App Store Google Play

До дня літнього сонцестояння у Дніпрі організували фестиваль "Купала-Пересічень"

24 Червня 11:00
До дня літнього сонцестояння у Дніпрі організували фестиваль "Купала-Пересічень"

23 червня у Дніпрі, в сосновому лісі на Ігренському півострові, розпочався фестиваль «Купала-Пересічень». Захід проводиться у рамках програми розвитку історії міста та місцевої ідентичності «З Україною в серці» Дніпровської міської ради. На свято зібралися містяни цілими родинами з різних районів міста.

«Бажаю всім відчути язичницькі традиції свята Івана Купала, весело й активно відпочити», – привітав присутніх директор комунального підприємства «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Це вже другий такий фестиваль. У першій половині дня на його території працювали різні розважальні майданчики, майстер-класи з петриківського розпису, гончарного мистецтва. На гостей чекало катання на конях, байдарках, катамаранах, квадроциклах, мотузяний парк, козацькі розваги, биття подушками, конкурси, танці, пісні.

Також усі охочі долучилися до різних купальських обрядів, зокрема, плетіння вінків із польових квітів, водіння хороводів, прикрашання купальського дерева стрічками та його топлення у річці, створення із трави марени як символу жіночності. Обряди проводили у супроводі творчого колективу. 

Майстриня Катерина розповіла: до плетіння вінків можуть долучитися всі охочі, зокрема чоловіки, а от пускати їх на воду дозволяється лише незаміжнім дівчатам. Купальський вінок повинен бути пишним, краси йому додають різнокольорові польові квіти. Гостей свята пригощали традиційною українською стравою – варениками із вишнями.  

Дніпрянка Марина приїхала на фестиваль з родичами і приємно вражена організацією розважальної програми. «Дуже добре, що у місті проводяться такі фестивалі, де на природі можна гарно відпочити від буденності. Вже встигла собі сплести вінок, з племінницею побували на майстер-класах. Гарна програма з традиціями свята Івана Купала. Одним словом – все неперевершено. Дякуємо організаторам», – розповіла мешканка міста.

Увечері на гостей фестивалю чекало фаєр-шоу, стрибки через вогонь, а також концерт гуртів «Натоліч», GO-A та дискотека з ді-джеями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...