App Store Google Play

Січеславська задушить совок: у Підгородному та Новомосковську обговорили перейменування області

31 Березня 21:00
Січеславська задушить совок: у Підгородному та Новомосковську обговорили перейменування області

Сьогодні, 31 березня, у Підгородному та Новомосковську пройшли публічні обговорення щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Дніпровські активісти продовжують вести активну просвітницьку кампанію у рамках громадської ініціативи перейменування регіону у Січеславський. Відтак активісти у Підгородньому та Новомосковську розповіли про історичну обумовленість назви Січеславщина, її економічний та туристичний потенціал, вплив на майбутнє та дали відповіді на найпоширеніші закиди та міфи, що лунають на адресу ініціативи.

До обговорення долучилася відома українська письменниця Леся Степовичка.

"Я щиро та із захватом виступаю за ініціативу перейменування Дніпропетровської області саме у Січеславську. Окрім того, що ця назва історично обумовлена та підкреслює незламну волю, крицевий дух і славне майбутнє українців, вона ще й остаточно задушить усі прояви "совка" у нашому краї", - переконана Леся Степовичка.

Також у Новомосковську на публічні обговорення завітав легендарний воїн ОУН-УПА Василь Цапик. 

"Я хочу сказати щире дякую тим людям, які продовжують нашу справу. Які боряться і виборюють справжню незалежність нашої Держави. Січеславська - справжня назва. Коли мені було 20 років, мене і моїх товаришів лише за проукраїнську позицію відправили у тюрьму на 25 років. І я буду неймовірно щасливий, коли наш край зватиметься Січеславщиною", - наголосив Василь Цапик.

У форматі вільного спілкування та публічної дискусії учасники заходу обговорили варіанти нової назви для Дніпропетровської області. Відзначимо, що присутні безкомпромісно підтримали перейменування області саме у Січеславську. 

Нагадаємо, електронна петиція щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську розміщена у розділі веб-сайту Офіційного інтернет-представництва Президента України та доступна за посиланням. Для того, щоб підтримати електронну петицію щодо закріплення Січеславської області в Конституції України необхідно дотримуватись певного алгоритму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...