App Store Google Play

У Дніпрі презентували альтернативну концепцію оптимізації мистецьких шкіл

17 Липня 11:40
У Дніпрі презентували альтернативну концепцію оптимізації мистецьких шкіл

Вчора, 16 липня, у громадському інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir небайдужі дніпряни презентували альтернативну концепцію реформи мистецьких шкіл міста. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У Дніпрі не вщухає скандал щодо ініціативи від міської влади "оптимізувати" мистецькі школи, а по факту - скоротити фінансування шкіл естетичного виховання. Тому батьківський комітет учнів та обласна профспілка працівників культури на чолі з громадською організацією "Правозахисна Група "СIЧ" презентували свою, нову концепцію розвитку мистецьких шкіл Дніпра.

"Коли ми почали розбиратися в концепції від міськради ми зрозуміли, вона не просто сира, а несе за собою єдину мету - з міського бюджету фінансування скоротити, і заповнити його з кишені батьків. Більшість батьків просто не потягне оплату естетичного виховання своєї дитини. Відповідно всім дітям, які бажають здобути музичну або художню освіту, цього дати не зможуть. І тут порушується один з найголовніших принципів - рівні права для всіх. Загалом, ініційована владою реформа не відповідає потребам дітей та їх батьків та не має соціального спрямування", - зазначила правозахисник ГО "Правозахисна Група "СIЧ" Наталя Кожина.

За словами представника активу батьків Сергія Чернявського, міський бюджет цілком може адекватно фінансувати існуючу мережу закладів.

"Цікаво чому міська влада вимагає самоокупності від шкіл і в той же час не вимагає самоокупності від, наприклад, комунальних ЗМІ або Муніципальної Варти, які мають величезне фінансування із міської скарбниці", - зазначає Чернявський. 

За альтернативною концепцією пропонується в першу чергу зберегти фінансування мистецьких шкіл Дніпра на рівні 2% від видаткової частини міського бюджету, розширити мережу навчальних закладів, забезпечити рівний доступ дітей різного соціального шару до якісного навчання, створення благополучної атмосфери для розкриття таланту дитини. Також батьки пропонують створити міську програму "обдаровані діти", яка підвищить увагу до талановитих дітей. Зокрема це вручення іменних стипендій та грантів переможцям та призерам міжнародних конкурсів, розробка та фінансування індивідуальних програм навчання. 

"Зараз на мистецькі школи у місті витрачається 0,96% від загального бюджету, ми пропонуємо повернутися до 2%, зокрема така цифра є середньою у інших містах України. Підкреслюю, не треба додаткових коштів від батьків та від міста. Треба просто повернутися до нормального фінансування", - наголосив активіст.

Також батьки пропонують створити низку заходів, які спрямовані на підтримку викладачів та їх інноваційну діяльність, оновити музичні інструменти (на сьогодні застарілі більше ніж на 50% оргтехніки, ще 30% інструментів в школах не вистачає) та оновити мультимедійне оснащення кабінетів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...