App Store Google Play

Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

18 Січня 18:30
Від козаків до Січових стрільців: школярі мандрували історичними пам'ятками Дніпра

Сьогодні, 18 січня, для старшокласників спеціалізованої школи №134 провели історичну екскурсію козацькими пам'ятками Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Історики підготували для молоді екскурсію, під час якої розвінчували міф щодо заснування міста у 1776 року Катериною ІІ. Також учням розповіли про три козацькі фортеці, на яких стоїть сучасне Дніпро.

"Сьогодні ми проводимо екскурсію для учнів, які готуються взяти участь у всеукраїнському військово-патріотичному змаганні "Джура". Під час прогулянки, ми акцентуємо увагу на козацькій історії, а також розповідаємо про історичні постаті, тому розпочали рухатися від пам'ятника Дмитра Яворницького - дослідника запорізького козацтва", - розповів екскурсовод та спеціаліст Інституту дослідження історії Дніпра Гліб Стрижко.

Крім того, молоді пояснили хто такий Андрій Фабр, де з’явився перший стаціонарний міст через Дніпро та чим Нестор Махно відомий у місті.

Завершилась мандрівка біля пам’ятного хреста на Соборній площі, де згадали подвиги Січових стрільців та розповіли, чому Дніпро досі називають Січеславом.

Раніше повідомлялося, що екскурсія Дніпром для школярів 9 класів завершилася інтелектуальною історичною розвагою – настільною грою «Українська Революція 1917-1921 років». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...