App Store Google Play

Вони потребують нашої підтримки: дніпряни виходять на мітинг "Свободу - полоненим"

9 Липня 14:40
Вони потребують нашої підтримки: дніпряни виходять на мітинг "Свободу - полоненим"

Завтра, 10 липня о 17:00 на проспекті Поля, 2В (біля парку ракет) відбудеться мітинг "Свободу - полоненим". До акції запрошують долучитися усіх небайдужих містян, передає Дніпроград. 

На сьогодні в полоні бойовиків на окупованих територіях залишається 113 заручників, понад 300 військових та цивільних вважаються зниклими безвісти, понад 70 політв'язнів - громадян України, незаконно утримуються за гратами в Росії, 3028 військових перебували в полоні з 2014 по 2018 рік. 

"Це наслідки гібридної війни Росії проти України. Держава повинна вживати всіх заходів задля повернення бійців додому, а також повинна дати гарантії соціального захисту після звільнення. За чотири роки ця проблема, на жаль, не вирішена. Відповідно до норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими - заборонено насилля над життям та особистістю бійців, катування приниження гідності, покарання без попереднього вироку суду. Проте це все відбувається. І російські найманці не те, що про норми міжнародного права забули, вони взагалі не знають, що таке мораль та людяність", - зазначила правозахисник ГО "Правозахисна група "СІЧ" Наталя Кожина.

Аби привернути увагу до наявного питання дніпряни виходять на мітинг "Свободу - полоненим". Учасники акції вимагають звільнити всіх громадян України, незаконно позбавлених волі на тимчасово окупованих територіях України та території РФ та включити до порядку денного ВРУ і негайно розглянути законопроект про реабілітацію колишніх полонених.

"Запрошуємо всіх небайдужих дніпровців приєднатися до мітингу. Ми не маємо права забувати про тих, хто ціною власного життя, пішов боронити країну та потрапив у полон. Досі у полоні залишаються хлопці, які потрапили до рук ворогів після Іловайська. Ми маємо довести, що в  Україні - немає забутих бійців", - зазначила керівник ГО "Берегиня" Алла Макух.

33-річний колишній полонений Михайло Нігматуллін у полон бойовиків потрапив у січні 2015 року у Горлівці під час виконання завдання. За півроку перебування в руках сепаратистів пережив моральні знущання і катування, йому навіть винесли «смертний вирок», але не стратили.

"Тортури, фізичні знущання та приниження у полоні - звичайна справа. Це було жахливо. Але окремої уваги бойовики приділяють моральному тиску. У полоні нас весь час переконували, що в Україні про нас забули, ми нікому не потрібні, і нас вже давно поховали. Тому я йду на мітинг, аби сказати, що це неправда. Підтримати побратимів, які перебувають у полоні", - зазначив Михайло Нігматуллін.

В рамках акції відбудеться показ документального фільму "Полонені". Подібні мітинги відбудуться в Одесі, Львові, Харкові, Кропивницькому, Сумах, Чернігові та Києві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...