App Store Google Play

Театр – це діалог, а не музей: Володимир Петренко про роль мистецтва у Дніпрі

20 Січня 16:30
Театр – це діалог, а не музей: Володимир Петренко про роль мистецтва у Дніпрі

Роль театру в Дніпрі, особливість глядацької аудиторії та перспективи розвитку у 2018 році. Про це під час лекторію у Відкритому Університеті розповів художній керівник театру «Віримо» Володимир Петренко, передає кореспондент Дніпрограда.

Зі слів Володимира Петренка, театр спостерігає та вивчає людське спілкування. Там, де є діалог – виникає театр. Наразі це одна з актуальних тем, адже сучасна цивілізація втрачає комунікативну складову.

«Дніпро для мене місто незрозуміле, адже тут багато інтелектуальних мешканців, які зовсім не відвідують театр. Проблема в тому, що негативне відношення до театру часто формується зі школи. Як не дивно, але досі в сільські середні навчальні заклади Дніпропетровської області приїздять псевдо театральні непрофесійні колективи, які продають дітям вистави. Таким чином у дітей формується викривлене розуміння про театр, я би перекрив доступ таких бригад до шкіл. Крім того, у Дніпрі є альтернатива хорошого міського театру ляльок або дитячі вистави «Віримо», - вважає режисер театру.

Володимир Петренко говорить, що у Дніпрі, як і загалом в Україні, немає театру, який би працював на вулиці, в підвалі чи залізничному транспорті. Адже більшість глядачів звикли ставитися до театру як до музею.

«Якщо говорити, чому театр «Віримо» досі не представлений на європейських платформах, то лише через відсутність моїх особистих менеджерських здібностей. Сьогодні, як правило, закордоном Україну представляють київські театральні групи та ті, хто географічно ближче – Львів, Тернопіль», - пояснив художній керівник.

Раніше повідомлялося, що художній керівник дніпровського театру «Віримо» Володимир Петренко став автором кіносценарію в рамках проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!»

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...