App Store Google Play

У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

22 Лютого 16:20
У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

Булінг в школі характерний для 10-11-річних дітей, однак останнім часом спостерігаються такі випадки у більш ранньому віці. Про психологічну оцінку випадків жорстокого поводження серед підлітків Дніпропетровщини інформує кореспондент Дніпрограда зі слів психолога, консультанта в методі позитивної психотерапії Ольги Бабенко.

Булінг – це агресивне переслідування одного з членів колективу або ж групи з боку інших членів колективу. Психологи стверджують, що найчастіше цькування розпочинаються у віці 10-11 років, останнім часом спостерігаються такі випадки у восьми та дев’яти-річному віці. Пік знущань припадає на 13-15 років.

«Фізичне та емоційне насилля в підлітковому віці дійсно присунтє та відоме в усьому світ. Цькування, яке відбувається в школі та різних дячих колективах неприпустиме. Причини полягають у вікових потребах, зокрема бажанні дитини проявити себе в колективі, визначити своє місце. Якщо ця потреба не задовольняється, то виникає почуття, які подавляються або починають проявлятися у деструктивних формах», - пояснила Ольга Бабенко.

Загалом існує три сторони учасників булінгу: кривдник, жертва та спостерігачі. Основний критерій булінгу – постійне жорстоке поводження з однолітками. Крім того, це відбувається умисно.

«Батьки мають обов’язково включитися в конфлікт, якщо дитина страждає від знущань в колективі.  Однак не треба тиснути на власну дитину, потрібно звернутися до вчителя, з’ясувати причини та сприяти вирішенню проблеми. Дуже добре, що зараз про це говорять, раніше – це явище приховувалось та відбувалося без втручання з боку дорослих та фахівців», - додала Ольга Бабенко.

Як відомо, у школі № 52 склалася ситуація, коли однокласники влаштували цькування та приниження одного із учнів 5-го класу. У результаті хлопець отримав проблеми зі здоров’ям.

Зазначимо, що правоохоронці заперечують інформацію про те, що в п’ятикласника стався інсульт через цькування однокласників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...