App Store Google Play

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

18 Червня 16:40
У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав постраждалих від конфлікту на Донбасі та Криму. За «круглим столом» зібралися понад півсотні однодумців, серед яких – представники міжнародних організацій,  правозахисники, громадські активісти, науковці. Усі напрацьовані практичні рекомендації мають стати підґрунтям для змін в українському законодавстві. 

«За чотири роки війни на Донбасі Дніпропетровщина прийняла майже 75 тисяч переселенців. Як надавати допомогу – вчилися «з нуля». Вирішуємо проблеми переселенців спільно з волонтерами, громадськістю. Важливим є для нас і міжнародний досвід. Закордонні експерти якнайкраще знають, як вдосконалити законодавство із захисту прав і свобод переселенців», – підкреслив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. 

Серед надійних партнерів, які допомагають переселенцям вирішувати нагальні потреби й адаптуватися но новому місці, – Німеччина.

«Ми вже не перший рік всебічно підтримуємо постраждалих від конфлікту на Сході України. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини виділив 2,5 млн євро. Німеччина й надалі підтримуватиме українців», – наголосив генеральний консул Німеччини у Дніпрі Вольфган Мессінгер. 

Учасники «круглого столу» обговорили актуальні для переселенців питання. У колі тем – удосконалення українського законодавства та його відповідність міжнародним стандартам, правова допомога, найкращі європейські практики. «Чимало країн стикнулися з конфліктом після Другої світової. Зокрема, конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова. 

Усі напрацьовані ініціативи учасники «круглого столу» передадуть до Кабміну та Верховної Ради.

Організатори – ДніпроОДА, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Національна академія правових наук України, Благодійний фонд «Карітас Донецьк».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...