App Store Google Play

Подалі рухатися від найгірших проявів совка: гурт ДахаБраха підтримав перейменування області на Січеславську

16 Червня 14:15
Подалі рухатися від найгірших проявів совка: гурт ДахаБраха підтримав перейменування області на Січеславську

Етно-хаос-колектив "ДахаБраха" - найцікавіший, живий і самобутній гурт України. "ДахаБраха" дає концерти по всьому світу і не припиняє експерименти з музикою, зокрема у своїх піснях вони змішують етніку, електроніку, хіп-хоп і первісну енергію, тим самим популяризуючи українську культуру за кордоном. Мабуть, вже немає жодного куточку світу, де б не чули про цю унікальну групу.

Соліст гурту "ДахаБраха" Марко Галаневич поспілкувався із журналістом "Дніпрограду" та пояснив, чому культура та історія мають особливу позицію у становленні успішної держави, чим декомунізація важлива для України та чому підтримує перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

На Дніпропетровщині нагально постало питання перейменування області, адже досі край носить ім’я організатора голодомору - Петровського. Громадськість ініціювала змінити назву регіону на Січеславську. Чи імпонує вам ця назва?

Січеславська – прекрасна назва для теперішньої Дніпропетровщини. Адже вона несе правду та історично доцільна до цього регіону. Я щиро дивуюся тому, що на 27 році незалежності українці дозволяють собі щодня промовляти ім’я того, хто вбивав їхніх предків.

Деякі апелюють, що радянщина – частина нашої історії. Безумовно. Але це досить трагічні сторінки минулого з мільйонами смертей, ні в чому невинних покалічених доль людей, голодомором. І пишатися особливо немає чим. Нам ні в якому разі не можна жити зі старими міфами, які нав’язали більшовики. Адже для нас вони є абсолютно неприємними.

В свою чергу, ми маємо прекрасні прадавні назви, які несуть під собою історичне підґрунтя. І «Січеславська» – прекрасний цьому приклад. Це та назва, якою ми можемо пишатися.

Тож перейменування області – абсолютно логічний крок слідом за перейменування міст, сел та вулиць. Ба більше, ми мали це зробити в перші роки здобуття незалежності.

А називати регіон людиною, яка зробила все, аби голодомор в Україні квітнув та максимально винищував українців – абсолютний абсурд. Нам треба подалі рухатися від найгірших проявів совка.   

Деякі містяни виступають за більш нейтральну назву. На вашу думку, чому саме Січеславська?

Я схильний до історичних назв, якими предки увіковічили наші землі. Які несуть певний сенс. Адже саме завдяки давнім топонімам, споконвічній культурі та історії люди кажуть, що вони є корінним народом цього краю. Обов’язок кожного сучасного українця – цінувати своє, справжнє, прадавнє, старовинне.

Сьогодні ми маємо прекрасну можливість відновити зв’язок з історією та предками, який протягом століть, намагалися нахабно відібрати та знищити комуністична влада. Та й досвід усього світу показує, що люди повертаються до старих назв. До свого - автентичного. Тим самим закріплюючі себе на своїй території.

Що б ви відповіли людям, які вважають що історія та культура не важлива, козаки - це архаїка, і краще зосередитись на важливіших речах, зокрема на майбутньому чи економіці країни?

Саме такі абстрактні речі, як культура та історія, сприяють формуванню свідомого світогляду людини. У всьому світі культура розвивається паралельно з економікою. Творчість, мова та історія об'єднують різні верстви населення та сприяють гуртуванню нації. Від рівня культури безпосередньо залежить успішність проведення соціально-економічних перетворень. Розвиток культури, її експорт та популяризація серед інших країн – є запорука успішної держави.

В свою чергу, поруч із найсучаснішими відкриттями завжди стоїть ґрунтовний пласт історії та досвіду, на який все нове спирається. Треба запускати ракети, летіти у космос, думати про майбутнє, але ж не дарма кажуть, що той, хто не знає минулого – не гідний майбутнього.

Та й взагалі найкращі та найпередовіші досягнення не мають нічого спільного з комунізмом в сучасному світі. Тому що це - пройдений етап, і як показала історія, хибний цивілізаційний шлях. Давайте вже визнаємо, що це була помилка людства, невдалий експеримент, і будемо розвиватися і йти далі. Думати над майбутнім з правильними нашими українськими героями. З тою історією, яка йшла на благо нашої країни, а не тою, яка працювала на її знищення.

Тож берегти минуле, думати тільки про майбутнє або робити і те, і інше одночасно  – справа кожної людини. Але ж ми на те й люди, бо здатні мислити, критикувати та аналізувати.

Тож закликаю усіх небайдужих українців, зокрема і мешканців майбутньої Січеславщини, долучитися до історичного моменту, допомогти відновити українську спадщину та підтримати перейменування області. 

Нагадаємо, брати Капранови підтримали перейменування області на Січеславську, вони вважать, що теперішня Дніпропетровщина - вотчина славетного війська та ключ до історії України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...