App Store Google Play

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

21 Лютого 16:00
У Дніпрі містобудівна рада ухвалила концепцію розбудови історико-культурного комплексу

У Дніпрі містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію розбудови історико-культурного комплексу «Стара Самарь», відповідно до Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці», прийнятої на 26-й сесії ДМР. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку агентства у Facebook.

Відомо, що на території пам’ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» на Старій Самарі поблизу селища Шевченкове створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь».

«Містобудівна рада ухвалила розроблену концепцію, відзначивши доцільність проектного рішення про винесення магістральної вулиці районного значення, що поєднує вулицю Малиновського і дорогу «Дніпро-Харків» на території селища Слобожанського за рішеннями Генерального плану Дніпра. Враховуючи, що габарити в червоних лініях для будівництва і обслуговування такої вулиці складають 35-50 метрів, смуга відведення пройде по території пам’ятника в безпосередній близькості від існуючого валу, що категорично заборонено законами України», - пояснила архітектор проекту Олена Іваницька.

Як зазначається, містобудівна рада також ухвалила пропозиції щодо внесення змін до чинної містобудівної документації. Йдеться про частину транспортної мережі в районі пам’ятки. Також члени ради рекомендували приділити більше уваги вивченню історичних та бібліографічних матеріалів стосовно пам’ятки національного значення.

КП «Етнографічні парки Дніпра», яке визнане балансоутримувачем цієї території, отримало від Дніпровської міськради дозвіл на розроблення землевпорядної документації.

«Головне архітектурно-планувальне управління уклало охоронний договір території історико-культурного комплексу «Стара Самарь», який вже затверджений центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини», - розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко додав, що найближчим часом планується відновити елементи фортифікації, побудувати інфраструктуру та перетворити старовинну територію на повноцінний туристичний об’єкт «Стара Самарь».

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі розповіли як виглядатиме комплекс «Стара Самарь».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...