App Store Google Play

У Дніпрі презентували відеоролик, присвячений 1030-річчю Хрещення Руси-України

13 Липня 15:00
У Дніпрі презентували відеоролик, присвячений 1030-річчю Хрещення Руси-України

Сьогодні, 13 липня, у Дніпрі презентували відеоролик, знятий до 1030-річного ювілею Хрещення Руси-України. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - громадського інформаційно-виставкового центру Mediaprostir.

Режисер та директор студії "12 кадр" Катерина Стрельченко розповіла, що відеоролик знімався на волонтерській основі, однак залучались невеликі спонсорські кошти для організації процесу. Зйомки проводились на острові Хортиця.

«В основі сюжету покладений фрагмент з життя апостола Андрія Первозванного, який вперше разом з учнями приніс на українські терени Слово Боже. Зазвичай згадують Володимира Великого, який поширив християнство, але ми звернули увагу на історичну роль апостола Андрія», - пояснила режисер.

Зі слів Катерини Стрельченко, в процесі підготовки залучалися писемні відомості про Андрія Первозванного, а також консультувалися з духівниками. Зокрема, одним з перших до кого звернулась режисер для допомоги став священник Дніпровської єпархії УПЦ КП та військовий капелан Дмитро Поворотний.

«Мій герой Андрій Первозванний поставив хрест на тому місці, де постала столиця - місто Київ. Для мене виконати таку роль – потужна місія. В наш час слово повинно руйнувати стереотипи в мистецтві та свідомості людей. Україна існує тоді, коли є українська православна церква, українське боже слово та цілісність держави. Якщо ми будемо до цього прагнути, ми будемо міцні», - прокоментував  народний артист України, виконавець ролі Андрія Первозванного Віктор Гунькін.

Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон додав, що попри заангажованість чи зайнятість суспільства, 1030-річний ювілей Хрещення Руси-України не може обійти стороною.

«Завдяки ініціативі волонтерів, які завжди хвилюються за Дніпро, виникла думка зняти такий ролик про Хрещення Руси-України. Це важливо, адже утверджує історичну автономність українців. Не Москва-ріка, не Волга, а Київ як центр Київської Русі. Хрещення Київської Русі відбувалось саме на наших теренах. Як би сьогодні в Росії не намагалися переписати історію України, їм це не вдасться. Дніпро – приклад того, як потрібно жити та формувати дух єдності. Зауважте, що ми всі дуже різні, але рівні. Яка різниця між православними віруючими та євреями, якщо разом вони сила. Зараз формується велика українська нація зі своєю церквою, державою, мовою. І все це додає нам сили», - зазначив єпископ Симеон.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі до 1030-річчя Хрещення Руси – України духовенство різних християнських конфесій, науковці разом з громадою обговорили значення прийняття християнства для розвитку суспільства.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Шкурный альянс

Только сквозь призму времени мы можем увидеть все ошибки, промахи и неудачи – дабы понять и оценить события, слова и поступки, свои и чужие. И сделать выводы…………...
Прочитав у Корбана прекрасний пост про те, як він ... мля, виявляється, безпосередній учасник Іловайської операції. Оба на, пацани-іловайці! У нас з вами новий соратник, який разом з нами землю г...
Максим Мірошниченко

Празька весна і сучасний момент

Завтра будуть згадувати придушення "Празької весни". В принципі та подія демонструє логіку подальших україно-російських відносин. Поки Україна буде "не своєю" для них, вона буде "терористичною", "фаши...
От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...