App Store Google Play

У Дніпрі відзначали міжнародне свято Навруз Байрам

19 Березня 08:00
У Дніпрі відзначали міжнародне свято Навруз Байрам

18 березня, попри хуртовину та мороз, у Дніпрі відзначали Новруз Байрам – свято весни та приходу нового року за сонячним календарем. Щороку його святкують в Азербайджані та багатьох східних країнах. На площі Героїв Майдану зібралися представники азербайджанської спільноти та інші мешканці міста. Тут облаштували намети зі смаколиками азербайджанської кухні. Святкування розпочалось із запалення вогнища. Зі сцени лунали традиційні пісні. З танцями та закликами тепла учасники свята зустрічали Дівчину-Весну. Її грандіозне прибуття в кареті стало однією з головних особливостей свята. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міської ради.

«Для мене велике задоволення бути сьогодні на святі у вашому чудовому місті Дніпрі. Хоча нині зовсім не весняна погода, ваші серця сповнені тепла, яке нас зігріває тут», – привітав присутніх Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Азербайджан в Україні Азер Худієв.
Сьогодні Дніпро вкотре підтвердив свій статус міста, де вільно й мирно можуть співіснувати й розвиватися представники різних культур та національностей.

«Уже не вперше у нашому місті відзначається східний новий рік – Новруз Байрам. Це свято дуже давнє. Воно символізує перемогу весни над зимою. Всі дніпряни можуть прийти на це свято та розділити радість із іншими. Наше місто різноманітне, кожен мешканець має безліч своїх ідентичностей – культурних, етнічних, конфесійних, національних, але всі ми єдині», – сказав радник міського голови у справах національних меншин та зі зав’язків з релігійними громадами Олег Ростовцев.

«Дніпро завжди був багатонаціональним, тут підтверджують традиції мультикультуралізму. Свято Новрузу сьогодні відзначають представники багатьох національностей та різних діаспор», – зазначив голова Об’єднаного конгресу азербайджанців України Ровшан Тагієв.

Світлана прийшла на святкування Новруз Байраму вперше: «Я чула, що таке свято є, але потрапила на нього вперше. Дуже гарно все організовано, приємно доторкнутися до іншої культури у своєму рідному місті. А ще тут пригощають смачним пловом – я такого ще ніколи не куштувала».

Зазначимо, Новруз щороку святкується в Азербайджані та інших країнах Сходу протягом п’яти діб. Його відзначають азербайджанці, узбеки, таджики, киргизи, казахи, дагестанці, курди, татари, башкири, гагаузи. На свято прийнято прощати та забувати негаразди, в ці дні панує любов до близьких, рідних, друзів. ЮНЕСКО визнала 21 березня Міжнародним днем Новруза, а саме свято включене до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства як культурна традиція багатьох народів, зокрема азербайджанців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

«Еще один новый рейс ввели! - возмущенно говорит один таможенник другому, - Сколько можно! Сколько их тут летает, работать нормально не дают! Скорей бы лето закончилось, задолбали эти туристы!&r...
Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...