App Store Google Play

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

21 Лютого 16:00
У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію розбудови історико-культурного комплексу «Стара Самарь», відповідно до Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці», прийнятої на 26-й сесії ДМР. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку агентства у Facebook.

Відомо, що на території пам’ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» на Старій Самарі поблизу селища Шевченкове створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь».

«Містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію, відзначивши доцільність проектного рішення про винесення магістральної вулиці районного значення, що поєднує вулицю Малиновського і дорогу «Дніпро-Харків» на території селища Слобожанського за рішеннями Генерального плану Дніпра. Враховуючи, що габарити в червоних лініях для будівництва і обслуговування такої вулиці складають 35-50 метрів, смуга відведення пройде по території пам’ятника в безпосередній близькості від існуючого валу, що категорично заборонено законами України», - пояснила архітектор проекту Олена Іваницька.

Як зазначається, містобудівна рада також ухвалила пропозиції щодо внесення змін до чинної містобудівної документації. Йдеться про частину транспортної мережі в районі пам’ятки. Також члени ради рекомендували приділити більше уваги вивченню історичних та бібліографічних матеріалів стосовно пам’ятки національного значення.

КП «Етнографічні парки Дніпра», яке визнане балансоутримувачем цієї території, отримало від Дніпровської міськради дозвіл на розроблення землевпорядної документації.

«Головне архітектурно-планувальне управління уклало охоронний договір території історико-культурного комплексу «Стара Самарь», який вже затверджений центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини», - розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко додав, що найближчим часом планується відновити елементи фортифікації, побудувати інфраструктуру та перетворити старовинну територію на повноцінний туристичний об’єкт «Стара Самарь».

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі розповіли як виглядатиме комплекс «Стара Самарь».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...