App Store Google Play

Як протистояти пропаганді та інформаційній війні, - відповідь експертів

26 Квітня 20:30
Як протистояти пропаганді та інформаційній війні, - відповідь експертів

На території сучасної України окрім фактичної війни на Сході активно проявляється інформаційна війна та пропаганда по всій території країни. Цю актуальну та пекучу проблему сьогодні, 26 квітня, у Дніпрі обговорили протягом дискусії «Як протистояти пропаганді та інформаційній війні: досвід експертів Дніпра», у рамках якої було презентовано видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – ДніпроОДА.

Актуальність такої проблеми як пропаганда зумовлена тим, як вона впливає на суспільство, надаючи хибні факти та інформацію.

«Допоки не завершиться реальна війна, буде тривати війна інформаційна», - підкреслила журналістка та співавторка видання Тетяна Матичак.

Вона зазначила, що від каналів пропаганди захиститися неможливо, оскільки джерелами інформації такого типу можуть бути навіть родичі, друзі, сусіди, оскільки вони можуть отримати десь пропагандистську інформацію та передати її нам.

«Інформацію потрібно перевіряти перед тим, як поширити її далі, ми повинні ставитися до неї скептично», - зауважила журналістка, - «Якщо ми дізналися новину і хочемо поширити її далі, наприклад, через соціальні мережі, перед тим як це зробити необхідно перевірити факт на достовірність. Це єдиний спосіб боротьби з пропагандою».

Вона зазначила, що іноді й українські журналісти несвідомо поширюють фейки, коли поспішають написати та опублікувати новину першими, не так ретельно перевіривши інформацію, як це потрібно.

Видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою»  є оглядом досвіду України у протистоянні кремлівській пропаганді в умовах інформаційної війни. Книга містить аналіз ключових аспектів впливу кремлівської пропаганди на інформаційний простір, зокрема, меседжів, комунікаційних каналів тощо. За результатами досліджень автори підготували рекомендації для міжнародної спільноти та українських посадовців.

Над посібником працювала команда українських аналітиків, спираючись на власні дослідження, а також на інтерв’ю з провідними представниками українського громадянського суспільства та медіа-експертами.

Тетяна Матичак розповіла, що буде друге видання, у якому тема буде деталізована по регіонам України.

«Зараз ми збираємо інформацію по країні, оскільки кожний регіон має свою особливу ситуацію», - зазначила вона.

У рамках цієї роботи під час сьогоднішньої дискусії визначалися проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, відбувся зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Дніпра та регіону.

Нагадаємо, що у Дніпрі розпочинається черговий Буккросинг-сезон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...