App Store Google Play

Врятувати річку Дніпро: на Січеславщині відбудеться перший Міжнародний екологічний водний форум "Борисфен-2018"

22 Червня 09:00
Врятувати річку Дніпро: на Січеславщині відбудеться перший Міжнародний екологічний водний форум "Борисфен-2018"

Протягом шостого-сьомого липня на Січеславщині відбудеться форум, присвячений Міжнародному дню річки Дніпро - "Борисфен-2018". Подробиці та деталі заходу розповів заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Валерій Безус під час прес-конференції в ІА "Інформатор", передає Дніпроград.

Найбільша річка країни може перетворитися на суцільне болото. Гордість і символ України Дніпро цвіте, міліє, заростає та гниє. Екологи всієї країни давно попереджають, що ріка втрачає здатність самоочищуватися і це може мати незворотні наслідки.

"Питання збереження річки Дніпро - актуальна проблема з реальною негативною перспективою в найближчі роки. Незважаючи на те, що на поверхні ми бачимо достатнє забезпечення водного ресурсу, вже давно професійні екологи б'ють на сполох. Річка Дніпро з екологічної точки зору - хвора. Щороку продовжують вмирати притоки Дніпра, іде замулювання водойми. Вже зараз воду з річки не можна використовувати для господарчих потреб", - розповів Валерій Безус.

З огляду на критичний стан однієї з найбільших водних артерій України, на Січеславщині ініціюють проведення Першого міжнародного водного форуму, учасники якого зможуть дізнатися про екологічний стан річки та способи його поліпшення. В рамках форуму буде обговорено актуальні питання щодо збереження водних джерел, проблематику водопровідно-каналізаційного господарства, питання залучення інвестицій у галузь ВКГ, шляхи реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження, альтернативної енергетики у водопровідно-каналізаційному господарстві.

"Як фахівці в галузі житлово-комунального господарства ми стикаємося з тим, що водоканалам, які працюють із поверхневими джерелами питної води, все складніше очищувати воду, що надходить до підприємств. З кожним роком нормативи і обсяги реагентів, які необхідні для знезараження та очищення воду з джерела, зростає. Тому виникла ідея проведення форуму "Борисфен-2018" для того, аби об'єднати усіх, хто зацікавлений та професійно долучений до цього питання"- повідомив Безус.

Програма форуму передбачає відповідні панелі з водопостачання та водовідведення, екологічної ситуації, а також залучення альтернативних джерел енергії. Крім того, в рамках форуму «Борисфен-2018» пройде спеціалізована виставка сучасних технологій. 

"В рамках форуму відбудуться панельні дискусії, які дозволить акцентувати увагу на проблемах галузі, стан екології, необхідність впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій. У фрумі візьмуть участь народні депутати України і депутати Дніпропетровської обласної ради, представники центральних і регіональних органів державної влади та місцевого самоврядування, науково-дослідних установ, міжнародних інвестиційних організацій, вітчизняні та міжнародні експерти в області водопровідно-каналізаційного господарства. Загалом на форум вже зареєструвалися понад 150 учасників", - розповів Валерій Безус.

Нагадаємо, на Європейській площі у Дніпрі відбувся флешмоб, мета якого - нагадати українцям про критичну ситуацію з річковим фондом в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...