App Store Google Play

Моріарті з Амстердама

27.05.2018 18:00
Моріарті з Амстердама

«Він - організатор половини всіх злочинів і майже всіх нерозкритих злочинів в нашому місті. Це геній, філософ, це людина, яка вміє мислити абстрактно. У нього першокласний розум. Він сидить нерухомо, немов павук у центрі своєї павутини, але у цієї павутини тисячі ниток, і він вловлює вібрацію кожної з них. Сам він діє зрідка. Він лише складає план. Але його агенти численні і чудово організовані. Якщо кому-небудь знадобиться викрасти документ, пограбувати будинок, прибрати з дороги людину - варто тільки довести це до відома професора, і злочин буде підготовлено, а потім і виконано. Агент може бути спійманий. У таких випадках завжди знаходяться гроші, щоб взяти його на поруки або запросити захисника. Але головний керівник, той, хто послав цього агента, ніколи не попадеться: він поза підозрою»

Артур Конан-Дойл, «Остання справа Холмса»

Повернення у Дніпро опального політика Геннадія Корбана для більшості дніпрян пройшло непоміченим. На приїзд «борця з режимом» звернули увагу журналісти, ілюструвавши новини зворушливим фото зі сторінки міського голови, а також віддані фанати «команди Коломойського», які досі вірять у ефективність і самовідданість трійці, яка у 2014-му спромоглася підтримати дніпровських патріотів у боротьбі зі східним сусідом, передусім фінансово.

Найбільше ж поверненню свого друга зрадів Бориc Альбертович, який на той момент вже фактично «зашився» і заплутався у керівництві містом. Воно й не дивно, адже міський голова має добре підвішений язик і «корку» заслуженого журналіста, вміє писати в Фейсбуці яскраві емоційні пости, однак, попри перелічені чесноти, направду є нікчемним менеджером.

Реальне керівництво мегаполісом докорінно відрізняється від виборчої кампанії і передбачає розуміння процесів життєдіяльності міста, знання законодавства, системність і принциповість.

Як наслідок, мер дратувався, регулярно «закладав за комірець», фейсбучна риторика зачаровувала дедалі менше городян, Дніпро ніяк не ставав містом-садом, а жодна з заявлених мерією амбітних цілей досягнута не була: всі завдання та плани, які ставив перед своєю командою мер, виявлялись не доведеними до кінця. Та й саму команду Борис Альбертович поступово суттєво оновив: на зміну людям, які пліч-о-пліч йшли з ним з 2014 року і прагнули реальних змін, наважуючись давати поради недосвідченому «зеленому» меру,  прийшли колишні регіонали, які обізнані на схемах «освоєння» бюджету і вміють тримати язика за зубами і не суперечити емоційному городничому.

Відтак, повернення Геннадія Олеговича стало для Бориса Альбертовича справжнім порятунком. Прагматичний і спокійний «радник», який мешкає в ЖК "Амстердам", де й розташований реальний центр прийняття рішень в місті, вже зрозумів, що «велика політика» - справа нервовитратна та невдячна, а отже відточувати свої плани по захопленню світу Корбан заходився на рідному Дніпрі, перебуваючи на посаді «сірого кардинала».

Варто сказати, що ця роль йому вдається якнайкраще. Борис Філатов і раніше не вважався самостійною фігурою, а нині й поготів – роль «бургомістра» зводиться до лайки в Фейсбуці і підписування документів. Дуже швидко Геннадій Олегович перебрав на себе усі важелі впливу на процеси у Дніпрі. Сьогодні, кажуть наближені до верхівки люди, жоден тендер, жодне рішення, навіть дозвіл на облаштування автостоянки,  не приймається без узгодження з «маленьким євреєм», а чиновники в мерії і комунальних підприємствах під страхом смертної кари бояться зробити бодай крок самостійно.

Діяти тепер вже не трійка, а парочка «рятівників Дніпра» вирішила старим добрим методом: де шантажем, де наполегливим вмовлянням, а де – відвертим рейдерством підібрати до власних рук і кишень все, що можливо у Дніпрі. Нині дедалі більше людей у місті почали розуміти справжній зміст сказаної Філатовим під час зустрічі Корбана фрази «Пристібайтеся. Тепер політаємо".  Йшлося в ній не про новий аеропорт, не про Гіперлуп, а про шалений ураган перерозподілу бізнесу у Дніпрі. При цьому, непов’язані між собою люди, з абсолютно різних сфер діяльності, говорять про одну й ту саму схему, за якою їм пропонують «співпрацювати».

Так, з легкої руки Геннадія Олеговича, у Дніпрі тишком відбувся перерозподіл ринку зовнішньої реклами, коли всі діючі оператори отримали від влади ультиматум: або передаєш бізнес чи його частку вказаній особі, або просто лишаєшся за бортом.

Як наслідок, кілька місяців тому двоє великих операторів рекламного ринку – ТОВ «Тристар Плюс» і ТОВ «Атма Ньюс» - змінили власників. Передували цьому проекти рішень виконкому про непродовження терміну дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами, що «спонукало» бізнесменів йти на поклон в мерію. Втім, зрештою, всі «проблеми» операторів були вирішені, натомість в реєстрах з’явились дані про нових власників – людей з оточення Геннадія Корбана. До слова, нині на офіційному сайті міської ради міститься близько сотні подібних проектів рішень виконкому щодо оператора з назвою «ТОПСІТІ». Вочевидь, вже незабаром слід очікувати зміни власників і цього бізнесу.

Тепер розмістити рекламу – а надто політичну – в місті можна лише після узгодження з мерією.  При цьому вирішальними чинниками є як особисті вподобання влади, так і сума, яку замовник готовий викласти за свій контент. Напередодні 9 травня місто буквально заполонили борди з обличчями топ-політиків «Опозиційного блоку» та провокативними написами. При цьому, часто-густо поруч з привітаннями екс-регіоналів гордо рясніли привітання мера.

При цьому, активістам Громадського контролю, наприклад, у розміщенні реклами з їхнім логотипом було відмовлено, а міський голова недвозначно натякнув на те, що вирішальним у розміщенні реклами колись запеклого політичного опонента стала сума, яку він запропонував за дану послугу. До того ж, судячи з оприлюдненого блогером Денисом Басоком документу, Олександр Юрійович вже два роки є не ворогом, а політичним партнером Бориса Альбертовича.

Домовитись з владою вдалося і іншому фігуранту скандального Меморандуму - Загіду Краснову: білборди пов’язаних з політиком операторів із незаконних перетворились на законні, і хоча власників фірми «Алесан» та «Альфа-А» не змінили, конструкцій в них  неабияк поменшало.

Ту ж саму схему Геннадій Корбан спробував застосувати ще у 2016-му, «запропонувавши» успішно працюючому упродовж 10 років перевізнику твердих побутових відходів  «Дніпрокомунтрансу» включити його до складу співзасновників з часткою 50%. За цю поступку компанії гарантувалось лобіювання інтересів ДКТ у міськраді включно з підвищенням тарифу на вивезення сміття.

Саме після відмови від цієї пропозиції директора ДКТ Валерія Лубінського і  було закладено підвалини боротьби з норовливим підрядником.

Тоді, як розповів Лубінський виданню Апостроф, заступник міського голови Михайло Лисенко заявив, що вони створять власне комунальне підприємство і «Дніпрокомунтранс» змушений буде піти сам.

Власне, так воно і сталось. Після ще кількох невдалих спроб схилити Лубінського тепер вже до продажу свого підприємства, почалася масована атака на ДКТ з боку мера та його замів, підкріплена публікаціями у пригодованих коштом міського бюджету ЗМІ. У такий спосіб мерія вбиває одразу кількох зайців: позбавляється непоступливого підприємця, створивши йому негативний імідж, а заразом – готує суспільство до створення нового, цього разу - комунального монополіста, для якого терміново слід закупити техніку. Аби обійти необхідні в цих випадках тендерні процедури і правила, в мерії навіть розробили цілу схему з придбанням сміттєвозів  «Форд» без тендеру - в лізинг – фактично у кредит, за 79 млн грн, із переплатою у 6 млн грн в якості відсотків. Така схема дозволяє обійти процедуру відкритих торгів і, паралельно, загнати місто у боргову яму. Якщо місто не зможе виплатити кредит за сміттєвози, їх буде продано з молотка за мінімальні гроші, а покупець (найвірогідніше, що ним може стати людина Корбана) отримає можливість вже на бізнесовій основі здавати машини в оренду КП, або стати підрядником для вивезення відходів. Довести підприємство до банкрутства і викупити його за копійки – знайома вже навіть українським школярам рейдерська схема.

КП «Екополіс», яке має вивозити сміття з 1 червня, до речі, існує вже кілька місяців, і весь цей час його співробітники отримують за рахунок платників податків зарплату і нудяться в очікуванні роботи, поки «сірий кардинал» плете свою мережу впливів і продовжує прибирати до рук і сміттєву сферу.

І реклама та сміття – то лише вершина айсбергу. В наступній частині мова йтиме про не менш цинічні і нахабні оборудки з бюджетними грошима під прикриттям головорізів і недолюстрованих правоохоронців.

Далі буде...

site

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...