App Store Google Play

У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

22 Лютого 16:20
У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

Булінг в школі характерний для 10-11-річних дітей, однак останнім часом спостерігаються такі випадки у більш ранньому віці. Про психологічну оцінку випадків жорстокого поводження серед підлітків Дніпропетровщини інформує кореспондент Дніпрограда зі слів психолога, консультанта в методі позитивної психотерапії Ольги Бабенко.

Булінг – це агресивне переслідування одного з членів колективу або ж групи з боку інших членів колективу. Психологи стверджують, що найчастіше цькування розпочинаються у віці 10-11 років, останнім часом спостерігаються такі випадки у восьми та дев’яти-річному віці. Пік знущань припадає на 13-15 років.

«Фізичне та емоційне насилля в підлітковому віці дійсно присунтє та відоме в усьому світ. Цькування, яке відбувається в школі та різних дячих колективах неприпустиме. Причини полягають у вікових потребах, зокрема бажанні дитини проявити себе в колективі, визначити своє місце. Якщо ця потреба не задовольняється, то виникає почуття, які подавляються або починають проявлятися у деструктивних формах», - пояснила Ольга Бабенко.

Загалом існує три сторони учасників булінгу: кривдник, жертва та спостерігачі. Основний критерій булінгу – постійне жорстоке поводження з однолітками. Крім того, це відбувається умисно.

«Батьки мають обов’язково включитися в конфлікт, якщо дитина страждає від знущань в колективі.  Однак не треба тиснути на власну дитину, потрібно звернутися до вчителя, з’ясувати причини та сприяти вирішенню проблеми. Дуже добре, що зараз про це говорять, раніше – це явище приховувалось та відбувалося без втручання з боку дорослих та фахівців», - додала Ольга Бабенко.

Як відомо, у школі № 52 склалася ситуація, коли однокласники влаштували цькування та приниження одного із учнів 5-го класу. У результаті хлопець отримав проблеми зі здоров’ям.

Зазначимо, що правоохоронці заперечують інформацію про те, що в п’ятикласника стався інсульт через цькування однокласників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...