App Store Google Play

Театр – це діалог, а не музей: Володимир Петренко про роль мистецтва у Дніпрі

20 Січня 16:30
Театр – це діалог, а не музей: Володимир Петренко про роль мистецтва у Дніпрі

Роль театру в Дніпрі, особливість глядацької аудиторії та перспективи розвитку у 2018 році. Про це під час лекторію у Відкритому Університеті розповів художній керівник театру «Віримо» Володимир Петренко, передає кореспондент Дніпрограда.

Зі слів Володимира Петренка, театр спостерігає та вивчає людське спілкування. Там, де є діалог – виникає театр. Наразі це одна з актуальних тем, адже сучасна цивілізація втрачає комунікативну складову.

«Дніпро для мене місто незрозуміле, адже тут багато інтелектуальних мешканців, які зовсім не відвідують театр. Проблема в тому, що негативне відношення до театру часто формується зі школи. Як не дивно, але досі в сільські середні навчальні заклади Дніпропетровської області приїздять псевдо театральні непрофесійні колективи, які продають дітям вистави. Таким чином у дітей формується викривлене розуміння про театр, я би перекрив доступ таких бригад до шкіл. Крім того, у Дніпрі є альтернатива хорошого міського театру ляльок або дитячі вистави «Віримо», - вважає режисер театру.

Володимир Петренко говорить, що у Дніпрі, як і загалом в Україні, немає театру, який би працював на вулиці, в підвалі чи залізничному транспорті. Адже більшість глядачів звикли ставитися до театру як до музею.

«Якщо говорити, чому театр «Віримо» досі не представлений на європейських платформах, то лише через відсутність моїх особистих менеджерських здібностей. Сьогодні, як правило, закордоном Україну представляють київські театральні групи та ті, хто географічно ближче – Львів, Тернопіль», - пояснив художній керівник.

Раніше повідомлялося, що художній керівник дніпровського театру «Віримо» Володимир Петренко став автором кіносценарію в рамках проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!»

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...