App Store Google Play

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

18 Червня 16:40
У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав постраждалих від конфлікту на Донбасі та Криму. За «круглим столом» зібралися понад півсотні однодумців, серед яких – представники міжнародних організацій,  правозахисники, громадські активісти, науковці. Усі напрацьовані практичні рекомендації мають стати підґрунтям для змін в українському законодавстві. 

«За чотири роки війни на Донбасі Дніпропетровщина прийняла майже 75 тисяч переселенців. Як надавати допомогу – вчилися «з нуля». Вирішуємо проблеми переселенців спільно з волонтерами, громадськістю. Важливим є для нас і міжнародний досвід. Закордонні експерти якнайкраще знають, як вдосконалити законодавство із захисту прав і свобод переселенців», – підкреслив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. 

Серед надійних партнерів, які допомагають переселенцям вирішувати нагальні потреби й адаптуватися но новому місці, – Німеччина.

«Ми вже не перший рік всебічно підтримуємо постраждалих від конфлікту на Сході України. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини виділив 2,5 млн євро. Німеччина й надалі підтримуватиме українців», – наголосив генеральний консул Німеччини у Дніпрі Вольфган Мессінгер. 

Учасники «круглого столу» обговорили актуальні для переселенців питання. У колі тем – удосконалення українського законодавства та його відповідність міжнародним стандартам, правова допомога, найкращі європейські практики. «Чимало країн стикнулися з конфліктом після Другої світової. Зокрема, конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова. 

Усі напрацьовані ініціативи учасники «круглого столу» передадуть до Кабміну та Верховної Ради.

Організатори – ДніпроОДА, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Національна академія правових наук України, Благодійний фонд «Карітас Донецьк».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...