App Store Google Play

Лідер гурту "Тінь Сонця" підтримав перейменування області на Січеславську

05.02.2018 13:00
Лідер гурту "Тінь Сонця" підтримав перейменування області на Січеславську

Відомий шанувальникам не лише як лідер і засновник гурту «Тінь Сонця», а й як громадський і політичний діяч, автор просвітницького проекту «Видатні українці» Сергій Василюк підтримав перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це митець розповів в ексклюзивному коментарі для «Дніпрограду».

Після того як дніпровські активісти зініціювали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, зокрема, зареєстрували на сайті Президента відповідну петицію, що активно набирає голоси, у регіоні розгорілася активна дискусія, яку ж насправді назву має носити наша область. Сергій Василюк не лишився осторонь та висловив свою думку, адже назва цілого регіону – питання всеукраїнського масштабу.

«Мені дуже подобається назва Січеславщина. Адже якщо дивитися на історію назви вашого міста, то вона дуже суперечлива та водночас цікава. Однією з перших його назв був Новий Кодак, потім Катеринослав. Дуже короткий час була назва навіть Новоросійськ, яка категорично неприйнятна. Але тоді, коли офіційна назва міста була Катеринославом, чому в часи УНР його спробували перейменувати на Січеслав? Тому що вже тоді пронаціональні українці та інтелігенція прагнула позбавитися від брехливого імперського міфу, колоніальної назви, яка прославляла Катерину ІІ і зруйнувала пам’ять про запорозькі січі. Вони хотіли назвати місто Січеславом – місто, яке щодня б нагадувало його мешканцям про козацьку славу, незламну волю та справжню українську Державу, відвойовану в степах регіону. Ми маємо підтримати ініціативу небайдужих українців, яку не змогли втілити сто років тому, та назвати нехай не місто, а ще краще – весь регіон сильною та важливою для національної пам’яті назвою. Тому я вважаю, що для Дніпропетровщини назва Січеславщина дуже правильна та історично значуща», - вважає Сергій Василюк.

Також на думку фронтмена гурту «Тінь Сонця», похідна назва регіону від міста Дніпро – Дніпровська область, як пропонує частина населення, є занадто «слабкою» для нашого краю.

«Дніпро – чудова назва. Але особисто для мене Дніпро – це в першу чергу річка. Мені навіть назва вашого видання «Дніпроград» здається більш грамотною та влучною для назви саме міста. Я розумію дніпрян, адже навіть в часи Дніпропетровська усі називали його Дніпром. Але якщо ми маємо широчезний пласт історії козаччини, часів УНР, чималу кількість української літератури, де фігурує назва «Січ», і маємо можливість закарбувати це у назві регіону, то навіщо нам обезличувати себе Дніпровською областю?

Я дуже поважаю ваше місто. І розумію, що кожний мешканець того чи іншого мегаполісу, який змалку звик до однієї назви, дуже болісно сприймає такі зміни, як перейменування. Але наші українські назви – це наша візитівка, це наше обличчя і цього не потрібно цуратися, такими речами треба пишатися та нести у маси, кричати про це на весь світ, гордо заявляти – «Я з козацького краю!».

Не так давно, лише 26 років тому, Маріуполь був Ждановим, а Луганськ був Ворошиловградом. Люди звикли. Ба більше, якщо їм запропонувати повернути оті старі всіма вже забуті тоталітарні назви, навряд вони погодяться. А яку ж справу тоді чудову зробили - обом містам повернули дуже гідні історичні назви», - пояснив Василюк.

Тож Сергій Василюк закликав усіх небайдужих українців, зокрема і мешканців майбутньої Січеславщини, долучитися до історичного моменту, допомогти відновити українську спадщину та підтримати петицію своїм голосом.

Нагадаємо, директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко вважає, що перейменування області на Січеславську додасть регіону туристичної привабливості.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...