App Store Google Play

Сучасне мистецтво та пам’ять: у Дніпрі пройде лекція в рамках проекту Давай забудемо

24 Лютого 09:00
Сучасне мистецтво та пам’ять: у Дніпрі пройде лекція в рамках проекту Давай забудемо

Першого березня у Дніпрі в рамках проекту «Давай забудемо» Єгора Анцигіна пройде лекція мистецтвознавці Ксенії Малих на тему «Сучасне мистецтво та пам'ять». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Артсвіт.

Тема пам’яті в українському мистецтві – одна з найактуальніших. Після Революції гідності найгучніші скандали в сфері культури так чи інакше пов’язані з пам’яттю: знищення пам’ятників радянських часів, сучасна будівля театру на Подолі на історичній вулиці Києва тощо.

Художники працюють з темою пам’яті в різних аспектах: досліджують феномени, котрі з нею пов’язані, такі як вибіркова пам’ять народу, який намагається згадувати лише гарне чи навпаки; вивчають процес забування і його наслідки; осмислюють явища через роботу з архівом і так далі.

У проекті Егор Анцигін пам’ять також відіграє ключову роль. Досліджуючи її, художник моделює болісне зіткнення, конфлікт протилежних систем і точок зору та пропонує глядачам спостерігати, як ведеться боротьба за пам'ять: особисту, історичну і публічну.

Центр експозиції - робота, в якій Єгор Анцигін досліджує вже приватну історію, власну пам'ять про місто, в якому провів дитинство і юність. Він працює зі спогадами про факультативну освіту, яку отримував у «Флотилії юних моряків та річковиків»: там він навчався в'язати вузли і сплавляти шлюпки. Як зізнається автор, цієї роботи могло і не бути, якби не виник конфлікт: коли він повернувся через 14 років у Дніпро, то дізнався, що флотилію виселили з будівлі. Художник побачив невідповідність заявленого і реального: місто, яке позиціонує себе як «місто на Дніпрі», практично руйнує заклад, де автор прилучався до річкової і морської справи. А хвиля із господарського мила - саркастичний коментар до нового логотипу міста.

Художник Єгор Анцигін народився в Дніпрі. Працює з такими медіа як інсталяція, фото, живопис, а також партисипативними проектами, архівними матеріалами, ленд-артом. У 2015 - 2017 роках був учасником художнього колективу конкретних дат (ККД), у складі якого реалізував проекти в Києві, Харкові, Вроцлаві (Польща) та Бресті (Білорусь).

Лектор заходу Ксенія Малих - мистецтвознавиця, співробітниця дослідницької платформи PinchukArtCentre, кураторка лекторію ОБРАЗ в арт-центрі Closer. На прикладах зі світового та українського мистецтва вона розповість про те, як художники працюють з пам’яттю.

Захід відбудеться о 19:00 в галереї Артсвіт, що на вул. Січових Стрільців, 4а. Вхід вільний. 

Як раніше зазначалося, у Дніпрі відкрилася виставка Єгора Анцигіна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...