App Store Google Play

Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

18 Січня 18:30
Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

Сьогодні, 18 січня, для старшокласників спеціалізованої школи №134 провели історичну екскурсію козацькими пам'ятками Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Історики підготували для молоді екскурсію, під час якої розвінчували міф щодо заснування міста у 1776 року Катериною ІІ. Також учням розповіли про три козацькі фортеці, на яких стоїть сучасне Дніпро.

"Сьогодні ми проводимо екскурсію для учнів, які готуються взяти участь у всеукраїнському військово-патріотичному змаганні "Джура". Під час прогулянки, ми акцентуємо увагу на козацькій історії, а також розповідаємо про історичні постаті, тому розпочали рухатися від пам'ятника Дмитра Яворницького - дослідника запорізького козацтва", - розповів екскурсовод та спеціаліст Інституту дослідження історії Дніпра Гліб Стрижко.

Крім того, молоді пояснили хто такий Андрій Фабр, де з’явився перший стаціонарний міст через Дніпро та чим Нестор Махно відомий у місті.

Завершилась мандрівка біля пам’ятного хреста на Соборній площі, де згадали подвиги Січових стрільців та розповіли, чому Дніпро досі називають Січеславом.

Раніше повідомлялося, що екскурсія Дніпром для школярів 9 класів завершилася інтелектуальною історичною розвагою – настільною грою «Українська Революція 1917-1921 років». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...