App Store Google Play

Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

8 Червня 11:00
Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

Вчора, 7 червня, під час публічної лекції дніпрянам розповіли, що ж на практиці означав для радянського Дніпропетровська статус «закритого» міста, чи бували в ньому іноземні гості до часу закриття. Умови перебування іноземців у Дніпрі протягом 1945−1989 років висвітлила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Ольга Каковкіна. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку лектора у Facebook.

Як зазначається, вітчизняні архіви дозволяють ознайомитися з цікавими сторінками історії рідного міста в контексті зовнішньої політики СРСР від повоєнного часу до зміни його статусу в 1989 році.

Доповідь Ольги Каковкіної стосувалась історії закордонних візитів «до закритого» Дніпра в «закритий» радянський час. Крім того, в окремих випадках такий статус ставав умовним для іноземців.

На відкриту лекцію в книгарні "Є" зібралися всі бажаючі в рамках проекту «Історичний факультатив», присвяченого 100-річчю ДНУ.

«Лекція дійсно відкрила деякі секрети "закритого міста". Дякую за цікаві факти та вдало підібрані світлини. Зустрічі у книгарні "Є" стають традицією. Цікаві лекції, невимушена атмосфера. Варто продовжувати»,  - зазначила одна зі слухачок Олександра на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що 17 травня пройшла лекція Валерії Лавренко на тему: “«Свої», «чужі», «інші»: етнічні стереотипи часів Першої світової війни”.

Також 31 травня під час публічної лекції дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих у Дніпрі та області в роки нацистської окупації. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...