App Store Google Play

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

18 Червня 16:40
У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав постраждалих від конфлікту на Донбасі та Криму. За «круглим столом» зібралися понад півсотні однодумців, серед яких – представники міжнародних організацій,  правозахисники, громадські активісти, науковці. Усі напрацьовані практичні рекомендації мають стати підґрунтям для змін в українському законодавстві. 

«За чотири роки війни на Донбасі Дніпропетровщина прийняла майже 75 тисяч переселенців. Як надавати допомогу – вчилися «з нуля». Вирішуємо проблеми переселенців спільно з волонтерами, громадськістю. Важливим є для нас і міжнародний досвід. Закордонні експерти якнайкраще знають, як вдосконалити законодавство із захисту прав і свобод переселенців», – підкреслив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. 

Серед надійних партнерів, які допомагають переселенцям вирішувати нагальні потреби й адаптуватися но новому місці, – Німеччина.

«Ми вже не перший рік всебічно підтримуємо постраждалих від конфлікту на Сході України. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини виділив 2,5 млн євро. Німеччина й надалі підтримуватиме українців», – наголосив генеральний консул Німеччини у Дніпрі Вольфган Мессінгер. 

Учасники «круглого столу» обговорили актуальні для переселенців питання. У колі тем – удосконалення українського законодавства та його відповідність міжнародним стандартам, правова допомога, найкращі європейські практики. «Чимало країн стикнулися з конфліктом після Другої світової. Зокрема, конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова. 

Усі напрацьовані ініціативи учасники «круглого столу» передадуть до Кабміну та Верховної Ради.

Організатори – ДніпроОДА, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Національна академія правових наук України, Благодійний фонд «Карітас Донецьк».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...