App Store Google Play

Чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра, - експерт

6 Березня 12:40
Чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра, - експерт

Сьогодні, 5 березня, у Дніпрі розповіли, чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів доктора наук державного управління, професора кафедри публічного управління та митного адміністрування університету митної справи та фінансів Людмили Івашової.

Зі слів професора, проблема полягає в тому, що мешканці Слобожанської ОТГ не бажають переходити під управліення міської ради Дніпра та платити значні борги за комунальні платежі. При цьому жителі вважають, що вони незалежні і можуть самостійно розпоряджатися грішми, незважаючи на те, що більшість працює в Дніпрі.

«Мешканці Слобожанського вважають себе мешканцями Дніпра, ідентифікують себе таким чином. Коли розвивалась Слобожанська громада, то всі інфраструктурні об’єкти органічно вийшли з інфраструктури Дніпра. Йдеться про теплопостачання, електричні мережі. Сьогодні Слобожанська ОТГ фактично є частиною Дніпра», - стверджує Людмила Івашова.

Професор говорить, що головна причина відмови мешканців Слобожанської ОТГ об’єднуватися з Дніпром полягає в тому, що у громади з’явилися кошти. Частина фінансів направлена на ремонт доріг, прибудинкових територій. Тобто жителі побачили, що це непогано, тому не хочуть нічого змінювати.

«Сторонам потрібно сісти за стіл переговорів та знайти взаємовигідні точки зростання, розробити вигідну програму співробітництва», - вважає Людмила Івашова.

На думку фахівця, Слобожанській громаді вигідно стати частиною Дніпра з точки зору залучення нових інвесторів. Для Дніпра приєднання Слобожанської ОТГ має фінансовий інтерес.

«Проблеми децентралізації виникли одночасно з початком децентралізаторських процесів. Муніципальна реформа передбачає визначення територіальних меж, а потім децентралізацію. Україна не спромоглася провести адміністративно-територіальний етап, тому муніципальна реформа впроваджується деформовано», - додала професор.

Раніше повідомлялося, що на розвиток віддалених районів міста влада Дніпра спрямує кошти, які планує отримати від селища Слобожанське за користування електричними, водо- та тепломережами, що належать місту. 

Нагадаємо, що за ініціативи міської влади Дніпра селище Слобожанське Дніпровського району, що межує з містом, залишилося без транспортного сполучення.

Зазначимо, це не перший наступ влади Дніпра на найбагатшу ОТГ України. Раніше, попри наявність діючих договорів на транспортні перевезення зі Слобожанського, департамент транспорту Дніпровської міської ради змінив чотири маршрути таким чином, аби вони не вивозили в центральну частину Дніпра мешканців селища

Раніше Дніпровська міська рада прийняла рішення щодо дискримінаційного оподаткування оренди землі в Дніпрі підприємствами, зареєстрованими в Слобожанській ОТГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...