App Store Google Play

Реконструйована Солонянська школа – приклад ефективності децентралізації – Петро Порошенко

17 Травня 20:30
Реконструйована Солонянська школа – приклад ефективності децентралізації – Петро Порошенко

Осучаснена після масштабної реконструкції, Солонянська опорна школа №1 стала яскравим подарунком для сільських дітлахів. Тут все нове, окрім стін та юридичної адреси. Модернізували і величезну будівлю, і потужну спортивну базу. Класи «начинили» сучасними меблями, обладнанням та гаджетами. Відкрив оновлену школу Президент України Петро Порошенко. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт ДніпроОДА.

«Наш перший пріоритет – це освіта, яка є інвестицією держави в майбутнє.  Дніпропетровщина – одна із лідерів у створенні нового освітнього простору. Мені дуже подобається особливий та креативний дизайн школи, барви, у які вона розфарбована. Всередині, впевнений, дітям також цікаво, вони хочуть сюди іти. Ця школа - приклад ефективного використання коштів місцевими громадами, що стало можливим завдяки реформі децентралізації», – зазначив Петро Порошенко. 

Мешканці селища Солоне місцеву опорну школу не впізнають. Ще рік тому – сіра похмура будівля. Сьогодні – різнобарвна, з добротною покрівлею, енергоефективними фасадом та вікнами. Всі комунікації – сучасні. У школі – вільний Wi-Fi.

 «Для дітей Дніпропетровщини створюємо комфортний освітній простір. У Солонянській опорній школі навчаються понад 700 дітей. Після масштабної реконструкції учні та вчителі мають навчальний заклад, що і ззовні, і зсередини відповідає сучасним європейським стандартам», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Оновлені класи – з прозорими дверима, яскравою вчительською зоною біля дошки й учнівською – у нейтральних кольорах. Все – для творчого розвитку та комфорту.

«Нашій школі вже 40 років. Та завдяки реконструкції – першій в історії – вона помолоділа на очах, – сказала в.о. директора Вікторія Бондар. – Щоранку хочеться іти до такої школи: дітям – навчатися, вчителям – працювати. Вдячні команді Петра Порошенка за чудовий подарунок для мешканців нашої громади».

У світлих просторих коридорах – м’які крісла та буккросинги. Сходи – наче навчальний майданчик. Для малечі початкових класів на сходинках зобразили таблицю множення, для старших школярів – українські слова з наголосами та неправильні англійські дієслова.

«Школа вражає. Дуже гарна, не впізнати! – Не стримала емоцій учениця 10 класу Ліза Дементієвська. – Англійська – один із моїх найулюбленіших предметів. Тепер не розставатимуся з нею навіть на перервах».

«Родзинка» Солонянської школи – компактно розташовані класи за галузями знань. Окремо – кабінети природничого циклу, поруч – математичні. Вчителям тепер зручно використовувати обладнання та навчальні матеріали. Учням – проходити лабораторні роботи. У них тепер – мультимедійні дошки, планшети, мікроскопи та цифрова портативна метеостанція. Школярі можуть і досліджувати клітини, і прогнозувати погоду.

«Нове обладнання стимулює і вчительську творчість, і дитячу активність. У такій школі навіть стіни окриляють і надихають на роботу», – поділилася вчителька біології Інна Пушко.

Подарунок для цьогорічних випускників – осучаснена актова зала. Вдвічі просторіша за стару, світла, з великою сценою.

Розширили й їдальню. Вона тепер стильна та барвиста, устаткована розсувними автоматичними дверима.

У школі створені всі умови для фізичного розвитку маленьких українців. Оновлена спортивна зала – із сучасними роздягальнями та душовими. Підлога і стіни – із м’яким покриттям, яке дозволяє уникнути травм.

Після реконструкції школа отримала потужну спортивну базу. Із великим та маленьким футбольними полями, волейбольним і баскетбольним майданчиками, легкоатлетичними доріжками, ворк-аут зоною. Тепер тут проходять районні та обласні змагання, товариські футбольні матчі, тренування вихованців дитячих спортивних шкіл.

Територію облаштували сучасним освітленням, різнокольоровою тротуарною плиткою, дитячими ігровими майданчиками. У шкільному фруктовому саду встановили зручні лави.

«Наша школа перейшла на новий рівень. Найбільше вражає актова та спортивна зали, футбольне поле, – розповів учень 7 класу Кирило Габор. – Дуже радіємо й зробленому освітленню – тепер ввечері тут можна запросто гуляти».

Оновлена школа комфортна і доступна для всіх дітей. Навчальний заклад облаштували пандусами. Встановили чотири підйомники. Тут працює перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр. Понад 80 особливих дітей займаються з логопедом, дефектологом, психологом, корекційними педагогами. Дітлахи здобувають побутові навички, розвиваються фізично. Тут є й ресурсна кімната, й інтерактивна підлога, й кімната лікувальної фізкультури.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко відвідав Дніпро, аби проінспектувати будівництво об'їзної дороги

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...