App Store Google Play

Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

23 Липня 17:20
Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

Дощова погода посеред літа на Дніпропетровщині сприяє ранньому початку сезону збирання грибів, що традиційно супроводжується почастішанням випадків отруєння дикорослими грибами. Про це сьогодні, 23 липня, розповіла Начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Вона наголосила, що через достатньо розвинуту важку промисловість, що властива Дніпропетровщині, збирання дикорослих грибів не рекомендується взагалі.

За статистикою у 2016-му році в області було зареєстровано 9 випадків отруєння, за яких постраждали 14 осіб, у 2017-му – чотири випадки, постраждали шість осіб, п’ятеро загинули. Неля Полюхович зазначила, що випадки реєструються у містах Дніпро та Марганець і у Новомосковському районі.

«У червні поточного року зареєстрований один випадок отруєння грибами, за яким постраждали шість осіб, у тому числі двоє дітей. На щастя, усі постраждалі виписалися з лікувального закладу з одужанням», - розповіла експерт.

Вона зауважила, що попри всю обізнаність та попередження грибників, продовжують реєструвати випадки отруєння грибами.

«На сьогоднішній день не рекомендують вживати саме дикорослі гриби, адже одного отруйного гриба достатньо, щоб перетворити усю страву на отруту», - зазначила Неля Полюхович.

Вона додала, що першими ознаками отруєння є запаморочення, нудота, втрата свідомості. При даних симптомах необхідно звертатися за медичною допомогою та повідомляти медиків про те, що пацієнт вживав страву з грибами, це надасть медикам можливість вчасно розпочати лікувальні заходи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...
Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...