App Store Google Play

Мерія у Дніпрі намагається виправдати захмарні тарифи на управління багатоквартирними будинками

19.04.2018 16:00
Мерія у Дніпрі намагається виправдати захмарні тарифи на управління багатоквартирними будинками

У Дніпрі не вщухає обурення містян щодо нових тарифів на обслуговування багатоквартирних будинків, які несподівано виросли майже втричі. Сьогодні, 19 квітня, заступник міського голови Михайло Лисенко намагався пояснити звідки взялися захмарні тарифи та які послуги вони включають. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій – приміщення міської ради.

У минулому році за тих мешканців, які не створили у своїх будинках ОСББ або ж не обрали керуючу компанію чи управителя самостійно, це зробила міська влада. Тоді у місті оголосили конкурс та призначили нових управителів багатоквартирних будинків. Після чого і змінилася квартплата. Попередні тарифи були затверджені виконкомом листопаді 2016-го. Тоді їх було підвищено з 1,60—1,80 грн за квадратний метр квартири в середньому до 2,50—2,70 грн. А тепер по кожному тариф становить 6,50—6,99 грн.  

"Для будинків, які не обрали собі управителів чи не створили ОСББ, керуючі компанії були призначені, відповідно до закону України. Таких в Дніпрі виявилося 4,5 тисяч будинків. Різке підвищення тарифу відбулося в будинках, де є ліфти. Керуючі компанії об’єднали свій тариф за обслуговування будинку з тарифом за обслуговування ліфта, тобто замість двох тарифів утворився один, тому він такий високий", - розповів Михайло Лисенко.

Та навіть якщо врахувати із запропонованого тарифу обслуговування ліфтів, які установлені на рівні приблизно 2,50 грн, то нова квартплата мала б становити 4 грн за один квадратний метр, тобто набагато дешевше існуючої. І це не беручи до уваги, що на сьогодні 6,50—6,99 грн тариф навіть у тих будинках, де ліфту немає й ніколи не було.

Позатим, в складових тарифу по всіх будинках також з’явився рядок «винагорода управителю», яка тепер коштує мешканцям близько 20% від загальної вартості послуг.

Аби переконати присутніх, що тарифи у Дніпрі є прийнятними Михайло Лисенко представив презентацію, де показав, що в квартплату у Дніпрі включено більше послуг ніж в інших містах країни. Наприклад в Запоріжжі тариф по управлінню багатоквартирними будинками становить від 1,75 грн до 25,79 грн за квадратний метр, у Києві від 1,37 грн до 8,81, а у Харкові від 0, 21 до 4,07 грн. 

"В Дніпрі у тариф включені ремонти будинків, обслуговування ліфтів, прибирання прибудинкової території і аварійка. А у Запоріжжі в тариф не входить прибирання під'їздів і технічне обслуговування ліфтів. Наступний в черзі - Київ. Там мешканці платять до 8,81, включаючи прибирання під'їздів, вивіз ТПВ та технічне обслуговування ліфтів, але без поточного ремонту будинків. У Харкові - тільки прибирання під'їздів", - розповів Лисенко.

Втім тим, кого не влаштовує нинішня ситуація із тарифами, заступник міського голови порадив йти в ОСББ і брати обслуговування будинків під свою відповідальність. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...