App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

25 Лютого 09:00
У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

У четвер, 22 лютого, в історичному музеї Дніпра відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт музею імені Дмитра Яворницького.

Як зазначається, з 1925 року Павло Козар був завідуючий відділом археології історичного музею, а в 1929 році керував розкопками черняхівського могильника біля села Привільне, що проводились в рамках Дніпробудівської експедиції. Це була перша досліджена пам’ятка такого типу.

«Наукові зацікавлення Павла Козаря не обмежувалися археологією — його кандидатська дисертація присвячена роботі краєвого музею, а докторська — історії дніпровських лоцманів. За своє захоплення українською історією, етнографією, традиціями кілька разів Козаря заарештовували в 1930-х роках, та вислали за межі нашої області», - йдеться у повідомленні.

Втім, доля повернула дослідника у Дніпро під час німецької окупації, чи-то від ненависті до «советов», чи в страхі за своє життя та життя рідних — він співпрацює з німецькою адміністрацією, займає посади в обласній та міській управах, викладає в університеті, в 1942-43 роках очолює об’єднаний історико-художній музей в Дніпі.

«Як би ми не оцінювали його діяльність, та наукові здобутки дозволяють без сумніву вважати Павла Козаря гідним учнем Яворницького та вартим того, щоб не бути забутим», - додали організатори.

Виставка проходить в шостій залі та триватиме до першого квітня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкривають маловідомі сторінки біографії однієї з найсуперечливіших особистостей періоду українських визвольних змагань початку ХХ століття – Нестора Махна, зокрема, його контакти з відомим істориком Дмитром Яворницьким. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...