App Store Google Play

Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

23.07.2018 17:20
Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

Дощова погода посеред літа на Дніпропетровщині сприяє ранньому початку сезону збирання грибів, що традиційно супроводжується почастішанням випадків отруєння дикорослими грибами. Про це сьогодні, 23 липня, розповіла Начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Вона наголосила, що через достатньо розвинуту важку промисловість, що властива Дніпропетровщині, збирання дикорослих грибів не рекомендується взагалі.

За статистикою у 2016-му році в області було зареєстровано 9 випадків отруєння, за яких постраждали 14 осіб, у 2017-му – чотири випадки, постраждали шість осіб, п’ятеро загинули. Неля Полюхович зазначила, що випадки реєструються у містах Дніпро та Марганець і у Новомосковському районі.

«У червні поточного року зареєстрований один випадок отруєння грибами, за яким постраждали шість осіб, у тому числі двоє дітей. На щастя, усі постраждалі виписалися з лікувального закладу з одужанням», - розповіла експерт.

Вона зауважила, що попри всю обізнаність та попередження грибників, продовжують реєструвати випадки отруєння грибами.

«На сьогоднішній день не рекомендують вживати саме дикорослі гриби, адже одного отруйного гриба достатньо, щоб перетворити усю страву на отруту», - зазначила Неля Полюхович.

Вона додала, що першими ознаками отруєння є запаморочення, нудота, втрата свідомості. При даних симптомах необхідно звертатися за медичною допомогою та повідомляти медиків про те, що пацієнт вживав страву з грибами, це надасть медикам можливість вчасно розпочати лікувальні заходи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...