App Store Google Play

Чи відмовляться торговельні мережі в Україні від поліетиленових пакетів?

1 Червня 19:30
Чи відмовляться торговельні мережі в Україні від поліетиленових пакетів?

В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів, в той час, коли середньостатистичний німець протягом минулого року використав їх лише 45. Загалом українці використовують щорічно 5 мільярдів пакетів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку у Facebook ГО "Ти потрібен Україні".

Першою ж країною, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети, був Бангладеш. Сталося це ще у 2002 році, а перша в Європі – Італія в 2011 році. Вже понад 40 країн світу обмежили або заборонили поліетиленові пакети. Згідно з досвіду багатьох країн, достатньо припинити безкоштовне розповсюдження пакетів та ввести штраф або хоча б податок на пакети, для того щоб знизити їх використання на 70-90%. Найбільш жорсткі регуляції введені у Кенії, де за використання пакету можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі $40 тисяч.

Відомо, що поліетиленові пакети ключових українських мереж занадто тонкі, швидко рвуться і їх неможливо використовувати багаторазово. Такий вид пакетів у Європі вважається найбільш шкідливим, так як його важче переробити.

Поліетилен є шкідливим для довкілля - морські тварини заплутуються в пакетах, а також плутають їх з їжею, наприклад з медузою. Потрапивши в організм, поліетилен вбиває тварину. Нещодавно поблизу Норвегії знайшли мертвого кита, тіло якого було заповнено різними видами пакетів та упаковки.

Біорозкладні пакети також не є рішенням проблеми - насправді вони розпадаються на мікропластик. Мікрочастинки пластику знайшли навіть у бутильованій воді. Ці частинки потрапляють у великі й маленькі водойми - від океану і до струмків. А з них - до водопроводів.

Пластик поглинає токсичні хімічні речовини з морського середовища, а потім виділяє їх, коли його з'їдають риби або ссавці.

Існує багато альтернатив поліетиленовим пакетам – багаторазові тканеві сумки, плетені корзини. Вони не тільки скоротять використання пакетів, а й чудово доповнять ваш гардероб. Паперові пакети також є альтернативою, але тільки якщо зроблені з переробленого паперу, бо для звичайного вирубують дерева.

Зараз в Україні активно обговорюють заборону пакетів. Спроба заборонити пакети вже була в 2012 році, але далі слів нічого не пішло. Цього року до вирішення проблеми активно долучилася громадськість, і це має дати кращий результат.

Екологічні активісти зареєстрували петицію на сайті Президента України з вимогою заборонити використання поліетиленових пакетів в Україні на законодавчоиму рівні.

Петиція вже набрала більше 21 тис. підписів, залишилося лише 4 тис. Підписати петицію можна тут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...