App Store Google Play

Філатов вигадує власні закони для доступу журналістів до міськради

20 Червня 14:40
Філатов вигадує власні закони для доступу журналістів до міськради

Міський голова Дніпра Борис Філатов на брифінгу після чергової сесії міської ради заявив, що для доступу журналістів до будівлі міської ради для відвідування заходів, що в ній проводяться, вони повинні мати редакційне завдання. Без нього журналістам у доступі буде відмовлено.

Нагадаємо, учора співробітники «Муніципальної Варти», посилаючись на вказівку згори, не пустили на засідання комітету з освіти журналіста, голову «Батьківської ради мистецьких шкіл Дніпра» Сергія Чернявського, який надав відповідне посвідчення – членський квиток Спілки журналістів України.

Цей випадок викликав обурення у городничого. Сергія Чернявського, якого він напередодні привселюдно обіцяв не пропускати до міської ради, він назвав «провокатором» і наголосив, що доступ журналістів до міської ради має здійснюватись з дотриманням вимог закону.

«Заслужений журналіст» та «заслужений юрист» Борис Філатов, як виявилось, не знає основних норм законодавства щодо здійснення журналістської діяльності.

Так, згідно зі ст.25 закону «Про інформацію» журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, а також відкриті заходи, які ними проводяться.

Підтверджуючим документом при цьому може бути редакційне посвідчення чи інший документ, виданий журналісту редакцією засобу масової інформації. Крім того, професійна належність журналіста може підтверджуватися документом, виданим професійним об’єднанням журналістів (Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Національна медіа-профспілка України (НМПУ).

Редакційне завдання, на якому наполягає мер, бажаючи обмежити доступ до міськради незручних для нього представників ЗМІ, не є документом, що підтверджує статус журналіста.

Дніпроград нагадує міському голові Дніпра Борису Філатову про те, що умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України.

Так, переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на термін до трьох років.

Таким чином, Борис Альбертович власноруч може позбавити себе можливості вдруге балотуватись на посаду міського голови.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...