App Store Google Play

До дня літнього сонцестояння у Дніпрі організували фестиваль "Купала-Пересічень"

24 Червня 11:00
До дня літнього сонцестояння у Дніпрі організували фестиваль "Купала-Пересічень"

23 червня у Дніпрі, в сосновому лісі на Ігренському півострові, розпочався фестиваль «Купала-Пересічень». Захід проводиться у рамках програми розвитку історії міста та місцевої ідентичності «З Україною в серці» Дніпровської міської ради. На свято зібралися містяни цілими родинами з різних районів міста.

«Бажаю всім відчути язичницькі традиції свята Івана Купала, весело й активно відпочити», – привітав присутніх директор комунального підприємства «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Це вже другий такий фестиваль. У першій половині дня на його території працювали різні розважальні майданчики, майстер-класи з петриківського розпису, гончарного мистецтва. На гостей чекало катання на конях, байдарках, катамаранах, квадроциклах, мотузяний парк, козацькі розваги, биття подушками, конкурси, танці, пісні.

Також усі охочі долучилися до різних купальських обрядів, зокрема, плетіння вінків із польових квітів, водіння хороводів, прикрашання купальського дерева стрічками та його топлення у річці, створення із трави марени як символу жіночності. Обряди проводили у супроводі творчого колективу. 

Майстриня Катерина розповіла: до плетіння вінків можуть долучитися всі охочі, зокрема чоловіки, а от пускати їх на воду дозволяється лише незаміжнім дівчатам. Купальський вінок повинен бути пишним, краси йому додають різнокольорові польові квіти. Гостей свята пригощали традиційною українською стравою – варениками із вишнями.  

Дніпрянка Марина приїхала на фестиваль з родичами і приємно вражена організацією розважальної програми. «Дуже добре, що у місті проводяться такі фестивалі, де на природі можна гарно відпочити від буденності. Вже встигла собі сплести вінок, з племінницею побували на майстер-класах. Гарна програма з традиціями свята Івана Купала. Одним словом – все неперевершено. Дякуємо організаторам», – розповіла мешканка міста.

Увечері на гостей фестивалю чекало фаєр-шоу, стрибки через вогонь, а також концерт гуртів «Натоліч», GO-A та дискотека з ді-джеями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...