App Store Google Play

Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

8 Червня 11:00
Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

Вчора, 7 червня, під час публічної лекції дніпрянам розповіли, що ж на практиці означав для радянського Дніпропетровська статус «закритого» міста, чи бували в ньому іноземні гості до часу закриття. Умови перебування іноземців у Дніпрі протягом 1945−1989 років висвітлила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Ольга Каковкіна. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку лектора у Facebook.

Як зазначається, вітчизняні архіви дозволяють ознайомитися з цікавими сторінками історії рідного міста в контексті зовнішньої політики СРСР від повоєнного часу до зміни його статусу в 1989 році.

Доповідь Ольги Каковкіної стосувалась історії закордонних візитів «до закритого» Дніпра в «закритий» радянський час. Крім того, в окремих випадках такий статус ставав умовним для іноземців.

На відкриту лекцію в книгарні "Є" зібралися всі бажаючі в рамках проекту «Історичний факультатив», присвяченого 100-річчю ДНУ.

«Лекція дійсно відкрила деякі секрети "закритого міста". Дякую за цікаві факти та вдало підібрані світлини. Зустрічі у книгарні "Є" стають традицією. Цікаві лекції, невимушена атмосфера. Варто продовжувати»,  - зазначила одна зі слухачок Олександра на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що 17 травня пройшла лекція Валерії Лавренко на тему: “«Свої», «чужі», «інші»: етнічні стереотипи часів Першої світової війни”.

Також 31 травня під час публічної лекції дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих у Дніпрі та області в роки нацистської окупації. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...
Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...