App Store Google Play

Дніпрян запрошують на незвичну виставку «Ідоли та Герої Міста-на-Дніпрі»

19 Квітня 17:40
Дніпрян запрошують на незвичну виставку «Ідоли та Герої Міста-на-Дніпрі»

З 20 квітня по 20 червня у рамках масштабного соціально-культурного проекту «Люди, постаті, герої Міста-На-Дніпрі» відкривається виставка, яка експонуватиметься в Меморіальному будинку-музеї академіка Дмитра Яворницького. Про це сьогодні, 19 квітня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" повідомили автори та волонтери проекту, передає Дніпроград.

У рамках просвітницького проекту, в який входутимуть лекції, наукові дискусії, екскурсії по місту, конкурси та концерти, також відкриється виставка-дискурс «Ідоли та Герої Міста-на-Дніпрі».

"В рамках декомунізації відбулася топонімічна реформа, і вчорашні "герої" перетворилися на "антигероїв", а їх місце зайняли, для більшості городян, малознайомі імена. Це призвело до нерозуміння і незадоволення чималої частини дніпрян. Нам хотілося запропонувати людям замислитися: а хто ж ці визначні постаті для Дніпра, чому вони герої, що визначного вони зробили, чи це просто нав’язані ідоли? В рамках проекту організатори провели соціологічне опитування. Двісті респондентів відповіли: хто ж для них герої в історії міста. На перше місці дніпряни поставили Дмитра Яворницького, на друге – Олександра Поля, а третє розділили Андрій Фабр та Сергій Нігоян. Загалом, опитування показало, що містяни вкрай мало знають про видатних постатей Дніпра. Тому проект покликаний згадати несправедливо забутих діячів, які зробили величезний внесок в розбудову міста", - розповіла завідувачка Меморіального будинку-музею академіка Яворницького Яна Тимошенко.

За словами старшого наукового співробітника Меморіального будинку-музею академіка Д.І. Яворницького Ірини Завали, виставка матиме свої родзинки, зокрема буде представляти собою інсталяцію, яка відображає комірчину історії Дніпра.

"Ми покажемо, як змінювалися герої нашого міста від найдавніших часів до сьогодення. На виставці можна буде побачити особисті речі відомих людей та предмети, які відображають їхню «героїзацію» та «ідолізацію»: скульптури, портрети, сувеніри, особисті нагороди, світлини, архівні документи, топонімічні знаки, відеохроніку. Виставка відбудеться у новому для Дніпра форматі - «комірчини історії», куди можна буде потрапити з ліхтариком».  Екскурсія буде проходити з ліхтариком, що дуже символічно", - розповіла Завала.

В свою чергу, директор правозахисної групи "СІЧ" Дмитро Рева зазначив, що проект «Люди, постаті, герої Міста-На-Дніпрі» реалізується на волонтерських засадах. 

"Ми вважаємо, що це дуже важливий та необхідний проект, він покаже, хто ж насправді є героями нашого міста. Тому всебічно його підтримуємо: організаційно, інформаційно та фінансово. Дуже сподіваємося, що він буде цікавий городянам, особливо молоді", - повідомив Дмитро Рева.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...
Більше року тому Кривий Ріг дружно радів слідчим діям по Криворізькому міськвиконкому, безпосередньо тому, що стосувалося Вілкулів, Удодів, секретарів, замів. Кожен день – свято! Всі мріяли і ті...
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №5 У Кривому Розі, за даними порталу ehealth, працює 42 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Обслуговують пацієнтів 201 лікар загальн...