App Store Google Play

У Нікополі презентували документальну кіностірчку "Мандрівка у край затоплених Січей"

23 Квітня 12:20
У Нікополі презентували документальну кіностірчку "Мандрівка у край затоплених Січей"

Вчора, 22 квітня, в рамках святкування 370-річчя обрання гетьманом Богдана Хмельницького у Нікополі презентували документальний фільм "Мандрівка у край затоплених Січей", передає Дніпроград.

Коаліція громадських організацій "СічеславськаТАК" завітала до Нікополя, де презентувала унікальну кінострічку "Мандрівка у край затоплених Січей". Захід викликав неабиякий ажіотаж серед містян, адже головною локацією фільму є саме Нікопольщина.

"Саме тут, а не на Хортиці зароджувалося Військо Запорозьке, проливалася кров лицарів звитяги свого часу - козаків, а відчайдушні серця наповнювалися вірою у незалежну українську державу. Знімальній групі вдалося стати першими, хто провів зйомку затоплених Базавлуцької та Чортомлицької Січей. Також у фільми розкрита історія Томаківської та Микитинської Січей. Остання з перерахованих знаходиться на території сучасного міста Нікополь", - розповів співавтор фільму, директор ГО "Правозахисна група "СІЧ" Дмитро Рева.

Після перегляду стрічки у форматі вільного спілкування гості заходу поділилися враженнями від фільму. Також обговорили ініціативу перейменування області та доцільність використання тих чи інших топонімів у назвах населених пунктів.

“Два місяці тому наша організація зареєструвала петицію на сайті Президента з ініціативою перейменування регіону на Січеславську область. У багатьох мешканців області виникла чимала кількість питань щодо доцільності цієї назви. Тому в нашому фільмі ми постаралися дати відповіді на найпоширеніші питання”, - розповів співавтор фільму, директор ГО "Правозахисна група "СІЧ" Дмитро Рева.

Ідея перейменування області на Січеславську у Нікополі викликала повну підтримку, адже мешканці розуміють, що це принесе Нікополю неабиякий розквіт туристичного напрямку, підтримку та інвестиції. До того ж, з'явиться перспектива того, що Микитинська Січ отримає назву Першої гетьманської столиці, а на її території, нарешті, з'явиться довгоочікуваний історичний комплекс.

Нагадаємо, що коаліція громадських організацій звернулися до голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова та голови ДніпроОДА Валентина Резніченка з проханням підтримати ініціативу перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Ініціативу підтримали громадські ради при Дніпровській міській раді та ДніпроОДА.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Шкурный альянс

Только сквозь призму времени мы можем увидеть все ошибки, промахи и неудачи – дабы понять и оценить события, слова и поступки, свои и чужие. И сделать выводы…………...
Прочитав у Корбана прекрасний пост про те, як він ... мля, виявляється, безпосередній учасник Іловайської операції. Оба на, пацани-іловайці! У нас з вами новий соратник, який разом з нами землю г...
Максим Мірошниченко

Празька весна і сучасний момент

Завтра будуть згадувати придушення "Празької весни". В принципі та подія демонструє логіку подальших україно-російських відносин. Поки Україна буде "не своєю" для них, вона буде "терористичною", "фаши...
От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...