App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

25 Лютого 09:00
У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

У четвер, 22 лютого, в історичному музеї Дніпра відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт музею імені Дмитра Яворницького.

Як зазначається, з 1925 року Павло Козар був завідуючий відділом археології історичного музею, а в 1929 році керував розкопками черняхівського могильника біля села Привільне, що проводились в рамках Дніпробудівської експедиції. Це була перша досліджена пам’ятка такого типу.

«Наукові зацікавлення Павла Козаря не обмежувалися археологією — його кандидатська дисертація присвячена роботі краєвого музею, а докторська — історії дніпровських лоцманів. За своє захоплення українською історією, етнографією, традиціями кілька разів Козаря заарештовували в 1930-х роках, та вислали за межі нашої області», - йдеться у повідомленні.

Втім, доля повернула дослідника у Дніпро під час німецької окупації, чи-то від ненависті до «советов», чи в страхі за своє життя та життя рідних — він співпрацює з німецькою адміністрацією, займає посади в обласній та міській управах, викладає в університеті, в 1942-43 роках очолює об’єднаний історико-художній музей в Дніпі.

«Як би ми не оцінювали його діяльність, та наукові здобутки дозволяють без сумніву вважати Павла Козаря гідним учнем Яворницького та вартим того, щоб не бути забутим», - додали організатори.

Виставка проходить в шостій залі та триватиме до першого квітня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкривають маловідомі сторінки біографії однієї з найсуперечливіших особистостей періоду українських визвольних змагань початку ХХ століття – Нестора Махна, зокрема, його контакти з відомим істориком Дмитром Яворницьким. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...