя 2019 року.

Окрім цього, на даний момент ведуться слідчі дії проти попереднього підрядника стосовно незаконної розтрати бюджету, виділеного на ремонтні роботи Центрального мосту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...