App Store Google Play

Наступну зиму Павлоград може зустріти без централізованого опалення

29 Січня 11:00
Наступну зиму Павлоград може зустріти без централізованого опалення

У Павлограді планують поступово відмовлятися від централізованого опалення. Про це на засіданні виконкому 24 січня повідомив міський голова Павлограда Анатолій Вершина, передає Дніпроград з посиланням на Павлоград.dp.ua.

В першу чергу від централізованого опалення планують відвести бюджетні організації, а житлові будинки хочуть відключати по районах. 

Тепломережі зношені, на їх реконструкцію потрібні сотні мільйонів гривень. За тепло платить приблизно 70% містян, а борги за газ погашаються з місцевого бюджету. У 2017 році на погашення боргів тепломережі направили 30 млн грн.

«Наступного тижня ми зберемося на ще одну нараду, будемо говорити більш конкретно, з розробкою графіків», - сказав мер.

Він підкреслив, що плани переходу на автономне опалення - це не привід не платити за тепло. Давати дозвіл на установку автономних систем будуть тільки тим, в кого немає заборгованості за теплопостачання.

Як заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, органи місцевого самоврядування зобов'язані погоджувати з Мінрегіоном перехід на нову систему опалення в місті. Він навів приклади Марганця і Нікополя, де при відмові від централізованого опалення і переходу на електричне з'ясувалося, що трансформаторні підстанції та проводка не витримують такого навантаження, і в містах стався блекаут.

«Ми запропонували органам місцевого самоврядування спільно розробити по кожному місту систему, яка б могла залучати можливість квартального опалення, альтернативних джерел енергії тощо. Таким чином, ми маємо узгодити всі питання, щоб система працювала збалансовано», - зазначив Геннадій Зубко.

Він розповів, що додатково був прийнятий закон, який дозволяє виробляти підприємствам теплову енергію не тільки з газу, але і з альтернативних джерел енергії.

«Рішення про відмову від централізованого опалення повинно прийматися містом завчасно, щоб прийняти його разом з соціальними програмами. Тобто необхідно визначити ті групи населення, яким необхідно фінансово і технічно допомогти перейти на автономне або індивідуальне опалення», - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...