App Store Google Play

Що робити якщо зустріли на вулиці лева: поради дніпрянам

10 Липня 20:00
Що робити якщо зустріли на вулиці лева: поради дніпрянам

У світлі новин щодо "прогулянки" лева-втікача під Дніпром, журналіст Дніпрограда дізнався у колишнього керівника КП "Зооконтроль" та нинішнього директора ветеринарної клініки "Айболит" Олега Кучина як поводитися при зустрічі з пухнастим велетнем.

По-перше, експерт рекомендує оцінити поведінку лева і зрозуміти чи цікавите ви його у роді здобичі. Якщо ні - варто себе вести спокійно, не робити різких рухів та не тікати.

"Втеча від хижого звіра може пробудити його мисливські інстинкти. Це буде непросто зробити, але все ж залишайтеся на місці і дихайте рівно. Повторюйте про себе знову і знову: "Я не побіжу, інакше лев кинеться за мною". Розмовляйте з левом спокійним впевненим голосом. Не має значення, що ви будете говорити, але важливі спокійні впевнені інтонації. Леви не розуміють людську мову, тому вирішальну роль відіграють жести, міміка і впевнений голос", - зазначає Олег Кучин.

Також варто здаватися більшим за лева.  Щоб здаватися більше, екперт рекомендує діяти таким чином:

- Підніміть руки над головою і тримайте їх в такому положенні
- Розтягніть сорочку між піднятими руками, надавши їй форму вітрила. Так ви будете здаватися більшими
- Розставте ноги ширше, але не втрачайте рівноваги

Якщо це не допомагає, не витрачайте багато часу на спроби.

Дуже повільно відступайте назад обличчям до тварини. Відходячи назад, дивіться звірові в очі і не відводьте погляду. Ніколи не повертайтеся до лева спиною. Розрив зорового контакту дасть хижакові можливість точно оцінити відстань для стрибка. 

"Ляскайте в долоні, машайте руками і кричіть. Така поведінка не властиво типовій жертві лева. Вона зіб'є звіра з пантелику, і він сприйме вас як подразник, якого краще уникнути. На жаль, це суперечить наступній пораді - не робити різких рухів. Тому намагайтеся створювати більше шуму і робити менше різких рухів", - додає Кучин.

Також варто бути напоготові і очікувати нападу в будь-який момент. Коли це станеться - треба усвідомлювати свої дії і усіма можливими способами відбиватися від звіра. Бігти варто лише у тому випадку, якщо лев далеко, а схованка до вас - близько.

Нагадаємо, що під Дніпром лев-втікач встиг розірвати десяток свиней поки його ловили.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...