App Store Google Play

Дніпрян запрошують на літературно-мистецьку виставку до сторіччя Української революції

6 Лютого 20:00
Дніпрян запрошують на літературно-мистецьку виставку до сторіччя Української революції

Завтра, сьомого лютого, у Дніпровському музеї «Літературне Придніпров’я» відкриється літературно-мистецька виставка, присвячена сторіччю Української революції 1917-1921 років. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт історичного музею імені Яворницького.

Унікальна палітра матеріалів доби визвольних змагань та 1920-30-х років буде презентована у двох виставкових залах музею «Літературне Придніпров’я»: світлини, документи, газети, рукописи, книжки, літературно-мистецькі збірники та часописи з публікаціями творів Підмогильного, Поліщука, Домонтовича, Епіка, Тенети, Косинки, Зерова, Хвильового та інших представників доби.

Покоління 1920-30-х ще називають Розстріляним відродженням. Відомо, що до 20-ї річниці Жовтня тільки на Соловках за п’ять днів було розстріляно 1111 чоловік, а разом з ними цілу генерацію геніальних і найталановитіших, що творили нову національну літературу, театр, музику: Вороного, Куліша, Леся Курбаса та інших.

Як зазначається, провідними знаками експозиції, що символізують незламність людського Духу та Віри у майбутню Гармонію, стануть Зоряна мапа та «телескоп Галілея» із колекції Дніпровського планетарію. Унікальні видання перших поетичних збірок П. Тичини перших років революції є вербальними символами Нового Часу: «Сонячні кларнети», «В космічному оркестрі», «Замість сонетів і октав».

Відкриттям сезону стане галерея графічного портрету з серії «Розстріляне відродження», автором якої є Олександр Нем’ятий.

Останнім акордом експозиції стане розповідь про «безсмертних»: про українську культуру за межами материкової України.

Відкриття літературно-мистецької виставки «Все ж таки вона обертається!»: Українське Відродження. 1920-30-ті» відбудеться о 16.00. Вхід вільний.

Авторкою проекту є старший науковий співробітник музею Ірина Мазуренко.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському національному історичному музеї ім. Яворницького відкрилася виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...