App Store Google Play

Дніпрян інформують про перебіг судової реформи в Україні

10 Липня 13:40
Дніпрян інформують про перебіг судової реформи в Україні

Дніпрян продовжують інформувати про перебіг подій та головні аспекти судових реформ в Україні. Сьогодні, десятого липня, місцеві експерти розповіли про те як зараз формуються окружні суди, що таке адвокатська монополія та як в Україні проходить призначення суддів. Про це повідомляє Дніпроград зі слів Голови правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслава Жолудєва, адвокатів Євгенія Большакова та Олени Доненко.

Як зазначив Станіслав Жолудєв кампанія з інформування громадян про головні аспекти судових реформ в Україні триває майже півтора роки. Метою проекту є донести містянам інформацію про перебіг подій даної реформи.

Євгеній Большаков розповів про важливу складову реформи – тепер у президента та парламенту фактично відсутнє право призначати та звільняти суддів.

«Раніше не було відкритих конкурсів щодо призначення суддів, що зараз проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. В подальшому кандидатури суддів затверджуються на засіданнях Вищої ради правосуддя. Проте, право стосовно підписання указів про призначення суддів залишається за президентом», - зауважив адвокат.

За його словами цікавим аспектом реформи також є ситуація з місцевими загальними судами: звичайні районні, міськрайонні та міські суди зараз об’єднують в окружні.

«Деякі об’єднання вже викликають запитання. Наприклад, у нашому регіоні формують дуже цікавий окружний суд, що буде складатися з Жовтневого районного суду міста Дніпро та Солонянського районного суду», - розповів Євгеній Большаков.

Він додав, що раніше діяли чотири дистанційні ланки судів (першої інстанції, апеляційні, касаційні-спеціалізовані суди та Верховний суд України), відтепер ланка касаційних-спеціалізованих судів ліквідована, що має вплинути позитивно на судочинство та скоротити терміни розгляду справ.

Олена Доненко звернула увагу на таку новелу судової реформи як поступовий перехід до адвокатської монополії.

«Ще наприкінці серпня 2016-го року, коли набрала чинності судова реформа і були внесені зміни до Конституції України, почався поступовий перехід до так званої адвокатської монополії, який мав досить лояльний перехідний період та займав досить багато часу. Тут слід зазначити, що напевно Україна є єдиною країною в світі, де адвокатська монополія прописана у конституції», - зазначила вона.

З наступного року вже у всіх судах може представляти інтереси інших осіб лише люди з адвокатським свідоцтвом. Що стосується пересічних громадян, кардинальних змін немає: як і до реформи так і зараз окремий громадянин має право на самопредставництво.

Євген Большаков підбив підсумок, що судова реформа України у результаті має позитивний вплив, проте оцінити її якість поки що неможливо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

«Еще один новый рейс ввели! - возмущенно говорит один таможенник другому, - Сколько можно! Сколько их тут летает, работать нормально не дают! Скорей бы лето закончилось, задолбали эти туристы!&r...
Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...