App Store Google Play

Дніпрян запрошують на літературно-мистецьку виставку до сторіччя Української революції

6 Лютого 20:00
Дніпрян запрошують на літературно-мистецьку виставку до сторіччя Української революції

Завтра, сьомого лютого, у Дніпровському музеї «Літературне Придніпров’я» відкриється літературно-мистецька виставка, присвячена сторіччю Української революції 1917-1921 років. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт історичного музею імені Яворницького.

Унікальна палітра матеріалів доби визвольних змагань та 1920-30-х років буде презентована у двох виставкових залах музею «Літературне Придніпров’я»: світлини, документи, газети, рукописи, книжки, літературно-мистецькі збірники та часописи з публікаціями творів Підмогильного, Поліщука, Домонтовича, Епіка, Тенети, Косинки, Зерова, Хвильового та інших представників доби.

Покоління 1920-30-х ще називають Розстріляним відродженням. Відомо, що до 20-ї річниці Жовтня тільки на Соловках за п’ять днів було розстріляно 1111 чоловік, а разом з ними цілу генерацію геніальних і найталановитіших, що творили нову національну літературу, театр, музику: Вороного, Куліша, Леся Курбаса та інших.

Як зазначається, провідними знаками експозиції, що символізують незламність людського Духу та Віри у майбутню Гармонію, стануть Зоряна мапа та «телескоп Галілея» із колекції Дніпровського планетарію. Унікальні видання перших поетичних збірок П. Тичини перших років революції є вербальними символами Нового Часу: «Сонячні кларнети», «В космічному оркестрі», «Замість сонетів і октав».

Відкриттям сезону стане галерея графічного портрету з серії «Розстріляне відродження», автором якої є Олександр Нем’ятий.

Останнім акордом експозиції стане розповідь про «безсмертних»: про українську культуру за межами материкової України.

Відкриття літературно-мистецької виставки «Все ж таки вона обертається!»: Українське Відродження. 1920-30-ті» відбудеться о 16.00. Вхід вільний.

Авторкою проекту є старший науковий співробітник музею Ірина Мазуренко.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському національному історичному музеї ім. Яворницького відкрилася виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...