App Store Google Play

Місто засноване козаками: у Кривому Розі громада підтримала перейменування області на Січеславську

25 Лютого 11:00
Місто засноване козаками: у Кривому Розі громада підтримала перейменування області на Січеславську

Вчора, 24 лютого, в Кривому Розі активні мешканці міста обговорили питання перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє кореспондент Дніпроградa з місця подій.

Свої експертні думки під час заходу  висловили аспірант Дніпровського національного університету Ярослав Ярошенко, директор ГО "Інституту суспільних досліджень"  Вадим Прокопов  та представник громадської організації "СІЧ-Дніпро" Владислав Мельничук.

"Назва Січеславська область – це актуалізація символів Січей та козацтва. Жителі регіону, отримавши нову назву, зможуть пишатися званням колиски козацького устрою та форпосту українських земель. Крім того, і сам Кривий Ріг був заснований козаками. Популярна міська легенда стверджує, що місто назване на честь свого засновника. Перше поселення — зимівник — у цій місцевості заснував кривий (без одного ока) козак на ім'я Ріг. Відомий також козак Іван-Жадан Ріг, котрий був кошовим отаманом Запорізької Січі. Тож це місто як ніхто інший має прославляти козацьку славу", - вважає Вадим Прокопов.

Фахівці обговорили з присутніми питання туристичного потенціалу області. Також усі учасники мали можливість висловити свою думку, поставити питання та дізнатися усі тонкощі цього процесу.

"Туризм – один з перспективних напрямків розвитку бізнесу на Січеславщині, адже навіть на території міста є фортеця Стара Самарь, Старий Кодак, Новий Кодак, в області безліч історичних місць, які за умови правильного позиціонування принесуть не тільки світоглядні речі, а й цілком конкретні матеріальні переваги", - вважає Ярослав Ярошенко. 

Також спікери закликали усіх небайдужих проголосувати за петицію щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, яка зареєстрована на сайті Президента. 

"Питання перейменування області на Січеславську піднімалося ще з 1988 року.  Минулоріч більше 30 громадських організацій нашого регіону підписали звернення до Андрія Парубія розглянути можливість перейменування області. Тож цей момент назрів давно. Наразі ми потроху йдемо в тому темпі, в якому потрібно, і набираємо голоси за петицію. Нас підтримує багато істориків  та активістів. Наша історія так чи інакше пов'язана з козацтвом. Саме тому ми апелюємо до терміну Січеславська, до історії, якій більше 300 років", - розповів Владислав Мельничук. 

Нагадаємо, громадські обговорення також пройшли у Верхньодніпровську та Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...