App Store Google Play

Лише один Дніпровський виш потрапив до ТОП-10 за прозорістю антикорупційної політики

22 Січня 16:20
Лише один Дніпровський виш потрапив до ТОП-10 за прозорістю антикорупційної політики

Громадська організація "Регіональний центр антикорупційних проектів" оприлюднила рейтинг закладів вищої освіти України за Індексом прозорості антикорупційної політики (ІПАП-2017). Дані оприлюднено на офіційному сайті організації.

Експерти ГО “РЦЄП”, реалізуючи свою місію та завдання, у 2017 році започаткувала моніторингову кампанію, спрямовану на оцінювання рівня прозорості і ефективності антикорупційних політик вітчизняних закладів вищої освіти. В основі методології лежить перевірка фактів дотримання українськими ЗВО законодавства у сфері запобігання корупції, а також запровадження внутрішніх механізмів антикорупційного комплаєнсу.

Результатом 9-місячної роботи представників ГО є підготовлений Звіт, у якому комплексно досліджено проблеми дотримання антикорупційного законодавства у вітчизняних вишах.

"Як виявилося, у вищій освіті загалом низька прозорість і ефективність антикорупційної політики. Адже лише 14 ЗВО із досліджених 202 можна вважати такими, що мають “дуже високий” і “високий” рівень прозорості антикорупційної політики", - такі висновки зробили експерти.

З великим відривом від усіх навчальних закладів лідирує Одеська державна академія технічного регулювання та якості з індексом прозорості 83,62%. Оцінювання робилося за 30 показниками.

Щодо Дніпровських вишів, то до ТОП-20 увійшли лише ДНУ ім.О.Гончара з 20 балами (68,97%, четверте місце). 14 сходинку посів Університет внутрішніх справ з 17,5 балами (60,34%),  а також Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, який розділив 17-18 місце з Одеською національною академією харчових технологій (57,76%).

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет посів у рейтингу 23-24 місце з рівнем прозорості  у 54,31%, а Національний гірничий університет розділив 35-38 місця з іншими вишами, які не подолали 50% рівня прозорості.

На нижніх щаблях рейтингу опинились так виші, як Київський національний університет імені Тараса Шевченка (100 місце - 7 балів, 24,14% прозорості), Національна металургійна академія України (120-121 місце, 4 бали за 13,79% прозорості), Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова (3 бала,10,34%), Національна академія управління при Президентові України (136-147 місце, 2 бала, 6,9%), Університет митної справи та фінансів (148-151 місце з рівнем прозорості 5,17%), Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту (0 балів).

Водночас, майже чотири десятка ВНЗ навіть після звернень Уповноваженого ВРУ з прав людини та Міністерства освіти і науки України  не надали даних на запити про доступ до публічної інформації. Зокрема, Дніпропетровська медична академія, Дніпропетровський гуманітарний університет, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури та Університет імені Альфреда Нобеля.

Як наголошують експерти, судити про рівень корупції в закладах вищої освіти на підставі Звіту не можна, а предметом дослідження була лише прозорість антикорупційної політики вишів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга АНДРОСОВА

Завжди кажи «ні»

Я особистість, яка виграла в лотерею під назвою «Життя» у категорії «відрізок існування». Так, я народилася занадто пізно щоб вивчати землю та зарано, щоб борознити простори да...
Юрій Фоменко

Ера милосердя

Наступає якась ера милосердя. Усі ті, хто в 2014 році активно гукав російські війська, обіцяв страшну кару проукраїнським громадянам, проклинав Київський Патріархат і НАТО, хаяв Європу, або ж просто с...
Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...