App Store Google Play

Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

8 Червня 11:00
Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

Вчора, 7 червня, під час публічної лекції дніпрянам розповіли, що ж на практиці означав для радянського Дніпропетровська статус «закритого» міста, чи бували в ньому іноземні гості до часу закриття. Умови перебування іноземців у Дніпрі протягом 1945−1989 років висвітлила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Ольга Каковкіна. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку лектора у Facebook.

Як зазначається, вітчизняні архіви дозволяють ознайомитися з цікавими сторінками історії рідного міста в контексті зовнішньої політики СРСР від повоєнного часу до зміни його статусу в 1989 році.

Доповідь Ольги Каковкіної стосувалась історії закордонних візитів «до закритого» Дніпра в «закритий» радянський час. Крім того, в окремих випадках такий статус ставав умовним для іноземців.

На відкриту лекцію в книгарні "Є" зібралися всі бажаючі в рамках проекту «Історичний факультатив», присвяченого 100-річчю ДНУ.

«Лекція дійсно відкрила деякі секрети "закритого міста". Дякую за цікаві факти та вдало підібрані світлини. Зустрічі у книгарні "Є" стають традицією. Цікаві лекції, невимушена атмосфера. Варто продовжувати»,  - зазначила одна зі слухачок Олександра на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що 17 травня пройшла лекція Валерії Лавренко на тему: “«Свої», «чужі», «інші»: етнічні стереотипи часів Першої світової війни”.

Також 31 травня під час публічної лекції дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих у Дніпрі та області в роки нацистської окупації. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...