App Store Google Play

Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

23 Липня 17:20
Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

Дощова погода посеред літа на Дніпропетровщині сприяє ранньому початку сезону збирання грибів, що традиційно супроводжується почастішанням випадків отруєння дикорослими грибами. Про це сьогодні, 23 липня, розповіла Начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Вона наголосила, що через достатньо розвинуту важку промисловість, що властива Дніпропетровщині, збирання дикорослих грибів не рекомендується взагалі.

За статистикою у 2016-му році в області було зареєстровано 9 випадків отруєння, за яких постраждали 14 осіб, у 2017-му – чотири випадки, постраждали шість осіб, п’ятеро загинули. Неля Полюхович зазначила, що випадки реєструються у містах Дніпро та Марганець і у Новомосковському районі.

«У червні поточного року зареєстрований один випадок отруєння грибами, за яким постраждали шість осіб, у тому числі двоє дітей. На щастя, усі постраждалі виписалися з лікувального закладу з одужанням», - розповіла експерт.

Вона зауважила, що попри всю обізнаність та попередження грибників, продовжують реєструвати випадки отруєння грибами.

«На сьогоднішній день не рекомендують вживати саме дикорослі гриби, адже одного отруйного гриба достатньо, щоб перетворити усю страву на отруту», - зазначила Неля Полюхович.

Вона додала, що першими ознаками отруєння є запаморочення, нудота, втрата свідомості. При даних симптомах необхідно звертатися за медичною допомогою та повідомляти медиків про те, що пацієнт вживав страву з грибами, це надасть медикам можливість вчасно розпочати лікувальні заходи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...