App Store Google Play

У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

22 Лютого 16:20
У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

Булінг в школі характерний для 10-11-річних дітей, однак останнім часом спостерігаються такі випадки у більш ранньому віці. Про психологічну оцінку випадків жорстокого поводження серед підлітків Дніпропетровщини інформує кореспондент Дніпрограда зі слів психолога, консультанта в методі позитивної психотерапії Ольги Бабенко.

Булінг – це агресивне переслідування одного з членів колективу або ж групи з боку інших членів колективу. Психологи стверджують, що найчастіше цькування розпочинаються у віці 10-11 років, останнім часом спостерігаються такі випадки у восьми та дев’яти-річному віці. Пік знущань припадає на 13-15 років.

«Фізичне та емоційне насилля в підлітковому віці дійсно присунтє та відоме в усьому світ. Цькування, яке відбувається в школі та різних дячих колективах неприпустиме. Причини полягають у вікових потребах, зокрема бажанні дитини проявити себе в колективі, визначити своє місце. Якщо ця потреба не задовольняється, то виникає почуття, які подавляються або починають проявлятися у деструктивних формах», - пояснила Ольга Бабенко.

Загалом існує три сторони учасників булінгу: кривдник, жертва та спостерігачі. Основний критерій булінгу – постійне жорстоке поводження з однолітками. Крім того, це відбувається умисно.

«Батьки мають обов’язково включитися в конфлікт, якщо дитина страждає від знущань в колективі.  Однак не треба тиснути на власну дитину, потрібно звернутися до вчителя, з’ясувати причини та сприяти вирішенню проблеми. Дуже добре, що зараз про це говорять, раніше – це явище приховувалось та відбувалося без втручання з боку дорослих та фахівців», - додала Ольга Бабенко.

Як відомо, у школі № 52 склалася ситуація, коли однокласники влаштували цькування та приниження одного із учнів 5-го класу. У результаті хлопець отримав проблеми зі здоров’ям.

Зазначимо, що правоохоронці заперечують інформацію про те, що в п’ятикласника стався інсульт через цькування однокласників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...