App Store Google Play

Що робити якщо зустріли на вулиці лева: поради дніпрянам

10 Липня 20:00
Що робити якщо зустріли на вулиці лева: поради дніпрянам

У світлі новин щодо "прогулянки" лева-втікача під Дніпром, журналіст Дніпрограда дізнався у колишнього керівника КП "Зооконтроль" та нинішнього директора ветеринарної клініки "Айболит" Олега Кучина як поводитися при зустрічі з пухнастим велетнем.

По-перше, експерт рекомендує оцінити поведінку лева і зрозуміти чи цікавите ви його у роді здобичі. Якщо ні - варто себе вести спокійно, не робити різких рухів та не тікати.

"Втеча від хижого звіра може пробудити його мисливські інстинкти. Це буде непросто зробити, але все ж залишайтеся на місці і дихайте рівно. Повторюйте про себе знову і знову: "Я не побіжу, інакше лев кинеться за мною". Розмовляйте з левом спокійним впевненим голосом. Не має значення, що ви будете говорити, але важливі спокійні впевнені інтонації. Леви не розуміють людську мову, тому вирішальну роль відіграють жести, міміка і впевнений голос", - зазначає Олег Кучин.

Також варто здаватися більшим за лева.  Щоб здаватися більше, екперт рекомендує діяти таким чином:

- Підніміть руки над головою і тримайте їх в такому положенні
- Розтягніть сорочку між піднятими руками, надавши їй форму вітрила. Так ви будете здаватися більшими
- Розставте ноги ширше, але не втрачайте рівноваги

Якщо це не допомагає, не витрачайте багато часу на спроби.

Дуже повільно відступайте назад обличчям до тварини. Відходячи назад, дивіться звірові в очі і не відводьте погляду. Ніколи не повертайтеся до лева спиною. Розрив зорового контакту дасть хижакові можливість точно оцінити відстань для стрибка. 

"Ляскайте в долоні, машайте руками і кричіть. Така поведінка не властиво типовій жертві лева. Вона зіб'є звіра з пантелику, і він сприйме вас як подразник, якого краще уникнути. На жаль, це суперечить наступній пораді - не робити різких рухів. Тому намагайтеся створювати більше шуму і робити менше різких рухів", - додає Кучин.

Також варто бути напоготові і очікувати нападу в будь-який момент. Коли це станеться - треба усвідомлювати свої дії і усіма можливими способами відбиватися від звіра. Бігти варто лише у тому випадку, якщо лев далеко, а схованка до вас - близько.

Нагадаємо, що під Дніпром лев-втікач встиг розірвати десяток свиней поки його ловили.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

«Еще один новый рейс ввели! - возмущенно говорит один таможенник другому, - Сколько можно! Сколько их тут летает, работать нормально не дают! Скорей бы лето закончилось, задолбали эти туристы!&r...
Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...