App Store Google Play

Подалі рухатися від найгірших проявів совка: гурт ДахаБраха підтримав перейменування області на Січеславську

16 Червня 14:15
Подалі рухатися від найгірших проявів совка: гурт ДахаБраха підтримав перейменування області на Січеславську

Етно-хаос-колектив "ДахаБраха" - найцікавіший, живий і самобутній гурт України. "ДахаБраха" дає концерти по всьому світу і не припиняє експерименти з музикою, зокрема у своїх піснях вони змішують етніку, електроніку, хіп-хоп і первісну енергію, тим самим популяризуючи українську культуру за кордоном. Мабуть, вже немає жодного куточку світу, де б не чули про цю унікальну групу.

Соліст гурту "ДахаБраха" Марко Галаневич поспілкувався із журналістом "Дніпрограду" та пояснив, чому культура та історія мають особливу позицію у становленні успішної держави, чим декомунізація важлива для України та чому підтримує перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

На Дніпропетровщині нагально постало питання перейменування області, адже досі край носить ім’я організатора голодомору - Петровського. Громадськість ініціювала змінити назву регіону на Січеславську. Чи імпонує вам ця назва?

Січеславська – прекрасна назва для теперішньої Дніпропетровщини. Адже вона несе правду та історично доцільна до цього регіону. Я щиро дивуюся тому, що на 27 році незалежності українці дозволяють собі щодня промовляти ім’я того, хто вбивав їхніх предків.

Деякі апелюють, що радянщина – частина нашої історії. Безумовно. Але це досить трагічні сторінки минулого з мільйонами смертей, ні в чому невинних покалічених доль людей, голодомором. І пишатися особливо немає чим. Нам ні в якому разі не можна жити зі старими міфами, які нав’язали більшовики. Адже для нас вони є абсолютно неприємними.

В свою чергу, ми маємо прекрасні прадавні назви, які несуть під собою історичне підґрунтя. І «Січеславська» – прекрасний цьому приклад. Це та назва, якою ми можемо пишатися.

Тож перейменування області – абсолютно логічний крок слідом за перейменування міст, сел та вулиць. Ба більше, ми мали це зробити в перші роки здобуття незалежності.

А називати регіон людиною, яка зробила все, аби голодомор в Україні квітнув та максимально винищував українців – абсолютний абсурд. Нам треба подалі рухатися від найгірших проявів совка.   

Деякі містяни виступають за більш нейтральну назву. На вашу думку, чому саме Січеславська?

Я схильний до історичних назв, якими предки увіковічили наші землі. Які несуть певний сенс. Адже саме завдяки давнім топонімам, споконвічній культурі та історії люди кажуть, що вони є корінним народом цього краю. Обов’язок кожного сучасного українця – цінувати своє, справжнє, прадавнє, старовинне.

Сьогодні ми маємо прекрасну можливість відновити зв’язок з історією та предками, який протягом століть, намагалися нахабно відібрати та знищити комуністична влада. Та й досвід усього світу показує, що люди повертаються до старих назв. До свого - автентичного. Тим самим закріплюючі себе на своїй території.

Що б ви відповіли людям, які вважають що історія та культура не важлива, козаки - це архаїка, і краще зосередитись на важливіших речах, зокрема на майбутньому чи економіці країни?

Саме такі абстрактні речі, як культура та історія, сприяють формуванню свідомого світогляду людини. У всьому світі культура розвивається паралельно з економікою. Творчість, мова та історія об'єднують різні верстви населення та сприяють гуртуванню нації. Від рівня культури безпосередньо залежить успішність проведення соціально-економічних перетворень. Розвиток культури, її експорт та популяризація серед інших країн – є запорука успішної держави.

В свою чергу, поруч із найсучаснішими відкриттями завжди стоїть ґрунтовний пласт історії та досвіду, на який все нове спирається. Треба запускати ракети, летіти у космос, думати про майбутнє, але ж не дарма кажуть, що той, хто не знає минулого – не гідний майбутнього.

Та й взагалі найкращі та найпередовіші досягнення не мають нічого спільного з комунізмом в сучасному світі. Тому що це - пройдений етап, і як показала історія, хибний цивілізаційний шлях. Давайте вже визнаємо, що це була помилка людства, невдалий експеримент, і будемо розвиватися і йти далі. Думати над майбутнім з правильними нашими українськими героями. З тою історією, яка йшла на благо нашої країни, а не тою, яка працювала на її знищення.

Тож берегти минуле, думати тільки про майбутнє або робити і те, і інше одночасно  – справа кожної людини. Але ж ми на те й люди, бо здатні мислити, критикувати та аналізувати.

Тож закликаю усіх небайдужих українців, зокрема і мешканців майбутньої Січеславщини, долучитися до історичного моменту, допомогти відновити українську спадщину та підтримати перейменування області. 

Нагадаємо, брати Капранови підтримали перейменування області на Січеславську, вони вважать, що теперішня Дніпропетровщина - вотчина славетного війська та ключ до історії України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...