App Store Google Play

Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

18 Січня 18:30
Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

Сьогодні, 18 січня, для старшокласників спеціалізованої школи №134 провели історичну екскурсію козацькими пам'ятками Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Історики підготували для молоді екскурсію, під час якої розвінчували міф щодо заснування міста у 1776 року Катериною ІІ. Також учням розповіли про три козацькі фортеці, на яких стоїть сучасне Дніпро.

"Сьогодні ми проводимо екскурсію для учнів, які готуються взяти участь у всеукраїнському військово-патріотичному змаганні "Джура". Під час прогулянки, ми акцентуємо увагу на козацькій історії, а також розповідаємо про історичні постаті, тому розпочали рухатися від пам'ятника Дмитра Яворницького - дослідника запорізького козацтва", - розповів екскурсовод та спеціаліст Інституту дослідження історії Дніпра Гліб Стрижко.

Крім того, молоді пояснили хто такий Андрій Фабр, де з’явився перший стаціонарний міст через Дніпро та чим Нестор Махно відомий у місті.

Завершилась мандрівка біля пам’ятного хреста на Соборній площі, де згадали подвиги Січових стрільців та розповіли, чому Дніпро досі називають Січеславом.

Раніше повідомлялося, що екскурсія Дніпром для школярів 9 класів завершилася інтелектуальною історичною розвагою – настільною грою «Українська Революція 1917-1921 років». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...