App Store Google Play

Діти, які стають свідками насильства в родині визнаються жертвами: у Дніпрі обговорили новий закон

22 Лютого 13:20
Діти, які стають свідками насильства в родині визнаються жертвами: у Дніпрі обговорили новий закон

Діти, які стають свідками насильства в родині визнаються не лише очевидцями, але й жертвами кривдження, відповідно до Стамбульської конвенції. Таку норму прийняла Верховна Рада України в рамках закону про запобігання та протидію домашньому насильству.

Особливості впровадження закону сьогодні, 22 лютого, у приміщенні ДніпроОДА обговорили представники Верховної Ради,  обласних органів влади та експерти. Свідком проведення став кореспондент Дніпрограда.

В Україні наприкінці 2014 – початку 2015 року, за підтримки Ради Європи, було проведено дослідження про рівень розповсюдження насильства серед дітей. За результатом, це явище, яке порушує права людини, впливає в майбутньому на свідомість особи. Часто люди керуються моделлю поведінки насильника або ж стають жертвами.

«Якщо психолог бачить, що дитина поводить себе проблематично та встановлює, що в сім’ї приміряється насильство, спеціаліст зобов’язаний повідомити про це службу у справах дітей та центр соціального захисту», - пояснила заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

Фізичні покарання дітей – це насильство. На думку експертів, одна з ключових причин застосування сили з метою кривдження в українських родинах - стереотипне уявлення про те, що таке явище нормальне. Однак теза про те, що побиття є виявом любові давно морально застаріла.

«Головне завдання - змінити ставлення до насильства в родині. Для суспільства необхідно відійти від радянської філософії, яка передбачає фізичні покарання дітей. Ми є свідками війни на Сході України і це не може не вплинути на свідомість та ставлення до застосування насильства. Суспільству важливо виховати нові підходи», - переконаний голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла закон про запобігання та протидію домашньому насильству. Відтепер боротися з цим явищем пропонують комплексно, передбачаючи наслідки. У зв’язку з цим у Дніпрі вперше в Україні представники Верховної Ради, Міністерства соцполітики, обласних органів влади та експерти обговорили механізми ефективного впровадження закону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...