App Store Google Play

Як протистояти пропаганді та інформаційній війні, - відповідь експертів

26.04.2018 20:30
Як протистояти пропаганді та інформаційній війні, - відповідь експертів

На території сучасної України окрім фактичної війни на Сході активно проявляється інформаційна війна та пропаганда по всій території країни. Цю актуальну та пекучу проблему сьогодні, 26 квітня, у Дніпрі обговорили протягом дискусії «Як протистояти пропаганді та інформаційній війні: досвід експертів Дніпра», у рамках якої було презентовано видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – ДніпроОДА.

Актуальність такої проблеми як пропаганда зумовлена тим, як вона впливає на суспільство, надаючи хибні факти та інформацію.

«Допоки не завершиться реальна війна, буде тривати війна інформаційна», - підкреслила журналістка та співавторка видання Тетяна Матичак.

Вона зазначила, що від каналів пропаганди захиститися неможливо, оскільки джерелами інформації такого типу можуть бути навіть родичі, друзі, сусіди, оскільки вони можуть отримати десь пропагандистську інформацію та передати її нам.

«Інформацію потрібно перевіряти перед тим, як поширити її далі, ми повинні ставитися до неї скептично», - зауважила журналістка, - «Якщо ми дізналися новину і хочемо поширити її далі, наприклад, через соціальні мережі, перед тим як це зробити необхідно перевірити факт на достовірність. Це єдиний спосіб боротьби з пропагандою».

Вона зазначила, що іноді й українські журналісти несвідомо поширюють фейки, коли поспішають написати та опублікувати новину першими, не так ретельно перевіривши інформацію, як це потрібно.

Видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою»  є оглядом досвіду України у протистоянні кремлівській пропаганді в умовах інформаційної війни. Книга містить аналіз ключових аспектів впливу кремлівської пропаганди на інформаційний простір, зокрема, меседжів, комунікаційних каналів тощо. За результатами досліджень автори підготували рекомендації для міжнародної спільноти та українських посадовців.

Над посібником працювала команда українських аналітиків, спираючись на власні дослідження, а також на інтерв’ю з провідними представниками українського громадянського суспільства та медіа-експертами.

Тетяна Матичак розповіла, що буде друге видання, у якому тема буде деталізована по регіонам України.

«Зараз ми збираємо інформацію по країні, оскільки кожний регіон має свою особливу ситуацію», - зазначила вона.

У рамках цієї роботи під час сьогоднішньої дискусії визначалися проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, відбувся зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Дніпра та регіону.

Нагадаємо, що у Дніпрі розпочинається черговий Буккросинг-сезон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...