App Store Google Play

Молочні кооперативи дали поштовх до розбудови Покровської об’єднаної громади

21 Березня 16:00
Молочні кооперативи дали поштовх до розбудови Покровської об’єднаної громади

В одній з найвіддаленіших об’єднаних громад Дніпропетровщини – Покровській – набирає обертів рух з кооперування виробників молока. На території ОТГ діють два великих сільськогосподарських кооперативи та кілька сімейних міні-ферм. У їхній розвиток залучили мільйони вітчизняних та іноземних інвестицій. Тепер у громаді розвивається молочарська галузь – зміцнюється економіка.  

«Сьогодні на Дніпропетровщині вже 61 об’єднана громада. Це не просто нові адміністративно-територіальні одиниці, а точки економічного росту з новим менеджментом і ресурсами. Вони зацікавлені в залученні іноземних інвестицій, наповненні місцевих бюджетів, реалізації інфраструктурних проектів. Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, відкриває перед громадами чималі перспективи», – зазначив Валентин Резніченко.

Зокрема, у Покровській об’єднаній громаді набирає обертів рух з кооперування виробників молока. Селяни упевнені, це – вимога часу, адже приватне одноосібне молочне виробництво невигідне і не може дати продукцію високої якості. 

У громаді за фінансової підтримки Уряду Канади та інших іноземних партнерів створили об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Господар». Крім того, йому вдалося залучити 23 млн грн інвестицій на відкриття демонстраційної ферми СП «Молочарське».

Гроші спрямували на будівництво ялівника, закупівлю обладнання та придбання майже 200 корів породи «Джерсі», яких завезли з Данії. Молоко від цієї породи – з високим вмістом жиру й білка – вирушає за півтисячі кілометрів на завод у Херсоні.  

«Молочарське» – не тільки підприємство з виробництва молока, а й єдиний в Україні навчальний центр для фермерів. Малих і середніх виробників молока з різних регіонів навчають, як правильно утримувати, годувати та доїти корів. Також проводять безкоштовні тренінги й консультації.

«Ферму збудували, аби навчити ефективно вести невеличкий бізнес і випускати якісну продукцію. Особливо, це буде цікаво молоді. Є можливість скооперуватися й отримувати за молоко нормальні гроші», – переконаний менеджер СП «Молочарське» Віталій Ткач.

Ще один кооператив громади – «Добробут Андріївки» – займається заготівлею, охолодженням та реалізацією молока й наразі об’єднує понад 150 селян із 17 сіл Дніпропетровської та Запорізької областей.

У кооперативі – 400 голів корів, більше десятка стаціонарних молочних пунктів із лабораторією й охолоджувачем. Щодня молоко транспортують на заводи у Новомиколаївці та Херсоні.

«До початку децентралізації місцеві ради не мали можливості впливати на економіку та добробут людей. Сьогодні вперше за роки незалежної України ми відчуваємо себе повноправними господарями й самостійно формуємо спроможність своєї громади. Зокрема, кооперативи стали тим стрижнем, який згуртував нас і дозволив повірити у власні сили», – підкреслила голова Покровської ОТГ Світлана Спажева.  

На її думку, кооперативний спосіб організації сільгоспвиробництва сприятиме розвитку молочарської галузі й економічному піднесенню громади.

Раніше повідомлявся приклад втілення децентралізації Апостолівської ОТГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...