App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

25 Лютого 09:00
У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

У четвер, 22 лютого, в історичному музеї Дніпра відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт музею імені Дмитра Яворницького.

Як зазначається, з 1925 року Павло Козар був завідуючий відділом археології історичного музею, а в 1929 році керував розкопками черняхівського могильника біля села Привільне, що проводились в рамках Дніпробудівської експедиції. Це була перша досліджена пам’ятка такого типу.

«Наукові зацікавлення Павла Козаря не обмежувалися археологією — його кандидатська дисертація присвячена роботі краєвого музею, а докторська — історії дніпровських лоцманів. За своє захоплення українською історією, етнографією, традиціями кілька разів Козаря заарештовували в 1930-х роках, та вислали за межі нашої області», - йдеться у повідомленні.

Втім, доля повернула дослідника у Дніпро під час німецької окупації, чи-то від ненависті до «советов», чи в страхі за своє життя та життя рідних — він співпрацює з німецькою адміністрацією, займає посади в обласній та міській управах, викладає в університеті, в 1942-43 роках очолює об’єднаний історико-художній музей в Дніпі.

«Як би ми не оцінювали його діяльність, та наукові здобутки дозволяють без сумніву вважати Павла Козаря гідним учнем Яворницького та вартим того, щоб не бути забутим», - додали організатори.

Виставка проходить в шостій залі та триватиме до першого квітня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкривають маловідомі сторінки біографії однієї з найсуперечливіших особистостей періоду українських визвольних змагань початку ХХ століття – Нестора Махна, зокрема, його контакти з відомим істориком Дмитром Яворницьким. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга АНДРОСОВА

Завжди кажи «ні»

Я особистість, яка виграла в лотерею під назвою «Життя» у категорії «відрізок існування». Так, я народилася занадто пізно щоб вивчати землю та зарано, щоб борознити простори да...
Юрій Фоменко

Ера милосердя

Наступає якась ера милосердя. Усі ті, хто в 2014 році активно гукав російські війська, обіцяв страшну кару проукраїнським громадянам, проклинав Київський Патріархат і НАТО, хаяв Європу, або ж просто с...
Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...