App Store Google Play

У Нікополі презентували документальну кіностірчку "Мандрівка у край затоплених Січей"

23.04.2018 12:20
У Нікополі презентували документальну кіностірчку "Мандрівка у край затоплених Січей"

Вчора, 22 квітня, в рамках святкування 370-річчя обрання гетьманом Богдана Хмельницького у Нікополі презентували документальний фільм "Мандрівка у край затоплених Січей", передає Дніпроград.

Коаліція громадських організацій "СічеславськаТАК" завітала до Нікополя, де презентувала унікальну кінострічку "Мандрівка у край затоплених Січей". Захід викликав неабиякий ажіотаж серед містян, адже головною локацією фільму є саме Нікопольщина.

"Саме тут, а не на Хортиці зароджувалося Військо Запорозьке, проливалася кров лицарів звитяги свого часу - козаків, а відчайдушні серця наповнювалися вірою у незалежну українську державу. Знімальній групі вдалося стати першими, хто провів зйомку затоплених Базавлуцької та Чортомлицької Січей. Також у фільми розкрита історія Томаківської та Микитинської Січей. Остання з перерахованих знаходиться на території сучасного міста Нікополь", - розповів співавтор фільму, директор ГО "Правозахисна група "СІЧ" Дмитро Рева.

Після перегляду стрічки у форматі вільного спілкування гості заходу поділилися враженнями від фільму. Також обговорили ініціативу перейменування області та доцільність використання тих чи інших топонімів у назвах населених пунктів.

“Два місяці тому наша організація зареєструвала петицію на сайті Президента з ініціативою перейменування регіону на Січеславську область. У багатьох мешканців області виникла чимала кількість питань щодо доцільності цієї назви. Тому в нашому фільмі ми постаралися дати відповіді на найпоширеніші питання”, - розповів співавтор фільму, директор ГО "Правозахисна група "СІЧ" Дмитро Рева.

Ідея перейменування області на Січеславську у Нікополі викликала повну підтримку, адже мешканці розуміють, що це принесе Нікополю неабиякий розквіт туристичного напрямку, підтримку та інвестиції. До того ж, з'явиться перспектива того, що Микитинська Січ отримає назву Першої гетьманської столиці, а на її території, нарешті, з'явиться довгоочікуваний історичний комплекс.

Нагадаємо, що коаліція громадських організацій звернулися до голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова та голови ДніпроОДА Валентина Резніченка з проханням підтримати ініціативу перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Ініціативу підтримали громадські ради при Дніпровській міській раді та ДніпроОДА.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...