App Store Google Play

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

21 Лютого 16:00
У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію розбудови історико-культурного комплексу «Стара Самарь», відповідно до Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці», прийнятої на 26-й сесії ДМР. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку агентства у Facebook.

Відомо, що на території пам’ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» на Старій Самарі поблизу селища Шевченкове створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь».

«Містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію, відзначивши доцільність проектного рішення про винесення магістральної вулиці районного значення, що поєднує вулицю Малиновського і дорогу «Дніпро-Харків» на території селища Слобожанського за рішеннями Генерального плану Дніпра. Враховуючи, що габарити в червоних лініях для будівництва і обслуговування такої вулиці складають 35-50 метрів, смуга відведення пройде по території пам’ятника в безпосередній близькості від існуючого валу, що категорично заборонено законами України», - пояснила архітектор проекту Олена Іваницька.

Як зазначається, містобудівна рада також ухвалила пропозиції щодо внесення змін до чинної містобудівної документації. Йдеться про частину транспортної мережі в районі пам’ятки. Також члени ради рекомендували приділити більше уваги вивченню історичних та бібліографічних матеріалів стосовно пам’ятки національного значення.

КП «Етнографічні парки Дніпра», яке визнане балансоутримувачем цієї території, отримало від Дніпровської міськради дозвіл на розроблення землевпорядної документації.

«Головне архітектурно-планувальне управління уклало охоронний договір території історико-культурного комплексу «Стара Самарь», який вже затверджений центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини», - розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко додав, що найближчим часом планується відновити елементи фортифікації, побудувати інфраструктуру та перетворити старовинну територію на повноцінний туристичний об’єкт «Стара Самарь».

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі розповіли як виглядатиме комплекс «Стара Самарь».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...