App Store Google Play

Дніпрянам розповіли що таке артхаус та авторське кіно

18 Березня 13:00
Дніпрянам розповіли що таке артхаус та авторське кіно

Вчора, 17 березня, у Дніпрі відбулася друга лекція на тему «Що таке артхаус». Цього разу жанр артхаус був розглянутий з точки зору авторського кіно, дослідили інститут авторства та ступені його свободи. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – галереї Артсвіт.

Лекцію проводив куратор  кінопрограми галереї Артсвіт Сергій Острянин.

«Чітке формулювання жанру артхаус не існує. На першій лекції ми визначили, що артхаус – це фільми, які знімаються поза студією і технікою, яка є під рукою – телефон, ноутбук, камера та інше, і найчастіше за власні кошти автора. У 2012 році була заснована студія Арт24 спеціально для фільмів даного жанру», - розповів він.

Під час лекції артхаус був розглянутий як творіння деспотичного автора, який повністю контролює процес створення фільму: сценарій, зйомки та монтаж. Лектор зазначив, що артхаус – це загальне поняття, а авторське кіно є його частиною.

У рамках лекції задля порівняння та узагальнення творчості представників авторського кіно були розглянуті по 12 скріншотів кінокартини таких митців як Уес Андерсон, Квентін Таратіно, Девід Лінч, Мартин Скорсезе, Паоло Соррентіно, Мікеланджело Антоніоні та інші. Таким чином можна було простежити стиль, ракурси та атмосферу кожного режисера, фільми яких відносять до авторського кіно.

«Автором може називатися режисер, чиї фільми впізнають глядачі. Кожен з авторів має власний унікальний кіновсесвіт. Некрідко усі їх фільми є частинами одного єдиного суперфільму», - зазначає куратор кінопрограми.

Після лекції відбувся перегляд трагікомедії «Мила Френсіс» авторства Ноа Баумбаха та фільм «Джульєтта» живого класика Педро Альмадовара.

Сергій Острянин розповів, що наступна лекція буде присвячена артхаусу як фільму-шедевру.

Нагадаємо, що раніше у галереї відбулася лекція на тему пам'яті та її проявах у мистецтві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...