App Store Google Play

Діти, які стають свідками насильства в родині визнаються жертвами: у Дніпрі обговорили новий закон

22 Лютого 13:20
Діти, які стають свідками насильства в родині визнаються жертвами: у Дніпрі обговорили новий закон

Діти, які стають свідками насильства в родині визнаються не лише очевидцями, але й жертвами кривдження, відповідно до Стамбульської конвенції. Таку норму прийняла Верховна Рада України в рамках закону про запобігання та протидію домашньому насильству.

Особливості впровадження закону сьогодні, 22 лютого, у приміщенні ДніпроОДА обговорили представники Верховної Ради,  обласних органів влади та експерти. Свідком проведення став кореспондент Дніпрограда.

В Україні наприкінці 2014 – початку 2015 року, за підтримки Ради Європи, було проведено дослідження про рівень розповсюдження насильства серед дітей. За результатом, це явище, яке порушує права людини, впливає в майбутньому на свідомість особи. Часто люди керуються моделлю поведінки насильника або ж стають жертвами.

«Якщо психолог бачить, що дитина поводить себе проблематично та встановлює, що в сім’ї приміряється насильство, спеціаліст зобов’язаний повідомити про це службу у справах дітей та центр соціального захисту», - пояснила заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

Фізичні покарання дітей – це насильство. На думку експертів, одна з ключових причин застосування сили з метою кривдження в українських родинах - стереотипне уявлення про те, що таке явище нормальне. Однак теза про те, що побиття є виявом любові давно морально застаріла.

«Головне завдання - змінити ставлення до насильства в родині. Для суспільства необхідно відійти від радянської філософії, яка передбачає фізичні покарання дітей. Ми є свідками війни на Сході України і це не може не вплинути на свідомість та ставлення до застосування насильства. Суспільству важливо виховати нові підходи», - переконаний голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла закон про запобігання та протидію домашньому насильству. Відтепер боротися з цим явищем пропонують комплексно, передбачаючи наслідки. У зв’язку з цим у Дніпрі вперше в Україні представники Верховної Ради, Міністерства соцполітики, обласних органів влади та експерти обговорили механізми ефективного впровадження закону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...