App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

25 Лютого 09:00
У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю

У четвер, 22 лютого, в історичному музеї Дніпра відкрилася виставка, присвячена археологу та краєзнавцю Павлу Козарю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт музею імені Дмитра Яворницького.

Як зазначається, з 1925 року Павло Козар був завідуючий відділом археології історичного музею, а в 1929 році керував розкопками черняхівського могильника біля села Привільне, що проводились в рамках Дніпробудівської експедиції. Це була перша досліджена пам’ятка такого типу.

«Наукові зацікавлення Павла Козаря не обмежувалися археологією — його кандидатська дисертація присвячена роботі краєвого музею, а докторська — історії дніпровських лоцманів. За своє захоплення українською історією, етнографією, традиціями кілька разів Козаря заарештовували в 1930-х роках, та вислали за межі нашої області», - йдеться у повідомленні.

Втім, доля повернула дослідника у Дніпро під час німецької окупації, чи-то від ненависті до «советов», чи в страхі за своє життя та життя рідних — він співпрацює з німецькою адміністрацією, займає посади в обласній та міській управах, викладає в університеті, в 1942-43 роках очолює об’єднаний історико-художній музей в Дніпі.

«Як би ми не оцінювали його діяльність, та наукові здобутки дозволяють без сумніву вважати Павла Козаря гідним учнем Яворницького та вартим того, щоб не бути забутим», - додали організатори.

Виставка проходить в шостій залі та триватиме до першого квітня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкривають маловідомі сторінки біографії однієї з найсуперечливіших особистостей періоду українських визвольних змагань початку ХХ століття – Нестора Махна, зокрема, його контакти з відомим істориком Дмитром Яворницьким. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...