App Store Google Play

Дніпрянам розповіли що таке артхаус та авторське кіно

18.03.2018 13:00
Дніпрянам розповіли що таке артхаус та авторське кіно

Вчора, 17 березня, у Дніпрі відбулася друга лекція на тему «Що таке артхаус». Цього разу жанр артхаус був розглянутий з точки зору авторського кіно, дослідили інститут авторства та ступені його свободи. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – галереї Артсвіт.

Лекцію проводив куратор  кінопрограми галереї Артсвіт Сергій Острянин.

«Чітке формулювання жанру артхаус не існує. На першій лекції ми визначили, що артхаус – це фільми, які знімаються поза студією і технікою, яка є під рукою – телефон, ноутбук, камера та інше, і найчастіше за власні кошти автора. У 2012 році була заснована студія Арт24 спеціально для фільмів даного жанру», - розповів він.

Під час лекції артхаус був розглянутий як творіння деспотичного автора, який повністю контролює процес створення фільму: сценарій, зйомки та монтаж. Лектор зазначив, що артхаус – це загальне поняття, а авторське кіно є його частиною.

У рамках лекції задля порівняння та узагальнення творчості представників авторського кіно були розглянуті по 12 скріншотів кінокартини таких митців як Уес Андерсон, Квентін Таратіно, Девід Лінч, Мартин Скорсезе, Паоло Соррентіно, Мікеланджело Антоніоні та інші. Таким чином можна було простежити стиль, ракурси та атмосферу кожного режисера, фільми яких відносять до авторського кіно.

«Автором може називатися режисер, чиї фільми впізнають глядачі. Кожен з авторів має власний унікальний кіновсесвіт. Некрідко усі їх фільми є частинами одного єдиного суперфільму», - зазначає куратор кінопрограми.

Після лекції відбувся перегляд трагікомедії «Мила Френсіс» авторства Ноа Баумбаха та фільм «Джульєтта» живого класика Педро Альмадовара.

Сергій Острянин розповів, що наступна лекція буде присвячена артхаусу як фільму-шедевру.

Нагадаємо, що раніше у галереї відбулася лекція на тему пам'яті та її проявах у мистецтві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...