App Store Google Play

Дніпро на межі: на Січеславщині пройшов перший Міжнародний форум "Борисфен-2018"

7 Липня 20:00
Дніпро на межі: на Січеславщині пройшов перший Міжнародний форум "Борисфен-2018"

Чи можливо врятувати річку Дніпро від екологічного лиха? Як вирішити проблеми водопровідно-каналізаційного господарства України? Як підвищити енергоефективність шляхом залучення нових технологій? Як удосконалити українське водне законодавство? Про ці та інші питання 6 та 7 липня говорили учасники першого Міжнародного водного форуму «Борисфен-2018» на Січеславщині, передає Дніпроград.

Впродовж двох днів роботи форуму учасники послухали лекції експертів у сфері екології, дізнались про світовий досвід боротьби з проблемами водного середовища та технологіями збереження їх екосистем, взяли участь у панельних дискусіях щодо проблем галузі та стані екології, впровадження енергоефективності та енергоощадних технологій. 

"На жаль, сьогодні в Україні відсутня єдина централізована державна політика з точки зору забезпечення нації джерелами питних ресурсів, маємо не сфокусоване, а розпорошене законодавство екологічних вимог. Але без системного планування, без створення чітко визначеної водної політики, без посилення контролю і підвищення планки штрафних санкцій за екологічні правопорушення, без будівництва і модернізації очисних споруд, ми не врятуємо унікальну долину Дніпра. Форум "Борисфен-2018" - початок цієї комплексної роботи. І переконаний, що цей захід стане щорічним", - зазначив ініціатор заходу, заступник голови обласної ради Валерій Безус.

"Борисфен-2018" став справжнім майданчиком для дискусій та обговорень серед фахівців водної галузі з депутатського, громадського, наукового, промислового та ділового сектора України та закордону. Зокрема, народний депутат України Андрій Денисенко звернув увагу на законодавчі проблеми, які чимало впливають на водозабезпечення населення, екологію країни та якість питної води. 

"Україна має чи не найбільший запас підземних вод в Європі, які придатні до вживання та використання навіть без додаткової доочистки. Проте на сьогодні саме на законодавчому рівні суттєво ускладнений та закритий доступ до цього найбільш потужного водного ресурсу. Так само як доля Дніпра та малих річок, ця проблема потребує розв'язання саме на законодавчому рівні", - зазначив Денисенко.

Підсумком Форуму стала резолюція до керівництва держави, зокрема Кабінету Міністрів України та Міністерства екології та природних ресурсів України, з відповідними вимогами та пропозиціями щодо збереження водних ресурсів України. Відтак, учасники форуму вимагають накладення мараторію на гідроенергетичне та інше будівництво на ріках Дніпро та Дніпстер  до прийняття стратегічних рішень про подальше використання їх водних ресурсів, розробити заходи з поліпшення якості водних і біотичних ресурсів Дніпра та малих річок за рахунок поступового припинення скиду зворотних вод, надати законодавчі пропозиції про погодження рішень органів державної влади та місцевого самоврядування щодо використання водних ресурсів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга АНДРОСОВА

Завжди кажи «ні»

Я особистість, яка виграла в лотерею під назвою «Життя» у категорії «відрізок існування». Так, я народилася занадто пізно щоб вивчати землю та зарано, щоб борознити простори да...
Юрій Фоменко

Ера милосердя

Наступає якась ера милосердя. Усі ті, хто в 2014 році активно гукав російські війська, обіцяв страшну кару проукраїнським громадянам, проклинав Київський Патріархат і НАТО, хаяв Європу, або ж просто с...
Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...