App Store Google Play

Дніпропетровська область - лідер по судам з аліментів

9 Січня 13:00
Дніпропетровська область - лідер по судам з аліментів

Місто Дніпро посідає перше місце за кількістю судових справ, які стосуються аліментів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на  Opendatabot - платформу для роботи з відкритими даними. Друге місце у даній категорії посідають Київська та Харківська області. 

Щомісяця в Україні розглядається близько семи тисяч справ щодо аліментів. 98% з них - цивільні, але також розглядаються і кримінальні - за злісне ухилення від сплати аліментів, призначених судом. 

“Справи про стягнення аліментів є проблемними в пострадянському суспільстві. Найперше, чим керуються громадяни, - “не виносити сміття з хати”. Це сильно відрізняється від практики західних країн. Якщо у жінки ще вистачає сил розлучитися з чоловіком, то вимагати від чоловіка грошей вона вже не планує. Одночасно з тим чоловік може психологічно давити на матір поза судом, а правова освіченість українських громадян - на дуже низькому рівні”, - коментує адвокат Арсеній Салалайко.

4 січня на офіційному сайті президента повідомлялося, що Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів".

Законом впроваджено нові засоби примусового виконання рішень щодо осіб, які мають більш ніж 6-місячну заборгованість за сплату аліментів: тимчасові обмеження в праві виїзду з України, в праві керування транспортними засобами, в праві користування зброєю та в праві полювання. Крім того, передбачено новий вид адмінстягнення - суспільно корисні роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Одна з вагомих змін - тепер можна звертатися не лише до державних виконавців, але й до приватних. Проте експерти стверджують, що до приватних виконавців справи доходитимуть у рідких виключеннях:

“По-перше, приватні виконавці почали працювати нещодавно. По-друге, вони мають право відмовитися від виконавчого провадження (на відміну від державних). А по-третє, приватні виконавці можуть братися за стягнення досить великих сум заборгованості. Передача справ від держвиконавців також ще не врегульована. З цього можу зробити висновок, що до приватних виконавців такі справи будуть потрапляти як рідкісний виняток”, - пояснює адвокат Вячеслав Соколов.

Нагадаймо, що у Дніпрі ліквідовано низку місцевих загальних судів і створено окружні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...