App Store Google Play

Чому країні потрібне дитяче Євробачення

15 Липня 14:00
Чому країні потрібне дитяче Євробачення

Цього року Україна вперше не братиме участі в дитячому Євробаченні з фінансових причин. Так, для каналу "UA:Перший" цей конкурс завжди був іміджевим, але збитковим проектом. Але нашій країні дитяче Євробачення все ще потрібне.

Українцям бракує історій успіху і боротьби за результат змалку. Ми маємо демонструвати дітей-рольових моделей - творчих, зосереджених, амбіційних та працьовитих.

В українському медійному просторі мало дитячих пісень. Аж надто - рідною мовою.

Це хай невеличкий, але важливий елемент культурної дипломатії. Про Україну не так часто згадують у позитивному контексті світові ЗМІ. І дитяче Євробачення - це гарний привід нагадати про нас.

Це продукт для сімейного перегляду: безпечний, позитивний, такий, що долучає нас до європейської родини (зараз вже 14 країн анонсували свою зацікавленість у конкурсі) та дозволяє дитині зазирнути за межі власних уявлень про свої "можу" та "вмію".

Дуже неочевидний для глядача, але істотний нюанс для шоубіз-середовища. Дитяче Євробачення - не просто конкурс талановитих дітей та боротьба амбіцій батьків. Це кузня кадрів нових продюсерів і зірок. Нові кадри - це добре для індустрії в цілому. А ще це робочі місця та бюджети для тих, хто обслуговував учасників у передконкурсному етапі та подальшому професійному житті. Цим дітям і виконавцям хтось писав та аранжував пісні, ставив номери, знімав кліпи, займався їхнім промо.

Оскільки країна може приймати дитяче Євробачення, незалежно від того, виграла вона чи ні, це потенційна можливість для бізнесу, вже втрачена для нього в 2019-2020 роках.

Можна втішати себе тим, що Польща 11 років пропускала конкурс, Фінляндія так і не стала брати в ньому участь, а кілька країн, серед яких заможні Данія та Швеція, взагалі відмовились від змагання.

Але це не лише про позбавлення країни конкурсу дитячої пісні. Це навіть не перша ластівка — це жирна свиня, підкладена глядачу. При такому рівні фінансування та ставленні до Суспільного мовника з боку держави - під загрозою показ майбутньої Олімпіади. Літній Чемпіонат Європи з легкої атлетики в Берліні ми вже не зможемо показати — лишилось кілька днів до дедлайну. Потрібна сума трансляції і технічного забезпечення сигналу дорівнює вартості одного джипу, який припаркований біля Верховної Ради - це тиждень спортивних подій на каналі для мільйонів українців, які люблять спорт.

Про покупку цікавих чемпіонатів з футболу навіть не йдеться. Це як мріяти про сумку Louis Vuitton при бюджеті на авоську.

gazeta

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Празька весна і сучасний момент

Завтра будуть згадувати придушення "Празької весни". В принципі та подія демонструє логіку подальших україно-російських відносин. Поки Україна буде "не своєю" для них, вона буде "терористичною", "фаши...
От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...
Ви колись намагалися знайти українців в Інстаграмі? Ну хоча б для того, аби влаштувати опитування їх думки про Укрзалізницю і її "сервіс". Я тут нещодавно спробувала. І виявилося, що це не так вже й п...
Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...