App Store Google Play

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

21 Лютого 16:00
У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію розбудови історико-культурного комплексу «Стара Самарь», відповідно до Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці», прийнятої на 26-й сесії ДМР. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку агентства у Facebook.

Відомо, що на території пам’ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» на Старій Самарі поблизу селища Шевченкове створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь».

«Містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію, відзначивши доцільність проектного рішення про винесення магістральної вулиці районного значення, що поєднує вулицю Малиновського і дорогу «Дніпро-Харків» на території селища Слобожанського за рішеннями Генерального плану Дніпра. Враховуючи, що габарити в червоних лініях для будівництва і обслуговування такої вулиці складають 35-50 метрів, смуга відведення пройде по території пам’ятника в безпосередній близькості від існуючого валу, що категорично заборонено законами України», - пояснила архітектор проекту Олена Іваницька.

Як зазначається, містобудівна рада також ухвалила пропозиції щодо внесення змін до чинної містобудівної документації. Йдеться про частину транспортної мережі в районі пам’ятки. Також члени ради рекомендували приділити більше уваги вивченню історичних та бібліографічних матеріалів стосовно пам’ятки національного значення.

КП «Етнографічні парки Дніпра», яке визнане балансоутримувачем цієї території, отримало від Дніпровської міськради дозвіл на розроблення землевпорядної документації.

«Головне архітектурно-планувальне управління уклало охоронний договір території історико-культурного комплексу «Стара Самарь», який вже затверджений центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини», - розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко додав, що найближчим часом планується відновити елементи фортифікації, побудувати інфраструктуру та перетворити старовинну територію на повноцінний туристичний об’єкт «Стара Самарь».

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі розповіли як виглядатиме комплекс «Стара Самарь».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...