App Store Google Play

У Дніпрі стартували судові дебати щодо резонансної справи генерала-вбивці

22 Січня 12:20
У Дніпрі стартували судові дебати щодо резонансної справи генерала-вбивці

Сьогодні, 22 січня, в Апеляційному суді у Дніпрі стартували судові дебати у рамках оскарження генерала Назарова, який не згоден з вироком суду першої інстанції, де його визнали винним у загибелі 49 військових на борту ІЛ-76. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Засідання розпочалось з годинним запізненням. Традиційно на підтримку генерала Назарова нагнали близько ста військових з місцевих військкоматів, які спричинили штовханину перед початком слухань. Нагнані військові не пускали до зали родичів та побратимів загиблих десантників, після тривалої тисняві постраждалі все таки змогли зайти в зал. На стороні Назарова присутні представники Міноборони та ЗСУ. Також до судових слухань долучилися представники ОБСЄ.

"Усі ми знаємо, що у справі Назарова чиниться шалений тиск. Судовий процес затягують, свідків залякують, судді несподівано хворіють, а засідання весь час переносяться. Але ми невтомні і не з лякливих. Ми підемо до кінця, аби відстояти правду, захистити честь наших дітей та справедливо покарати жорстокого самовдоволеного вбивцю", - заявила мати загиблого військового Валентина Коренченко.

Адвокат постраждалих Віталій Погосян зазначив, що дебати є однією з важливих частин судового процесу. Саме після них буде оголошено вирок.

"Сьогодні важлива частина судового процесу - дебати. Спроби дискредитації комплексної експертизи, повторний допит експертів та свідків, відкликання суддів та прокурорів, підтримка з військкоматів - належного ефекту не дали. Цікаво, які ще абсурдні методи підготував захист Назарова аби вигородити генерала. Ми готові до всього", - наголосив Віталій Погосян.

Свою провину генерал досі не визнає. В присутності рідних загиблих десантників та їх бійців-побратимів, Назаров продовжує зверхньо стверджувати, що до катастрофи відношення не має та перекладає свою вину на екіпаж. 

"Тенденція приховування військових злочинів в нашій країні нажаль зберігається. Ось чому «справа Назарова» є надважливою і ключовою. Саме рішення цієї резонансної справи сформує ставлення до України як до правової держави", - вважає політолог Вадим Хомаха.

Один із суддів припустив, що дебати у справі триватимуть не менше двох днів, оскільки виступити в них крім підсудного, адвокатів, сторони обвинувачення виявило бажання багато потерпілих.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...