App Store Google Play

Будь-яке перейменування має містити державницьке навантаження, - Богдан Галайко про Січеславську

19 Липня 20:30
Будь-яке перейменування має містити державницьке навантаження, - Богдан Галайко про Січеславську

Директор Науково-дослідного інституту українознавства при Міністерстві освіти і науки Богдан Галайко переконаний, що саме назва «Січеславська область» стане українським маркером нашої території, передає Дніпроград.

"Декомунізація – лише один з невеличких процесів, який є вужчим поняттям ширшого – деколонізації. На жаль, ми сьогодні маємо величезний спадок імперської доби. І якщо ми говоримо про сучасну українську державу, про те, що вона є правонаступницею Української Народної Республіки, то маємо боротися за свідомість нашого суспільства, і звичайно поборювати ці радянські міфи і штампи", - пояснив Бондан Галайко.

Саме декомунізація, на думку історика, є одним із факторів, який допоможе вибудувати світогляд українського суспільства.

"Ми мусимо розуміти, що цей процес є комплексним, він включає в собі не тільки зміни назви вулиць чи знесення тих чи інших пам’яток радянської доби. Це масштабна робота з людьми, зокрема ми маємо доносити до широкого загалу важливість декомунізаційних процесів, як ці процеси відбувалися в інших країнах Східної Європи та пострадянського табору, чому ці проблеми та сучасна війна пов’язані. Сьогодні РФ продовжує ту саму імперську політику, вважаючи українську територію своєю землею. Ми в свою чергу вважаємо, що українці мають право розбудовувати власну національну державність. І для того аби її наповнити українським змістом, необхідно пройти процес декомунізації – без цього ніяк", - запевнив Галайко.

Також Богдан Галайко пояснив, чому підтримує перейменування Дніпропетровської області саме на Січеславську.

"Декомунізація значною мірою і є українізацією. І комуністи або люди з пострадянською свідомістю намагаються маніпулювати поняттями, і намагатися перейменувати населені пункти на нейтральні назви, зкорема «Калинова», «Вишнева», «Центральна». Але будь-яке перейменування має містити державницьке навантаження, тобто назване тими речами, які пов’язані з розбудовою української України. Січеславська дуже добре ілюструє тяглість української традиції. Демонструє, що тут знаходяться давні козацькі землі. А українці ті, хто маркував територію та розбудовував цей край. І водночас ми відсікаємосовєтський спадок, і закриваємо платформу для російських маніпуляцій", - вважає експерт.

Нагадаємо, у Дніпрі пройшов форум «Декомунізувати не можна залишити».

Наразі у Верховній Раді знаходиться відповідний законопроект, який зареєстрував народний депутат Андрій Денисенко. Його підтримали своїми підписами 156 народних депутатів різних фракцій та груп.

Вже два Профільних комітети ВР підтримали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...