App Store Google Play

Січеславська задушить совок: у Підгородному та Новомосковську обговорили перейменування області

31 Березня 21:00
Січеславська задушить совок: у Підгородному та Новомосковську обговорили перейменування області

Сьогодні, 31 березня, у Підгородному та Новомосковську пройшли публічні обговорення щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Дніпровські активісти продовжують вести активну просвітницьку кампанію у рамках громадської ініціативи перейменування регіону у Січеславський. Відтак активісти у Підгородньому та Новомосковську розповіли про історичну обумовленість назви Січеславщина, її економічний та туристичний потенціал, вплив на майбутнє та дали відповіді на найпоширеніші закиди та міфи, що лунають на адресу ініціативи.

До обговорення долучилася відома українська письменниця Леся Степовичка.

"Я щиро та із захватом виступаю за ініціативу перейменування Дніпропетровської області саме у Січеславську. Окрім того, що ця назва історично обумовлена та підкреслює незламну волю, крицевий дух і славне майбутнє українців, вона ще й остаточно задушить усі прояви "совка" у нашому краї", - переконана Леся Степовичка.

Також у Новомосковську на публічні обговорення завітав легендарний воїн ОУН-УПА Василь Цапик. 

"Я хочу сказати щире дякую тим людям, які продовжують нашу справу. Які боряться і виборюють справжню незалежність нашої Держави. Січеславська - справжня назва. Коли мені було 20 років, мене і моїх товаришів лише за проукраїнську позицію відправили у тюрьму на 25 років. І я буду неймовірно щасливий, коли наш край зватиметься Січеславщиною", - наголосив Василь Цапик.

У форматі вільного спілкування та публічної дискусії учасники заходу обговорили варіанти нової назви для Дніпропетровської області. Відзначимо, що присутні безкомпромісно підтримали перейменування області саме у Січеславську. 

Нагадаємо, електронна петиція щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську розміщена у розділі веб-сайту Офіційного інтернет-представництва Президента України та доступна за посиланням. Для того, щоб підтримати електронну петицію щодо закріплення Січеславської області в Конституції України необхідно дотримуватись певного алгоритму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...