App Store Google Play

Дніпрянам розповіли що таке артхаус та авторське кіно

18 Березня 13:00
Дніпрянам розповіли що таке артхаус та авторське кіно

Вчора, 17 березня, у Дніпрі відбулася друга лекція на тему «Що таке артхаус». Цього разу жанр артхаус був розглянутий з точки зору авторського кіно, дослідили інститут авторства та ступені його свободи. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – галереї Артсвіт.

Лекцію проводив куратор  кінопрограми галереї Артсвіт Сергій Острянин.

«Чітке формулювання жанру артхаус не існує. На першій лекції ми визначили, що артхаус – це фільми, які знімаються поза студією і технікою, яка є під рукою – телефон, ноутбук, камера та інше, і найчастіше за власні кошти автора. У 2012 році була заснована студія Арт24 спеціально для фільмів даного жанру», - розповів він.

Під час лекції артхаус був розглянутий як творіння деспотичного автора, який повністю контролює процес створення фільму: сценарій, зйомки та монтаж. Лектор зазначив, що артхаус – це загальне поняття, а авторське кіно є його частиною.

У рамках лекції задля порівняння та узагальнення творчості представників авторського кіно були розглянуті по 12 скріншотів кінокартини таких митців як Уес Андерсон, Квентін Таратіно, Девід Лінч, Мартин Скорсезе, Паоло Соррентіно, Мікеланджело Антоніоні та інші. Таким чином можна було простежити стиль, ракурси та атмосферу кожного режисера, фільми яких відносять до авторського кіно.

«Автором може називатися режисер, чиї фільми впізнають глядачі. Кожен з авторів має власний унікальний кіновсесвіт. Некрідко усі їх фільми є частинами одного єдиного суперфільму», - зазначає куратор кінопрограми.

Після лекції відбувся перегляд трагікомедії «Мила Френсіс» авторства Ноа Баумбаха та фільм «Джульєтта» живого класика Педро Альмадовара.

Сергій Острянин розповів, що наступна лекція буде присвячена артхаусу як фільму-шедевру.

Нагадаємо, що раніше у галереї відбулася лекція на тему пам'яті та її проявах у мистецтві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...
Більше року тому Кривий Ріг дружно радів слідчим діям по Криворізькому міськвиконкому, безпосередньо тому, що стосувалося Вілкулів, Удодів, секретарів, замів. Кожен день – свято! Всі мріяли і ті...
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №5 У Кривому Розі, за даними порталу ehealth, працює 42 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Обслуговують пацієнтів 201 лікар загальн...