App Store Google Play

Чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра, - експерт

6 Березня 12:40
Чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра, - експерт

Сьогодні, 5 березня, у Дніпрі розповіли, чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів доктора наук державного управління, професора кафедри публічного управління та митного адміністрування університету митної справи та фінансів Людмили Івашової.

Зі слів професора, проблема полягає в тому, що мешканці Слобожанської ОТГ не бажають переходити під управліення міської ради Дніпра та платити значні борги за комунальні платежі. При цьому жителі вважають, що вони незалежні і можуть самостійно розпоряджатися грішми, незважаючи на те, що більшість працює в Дніпрі.

«Мешканці Слобожанського вважають себе мешканцями Дніпра, ідентифікують себе таким чином. Коли розвивалась Слобожанська громада, то всі інфраструктурні об’єкти органічно вийшли з інфраструктури Дніпра. Йдеться про теплопостачання, електричні мережі. Сьогодні Слобожанська ОТГ фактично є частиною Дніпра», - стверджує Людмила Івашова.

Професор говорить, що головна причина відмови мешканців Слобожанської ОТГ об’єднуватися з Дніпром полягає в тому, що у громади з’явилися кошти. Частина фінансів направлена на ремонт доріг, прибудинкових територій. Тобто жителі побачили, що це непогано, тому не хочуть нічого змінювати.

«Сторонам потрібно сісти за стіл переговорів та знайти взаємовигідні точки зростання, розробити вигідну програму співробітництва», - вважає Людмила Івашова.

На думку фахівця, Слобожанській громаді вигідно стати частиною Дніпра з точки зору залучення нових інвесторів. Для Дніпра приєднання Слобожанської ОТГ має фінансовий інтерес.

«Проблеми децентралізації виникли одночасно з початком децентралізаторських процесів. Муніципальна реформа передбачає визначення територіальних меж, а потім децентралізацію. Україна не спромоглася провести адміністративно-територіальний етап, тому муніципальна реформа впроваджується деформовано», - додала професор.

Раніше повідомлялося, що на розвиток віддалених районів міста влада Дніпра спрямує кошти, які планує отримати від селища Слобожанське за користування електричними, водо- та тепломережами, що належать місту. 

Нагадаємо, що за ініціативи міської влади Дніпра селище Слобожанське Дніпровського району, що межує з містом, залишилося без транспортного сполучення.

Зазначимо, це не перший наступ влади Дніпра на найбагатшу ОТГ України. Раніше, попри наявність діючих договорів на транспортні перевезення зі Слобожанського, департамент транспорту Дніпровської міської ради змінив чотири маршрути таким чином, аби вони не вивозили в центральну частину Дніпра мешканців селища

Раніше Дніпровська міська рада прийняла рішення щодо дискримінаційного оподаткування оренди землі в Дніпрі підприємствами, зареєстрованими в Слобожанській ОТГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...