App Store Google Play

Лише один Дніпровський виш потрапив до ТОП-10 за прозорістю антикорупційної політики

22 Січня 16:20
Лише один Дніпровський виш потрапив до ТОП-10 за прозорістю антикорупційної політики

Громадська організація "Регіональний центр антикорупційних проектів" оприлюднила рейтинг закладів вищої освіти України за Індексом прозорості антикорупційної політики (ІПАП-2017). Дані оприлюднено на офіційному сайті організації.

Експерти ГО “РЦЄП”, реалізуючи свою місію та завдання, у 2017 році започаткувала моніторингову кампанію, спрямовану на оцінювання рівня прозорості і ефективності антикорупційних політик вітчизняних закладів вищої освіти. В основі методології лежить перевірка фактів дотримання українськими ЗВО законодавства у сфері запобігання корупції, а також запровадження внутрішніх механізмів антикорупційного комплаєнсу.

Результатом 9-місячної роботи представників ГО є підготовлений Звіт, у якому комплексно досліджено проблеми дотримання антикорупційного законодавства у вітчизняних вишах.

"Як виявилося, у вищій освіті загалом низька прозорість і ефективність антикорупційної політики. Адже лише 14 ЗВО із досліджених 202 можна вважати такими, що мають “дуже високий” і “високий” рівень прозорості антикорупційної політики", - такі висновки зробили експерти.

З великим відривом від усіх навчальних закладів лідирує Одеська державна академія технічного регулювання та якості з індексом прозорості 83,62%. Оцінювання робилося за 30 показниками.

Щодо Дніпровських вишів, то до ТОП-20 увійшли лише ДНУ ім.О.Гончара з 20 балами (68,97%, четверте місце). 14 сходинку посів Університет внутрішніх справ з 17,5 балами (60,34%),  а також Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, який розділив 17-18 місце з Одеською національною академією харчових технологій (57,76%).

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет посів у рейтингу 23-24 місце з рівнем прозорості  у 54,31%, а Національний гірничий університет розділив 35-38 місця з іншими вишами, які не подолали 50% рівня прозорості.

На нижніх щаблях рейтингу опинились так виші, як Київський національний університет імені Тараса Шевченка (100 місце - 7 балів, 24,14% прозорості), Національна металургійна академія України (120-121 місце, 4 бали за 13,79% прозорості), Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова (3 бала,10,34%), Національна академія управління при Президентові України (136-147 місце, 2 бала, 6,9%), Університет митної справи та фінансів (148-151 місце з рівнем прозорості 5,17%), Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту (0 балів).

Водночас, майже чотири десятка ВНЗ навіть після звернень Уповноваженого ВРУ з прав людини та Міністерства освіти і науки України  не надали даних на запити про доступ до публічної інформації. Зокрема, Дніпропетровська медична академія, Дніпропетровський гуманітарний університет, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури та Університет імені Альфреда Нобеля.

Як наголошують експерти, судити про рівень корупції в закладах вищої освіти на підставі Звіту не можна, а предметом дослідження була лише прозорість антикорупційної політики вишів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...