App Store Google Play

Мерія у Дніпрі намагається виправдати захмарні тарифи на управління багатоквартирними будинками

19 Квітня 16:00
Мерія у Дніпрі намагається виправдати захмарні тарифи на управління багатоквартирними будинками

У Дніпрі не вщухає обурення містян щодо нових тарифів на обслуговування багатоквартирних будинків, які несподівано виросли майже втричі. Сьогодні, 19 квітня, заступник міського голови Михайло Лисенко намагався пояснити звідки взялися захмарні тарифи та які послуги вони включають. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій – приміщення міської ради.

У минулому році за тих мешканців, які не створили у своїх будинках ОСББ або ж не обрали керуючу компанію чи управителя самостійно, це зробила міська влада. Тоді у місті оголосили конкурс та призначили нових управителів багатоквартирних будинків. Після чого і змінилася квартплата. Попередні тарифи були затверджені виконкомом листопаді 2016-го. Тоді їх було підвищено з 1,60—1,80 грн за квадратний метр квартири в середньому до 2,50—2,70 грн. А тепер по кожному тариф становить 6,50—6,99 грн.  

"Для будинків, які не обрали собі управителів чи не створили ОСББ, керуючі компанії були призначені, відповідно до закону України. Таких в Дніпрі виявилося 4,5 тисяч будинків. Різке підвищення тарифу відбулося в будинках, де є ліфти. Керуючі компанії об’єднали свій тариф за обслуговування будинку з тарифом за обслуговування ліфта, тобто замість двох тарифів утворився один, тому він такий високий", - розповів Михайло Лисенко.

Та навіть якщо врахувати із запропонованого тарифу обслуговування ліфтів, які установлені на рівні приблизно 2,50 грн, то нова квартплата мала б становити 4 грн за один квадратний метр, тобто набагато дешевше існуючої. І це не беручи до уваги, що на сьогодні 6,50—6,99 грн тариф навіть у тих будинках, де ліфту немає й ніколи не було.

Позатим, в складових тарифу по всіх будинках також з’явився рядок «винагорода управителю», яка тепер коштує мешканцям близько 20% від загальної вартості послуг.

Аби переконати присутніх, що тарифи у Дніпрі є прийнятними Михайло Лисенко представив презентацію, де показав, що в квартплату у Дніпрі включено більше послуг ніж в інших містах країни. Наприклад в Запоріжжі тариф по управлінню багатоквартирними будинками становить від 1,75 грн до 25,79 грн за квадратний метр, у Києві від 1,37 грн до 8,81, а у Харкові від 0, 21 до 4,07 грн. 

"В Дніпрі у тариф включені ремонти будинків, обслуговування ліфтів, прибирання прибудинкової території і аварійка. А у Запоріжжі в тариф не входить прибирання під'їздів і технічне обслуговування ліфтів. Наступний в черзі - Київ. Там мешканці платять до 8,81, включаючи прибирання під'їздів, вивіз ТПВ та технічне обслуговування ліфтів, але без поточного ремонту будинків. У Харкові - тільки прибирання під'їздів", - розповів Лисенко.

Втім тим, кого не влаштовує нинішня ситуація із тарифами, заступник міського голови порадив йти в ОСББ і брати обслуговування будинків під свою відповідальність. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Шкурный альянс

Только сквозь призму времени мы можем увидеть все ошибки, промахи и неудачи – дабы понять и оценить события, слова и поступки, свои и чужие. И сделать выводы…………...
Прочитав у Корбана прекрасний пост про те, як він ... мля, виявляється, безпосередній учасник Іловайської операції. Оба на, пацани-іловайці! У нас з вами новий соратник, який разом з нами землю г...
Максим Мірошниченко

Празька весна і сучасний момент

Завтра будуть згадувати придушення "Празької весни". В принципі та подія демонструє логіку подальших україно-російських відносин. Поки Україна буде "не своєю" для них, вона буде "терористичною", "фаши...
От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...