App Store Google Play

Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

18 Січня 18:30
Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

Сьогодні, 18 січня, для старшокласників спеціалізованої школи №134 провели історичну екскурсію козацькими пам'ятками Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Історики підготували для молоді екскурсію, під час якої розвінчували міф щодо заснування міста у 1776 року Катериною ІІ. Також учням розповіли про три козацькі фортеці, на яких стоїть сучасне Дніпро.

"Сьогодні ми проводимо екскурсію для учнів, які готуються взяти участь у всеукраїнському військово-патріотичному змаганні "Джура". Під час прогулянки, ми акцентуємо увагу на козацькій історії, а також розповідаємо про історичні постаті, тому розпочали рухатися від пам'ятника Дмитра Яворницького - дослідника запорізького козацтва", - розповів екскурсовод та спеціаліст Інституту дослідження історії Дніпра Гліб Стрижко.

Крім того, молоді пояснили хто такий Андрій Фабр, де з’явився перший стаціонарний міст через Дніпро та чим Нестор Махно відомий у місті.

Завершилась мандрівка біля пам’ятного хреста на Соборній площі, де згадали подвиги Січових стрільців та розповіли, чому Дніпро досі називають Січеславом.

Раніше повідомлялося, що екскурсія Дніпром для школярів 9 класів завершилася інтелектуальною історичною розвагою – настільною грою «Українська Революція 1917-1921 років». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...